Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ilyen hálátlanok az...

Miért ilyen hálátlanok az emberek? én vagyok a rossz ember?

Figyelt kérdés
Főnők vagyok egy cégnél, és tegnap felhívott az egyik munkás hogy ő nem tud jönni mert megcsípte valami és bedagadt a lába mondtam neki hogy jöjjön ki és ott menjen el orvoshoz erre elkezdett habogni így meg úgy.. Meg a másik hogy nem tud jönni mert építkeznek és kell csinálni a tetőt, mondom neki hogy van felesége ? akkor ő nem tudja elintézni ezeket? ilyen felesleges dolgokért akarnak szabadságot kivenni... A másik esett ma reggel volt, kirúgtam az egyik embert mert nem végezte el a munkát.. (hosszú)És felhívott a felesége hogy képzelem, hogy kirúgom.. hogy nincs e nekem lelki ismeret furdalásom mert beteg gyerekük van.. Ma ez azért padlóra vágott engem. Én már többször figyelmeztettem azt az embert.. jó párszor kihúztam a csávából.. de nem csinálhatom ezt életem végégig. Köszönöm a válaszokat. 27N
2010. okt. 17. 12:26
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
90%
tegyük fel hogy van egy autószerelő férjed. ha megbetegszik és nemtud bemenni dolgozni akkor te betudnál menni helyette és elvégezni az ottani melót? ugyanez a helyzet a tetőmunkás csávónál is!
2010. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:04


nem 3 hétig lógott hanem 3 hete (!) volt utoljára szabadságon

2010. okt. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed. Nem vagy rossz ember! A legutolsó esetben kimondottan neked adok igazat, beteg gyerek ide-vagy oda, nem vagy szeretetszolgálat, és nem vagy köteles munkát adni egy link alaknak. Ha nem végzi el a munkát, akkor mehet!

A másik két eset viszont nem ilyen egyszerű. Ehhez jobban kellene ismernünk a körülményeket és a szóban forgó munkavállalókat. Így, ennyi info alapján viszont azt mondom, semmi közöd hozzá, hogy miért veszik ki a szabadságukat. Egyrészt joguk van hozzá, másrészt a magánügyük. Semmi közöd nincsen hozzá, hogy orvoshoz megy-e a lábával, vagy nem. valószínűleg nem is ez volt a problémája, de ez lényegtelen. Én is maradtam már azért itthon, mert nagyon erős volt a menstruációm, és bizony nem kötöttem senki orrára az okát... Az építkezéssel kapcsolatban meg eszedbe sem jutott, hogy a férj csinálja a munkát? Mondjuk mert nem akarnak másnak fizetni? Gondolom nem volt egyszerre 10 ember szabin.

Egyébként lehet érdemes lenne tartanod egy gyűlést, és elmondani a szabadságolás feltételeit, hogy később ne legyenek ebből gondok. Lehet hogy csak kóstolgatnak, hisz nemrég lettél főnök.

2010. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nem ő csinálja mert bevallotta hogy ehhez kétbalkezes...
2010. okt. 17. 14:00
 25/40 A kérdező kommentje:
Nem mennék be mert nem lenne értelme, arra nincsen szakmai gyakorlatom, de viszont nem egy ember van aki tetőt/ autót szerrel,csinál... Lehet más is nem?
2010. okt. 17. 14:02
 26/40 anonim ***** válasza:
úgymár más a helyzet ha nem ő végzi el a munkát. de azt már többen is leírták hogy nem kötelesek megmondani miért kérnek szabit. mien munkahely ez? ezt szabad tudni?
2010. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
De nekem nem az a bajom hogy miért kérnek szabit hanem az hogy nem jelentik be előbb, és nekem gondolnom kell a többi emberre is akik miattuk csesznek rá. De ezt a munkahelyet nem mondom el. Bocsánat.
2010. okt. 17. 15:24
 28/40 anonim ***** válasza:
78%
Nem úgy kellene elintézni a dolgokat, hogy aznap reggel telefonálnak be, amikor épp eszükbe jut, hogy "hé, jó lenne egy szabadnap", mert így nem lehet megszervezni a helyettesítését. Attól pedig nagyon ideges lennék, ha valaki csak ímmel-ámmal végzi a munkáját, nekem (is) kell helyette dolgoznom, de nem rúgják ki a családi körülményei miatt. Akinek beteg gyereke van, az dolgozzon rendesen, ne idegenek szánalmára alapozza az életét. Kérdező, ne hagyd, hogy az orrodnál fogva vezessenek, mert ha a főnökeid elégedetlenkednek a kezed alatt dolgozók örökös hiányzása miatt, még a végén te kerülsz utcára, hiába dolgozol rendesen.
2010. okt. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Rúgd ki,és vegyél fel engem:)
2010. okt. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
Nem hagyom, próbálok erős kézzel irányítani.. De most nem ilyen hülye kifogássokkal jöjjenek, mert nem csak értük vagyok felelős hanem még 70 embernek tartozok azzal hogy nem cseszek ki velük.
2010. okt. 17. 18:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!