Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A törökök, meg a Balkánról...

A törökök, meg a Balkánról származó emberek szeretik a magyarokat?

Figyelt kérdés
Kimentem külföldre dolgozni, és azt vettem észre, hogy imádnak az innen származó emberek. Lehet a személyiségem miatt, bár tény ha mondom nekik, hogy magyar vagyok, elkezdenek mosolyogni, főleg a törökök.

2023. szept. 27. 22:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A törököknél megvan a rokonság tudata, gondolom azért.


A balkániakat nem tudom, talán mert ők hozzánk képest elég elmaradottak.

2023. szept. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát egy random török férfi elkísért a ruházati boltokhoz(mert nem találtam a New Yorkert). Aztán a buszsofőr is annyira mosolygott rám miután megtudta, hogy magyar vagyok(az is török volt), szóval nagyon kedvesek a törökök.
2023. szept. 27. 22:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A törököknél tudtommal tényleg a török-magyar rokonság/barátság van a köztudatban, néha úgy megörültek nekünk is, hogy az embernek nincs kedve felhozni a nálunk fájó pontnak számító "török uralmat"...

Amúgy férfi vagy? Mert különben lehet nem a magyarságodnak szól a kísérgetés 😀

2023. szept. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
22 éves nő vagyok😁. Bár mondjuk múltkor mikor eltévedtem(már párszor előfordult), egy német férfi magyarázta el nekem merre kell menni, mikor mondtam neki, hogy magyar vagyok, erre azt felelte, hogy "bravó" és szintén mosolygott.
2023. szept. 28. 00:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak szimplán fel akartak szedni.


De a törököknél tényleg van egy általános jó vélemény Macaristan felé.

2023. szept. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Mikor cserediákokkal utaztam, volt a programban két török lány is. Ők mondták, hogy ők úgy tanulják a suliban a törit, hogy a magyarok "megvendégelték" őket, ezért a magyarok nagy barátok.


*Most tudom, hogy felhúztad a szemöldököd, igazad is van, de ők mondták*


Na mikor Törökországban voltam és elhangzott a "mázsár" szó, már jöttek is a - kétes tisztaságú - poharakkal, folyt a tea, ömlött a török csemege, királyi bánásmód még a bazárban is.


Balkánon már nem lennék ennyire biztos. Mikor Szerbiában hátizsákoltam, ők nagyon megvannak a saját nézeteikkel, nem kíváncsiak arra, hogy máshol mi van. Politizálni inkább ne, ha nem akarsz kocsmabunyót, meg a geopolitikai, balkáni háborús nézeteidet se Szerbiában fejtsd ki, mert ugranak érte.


Albániában és Montenegróban jól éreztem magam, de az hogy magyar vagyok nem jelentett semmit, pont tettek rá, de ez csak az én tapasztalatom.

2023. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A török-magyar barátságnak, testvériségnek semmi köze a 152 évhez, az a Honfoglalás előtti ezer éves együttélésből, keveredésből, kulturális azonosságból ered. Mind a magyar, mind a bolgár, mind a török történelem úgy szól, hogy ezer éve lovas népként idejöttek nyugatra az Urál alatti sztyeppékről. Ma meg úgy szól a történelmük, hogy mindenki utálja őket maguk körül, és azóta sem találják a helyüket. Talán ezért is szeretnek az indokoltnál jobban belekapaszkodni távolabbi rokoni szálakba. Csak megjegyzem, mielőtt valakit meglepetés érne, a törökök még a sarkvidéki finnugor, szamojéd népeket is jobban testvérüknek tekintik, mint mi magunk. Nem szoktak ódzkódni tőle.

(Persze nem minden török segédmunkás történelemprofesszor, benne van a pakliban, hogy nőzni akarnak...)

2023. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!