Kezdőoldal » Utazás » Európa » Más európai országokban...

Más európai országokban tényleg ennyire lenézik a magyarokat? Más is tapasztalta ezt?

Figyelt kérdés

Én kint dolgozom spanyolországban most. Nem tapasztaltam, hogy bárki lenézett volna, de azt tapasztaltam, hogy nagyon sokszor átnéznek rajtam, mintha üres levegő lennék, amikor mondom hogy magyar vagyok. Nem annyira a spanyolok, ők elég lazák, ők mondhatni minden külföldin kicsit átnéznek. De mivel nem beszélek spanyolul, ezért sok külföldi "turista" meg "digitális nomád" közösségben is megpróbáltam érvényesülni.

Hát volt olyan, hogy konkrétan leszedtek bizonyos eseményekről, meg kiraktak a csoportokból. Olyan is volt, hogy belémkötöttek emberek, meg nyíltan lehordtak amikor leírtam a véleményemet. Olyan lehordás volt, amitől olyan érzésem volt, mintha csak azt mondanák, hogy nézzek magamba, egy senki vagyok, nekem itt nem lehet szavam az emberek között. Még ha igazam is volt akkor is semmibe vettek. Meg gyanúsan méregettek.

Amikor pár ilyen eseményről leszedtek meg kitettek a csoportból (olyan csoportokból amin eseményeket szerveznek meg, de amúgy a világon semmit nem kommenteltem bele, csak látták, hogy a "magyar fiú" belépett) utána már hivatkozási alap lett, hogy hát ezt az embert kiszedik a csoportokból, stb. A végén már többen nyilvánosan is kommentelték, hogy "másnak is volt problémája ezzel a magyar fiúval? nekem ezt meg azt írta és nem tetszik. vigyázzunk egymásra emberek. stbstb"

Szóval nagyon érdekes.

Közben azt látom, hogy igénytelen lakókocsiban csövező meg munkanélküli angolok, egymásnak való németek, csak a csajokat hajtó franciák meg gyakorlatilag leuralják a közösségeket, az összes magyar szinte akivel beszéltem vagy találkoztam rendkívül bizalmatlan kerülget mindenkit és csöndben marad.

A legnagyobb kárt általában a többi kelet európai okozta akik viszont általában azt mondták magukról, hogy hát ők 10 évig éltek angliában, szóval ő "angliából jött" szóval kb angol. Meg folyamatosan Londonra hivatkozott meg a brit dolgokra. Szóval a spanyol nemzetközi közösségekben kb azt a vonalat vették fel róla, hogy ő angol. Több ilyet is láttam, például volt aki ugyanígy finnek adta elő magát, mert hogy ott élt x évet, stb. Viszont ezek voltak azok az emberek akikkel a legtöbbet beszéltem, és miután beszéltem velük és rájöttek, hogy nincs se túl sok pénzem sem pedig nagy befolyásom, szinte minden információval visszaéltek amit megtudtak rólam. Gondolom elmondták az igazi nyugat európaiaknak akik meg elkezdtek kipergetni a csoportokból és az eseményekről. Most pedig valami nem szívesen látott személy lettem.


Egyszer tettem egy kísérletet és amikor svédországban voltam azt mondtam az embereknek hogy új zélandról érkeztem és sokkal barátságosabbak voltak velem mint amikor azt mondtam korábban másoknak, hogy magyar vagyok. Azonnal grillezni, horgászni hívtak, motorozni, túrázni, kirádnulni, olyan lett hirtelen az életem mint az amerikai filmekben. De sajnos amikor kiderült, hogy magyar vagyok már nem álltak velem szóba, szóval körülbelül két hétig tartott a kísérlet, egyébként sem az angolbeszédemben sem a viselkedésemben nem volt semmilyen változás. Egyszerűen csak a "marketing" hogy én onnan jöttem.


Bocsánat ha kicsit bő lére eresztettem a kérdést. Az a kérdésem, hogy más is tapasztalt ilyet? Lenéznek minket mert kelet európaiak vagyunk?


+ hozzátenném, hogy az anyaországbeliek, tehát a spanyolok, viszont maximum közömbösek, utálatot nem vettem észre, sokan nagyon barátságosak. Kevesen beszélnek angolul ott ahol vagyok. De ők viszont a helyi "guirik"nak csúfolt turisták/jöttment külföldiek dolgaival se nagyon törődnek.



2022. aug. 19. 22:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
38%
Na itt a következő epizód..... a kiraktak a csoportból szappanoperából. 😂
2022. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

A nyugat európaiakról (angol, francia stb) meg főleg ezekről az utazókról sajnos az a tapasztalatom, ezt muszáj még hozzátapasztanom a kérdéshez, hogy ők viszont zsigerből fenntartással kezelik és lenézik a magyart, eljátsszák a barátságosságot, de igazából sosem lesznek a barátaink. Bármi történik folyton kritikát kaptam csak, meg mindenféle okos tanácsot, hogy ő jobban tudja. Amikor meg már tényleg kiakasztott minden azt kaptam a fejemre, hogy nem vagyok elég nyitott szellemű, meg nem vagyok való az ilyen emberek közé, keressek magamnak más közösséget, meg fejlesszem magam mert ez így nem jó és ne csodálkozzak. Nagyon bő nyálra eresztett okos tanácsokat mondtak meg írtak arról, hogy én miért is vagyok egy nagy rakás kaki, de igazából úgy, hogy a világon semmit nem csináltam, csak jöttem mentem, néztem kíváncsian és barátkoztam mint egy kis 4 hónapos tacskó. Ártalmatlanul.

Viszont a nagy "világszellemmel" meg mittudoménmivel olyan negatív energiákat zsúfoltak rám ahelyett, hogy elfogadtak volna, hogy valóban kicsit azzá váltam aminek először látni akartak. Mivel ez a sok képtelen vélemény összeadódott és a végén már a beleszólásom nélkül intézték egymás között, hogy ez a magyar ez ilyen meg olyan és nem való közénk.

Érthetetlen.

2022. aug. 19. 22:46
 3/36 anonim ***** válasza:
2022. aug. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Igen, jól látod, ez ugyanaz a téma, de nem ugyanazok a kérdések. Két külön kategória.
2022. aug. 19. 22:50
 5/36 anonim ***** válasza:
39%
És mindkettő kitalált fake story. 😎
2022. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
81%
Az nem fordult meg az okoskádban, hogy a személyiségeddel van bajuk és nem a nemzetiségeddel?
2022. aug. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
37%
6. Kamusztorik...
2022. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nem kamusztori, örülnék, ha nem írnál három négy választ. Te se vagy nagyon különb a fent említett embereknél. Pontosan az ilyenek járatnak le más csoportokban is. Semmilyen hibát nem követtem el, kiírtam két kérdést, erre rögtön jön valaki és rágalmaz azzal, hogy mondjuk ez biztos hamis. Nem értem az embereket.
2022. aug. 19. 23:02
 9/36 anonim ***** válasza:
24%
Kamusztori estére, valaki nagyon unatkozik a számítógépnél.
2022. aug. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%

Nem lehet, hogy veled van a baj?


Én is külföldön élek. Olyan helyen dolgozok, ahol a világ minden részéről vannak emberek. Senki senkit nem néz le amiatt, hogy az illető honnan jött.

2022. aug. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!