Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eljön valaha az a kor, mikor...

Eljön valaha az a kor, mikor a takarítók és utcaseprők ugyan annyira meg lesznek becsülve, mint az irodisták?

Figyelt kérdés

Ha a munka nettó nehézségét, és körülményességét nézzük, a takarítóknak még többet is kéne keresniük, mint egy aktatologatónak. Mert mi a rosszabb? WC-t pucolni, vagy iktatni?

Rögtön az elején szeretném sürgősen elfojtani azokat a tipikus kommenteket, hogy "Há akinek nem volt elég szorgalma és esze ahhoz, hogy jól fizető munkát szerezzen magának, az pucolgassa csak a WC-t!"

Egyrészt: A mai oktatási rendszer rengeteg dologban hibás, és hogy ki "jó", vagy ki "rossz" tanuló, kizárólag azon dől el, hogy kinek van olyan agya, ami úgymond kompatibilis az információk befogadására. De mivel evolúciósan nem indokolt, hogy mindenkinek ilyen mértékben befogadó agya legyen, például sokaknak inkább gyakorlatias, vagy kreatív beállítottságú, az ilyen embereknek sosem fog menni a magolás, ezért nem is lesznek soha vörösdiplomások.

Másrészt: Egyáltalán nem biztos, hogy aki szorgalmas, annak jó munkája lesz, aki meg lusta, az mehet takarítónak. Szinte a tanulmányi eredményeknél is többet nyom az a latban, hogy ki kinek a kije. Ha a szülők befolyásosok, olyan kapcsolatrendszerekkel bírnak, hogy a hót hülye gyereküket is elhelyezzék valami jó pozícióba, ott már fel is lép az igazságtalanság.

Tehát, lényeg ami lényeg, ha egy munkahelyre egy hétig nem menne be öt irodista, lehet, hogy senkinek fel sem tűnne. De ha egy hétig nem mennének be a takarítók, akkor ott óriási katasztrófa lenne. Hiába játssza mindenki az öltönyös nagyembert, a WC-ben ugyan olyan igénytelenül hugyoznak mellé, mert majd "úgyis jön a takarító". A világ igazi szürke hősei a takarítók, a kukások, és az utcaseprők, az ő érdemük, hogy nem élünk mocsokban. Mikor jön el az a világ, hogy a takarítókat megbecsüljék? Akár fizetéssel, akár a közfelfogásban?


Egyébként én NEM takarító vagyok, hanem ugyan úgy irodista. De alig lehet már normális takarítókat találni pont emiatt, hogy nincsenek se megfizetve, se megbecsülve. Én azt mondom: Kapjanak sokkal több pénzt, és tiszteletet! Különben kénytelenek leszünk nemsokára mocsokban élni, vagy szépen behozni mindenféle indiait, hogy velük végeztessük a piszkos munkát, mint ahogy ez a tendencia már el is indult.



2023. okt. 19. 16:27
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%

"szerintem a takarítók szívesen cserélnének veled"

. Ja, és másnap már be sem kellene jönniük, amikor kiderül, hogy egy SELECT kódot nem tudnak megírni, nem hogy adattárház-fejlesztésben részt vegyenek.


"Te meg pettingelhetnéd idegenek szarát-hugyát éhbérért."

. Érdekes szexuális fantáziáid vannak.. de nem ítélkezem.

2023. okt. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Én tisztelem őket. Olyan melót csinálnak amire sokan nem lennének hajlandóak. Lehet mondani, hogy miért nem tanultak stb, de lássuk be, nagy szükségük van rá. Ülhetsz egy nagy irodaházban, bemehetsz egy boltba, egy bárba, rögtön mások lennének ezek a helyek ha nem lennének takarítók. (Mondjuk tök jó lenne, ha egy csomó barom nem szemetelne)
2023. okt. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
12 pontosan. Én irodában dolgozok, és pontosan tudom, hogy amit mi csinálunk (kb fuvarleveleket kell ellenőrizni és kijavítani a problémákat) azt egy 10 napos tanfolyam alatt is meg lehet tanulni. A kollegák, kolleganők olyan kényelmesbe vannak, hogy óránként megcsinálnak 1-2 ilyen levelet, a maradék idő meg facebook, meg kávészünet, és trécselés az előtérben, mialatt a takarító rója az emeleteket, és gürizik ezerrel. Persze, takarítók közül is biztos van naplopó, irodistából is pótolhatatlan munkamániás, de a szakadék akkor is túlzottan nagy. Még ha úgy is nézzük, hogy vannak mentálisan visszamaradottabb emberek, és ha azt mondjuk, hogy emiatt "nem érdemelt jobb munkát", oké, de akkor azért a rossz munkáért legalább keressen ugyan annyit. Azzal együtt is az irodista munkája lenne a sokkal jobb, mert excel táblázatokat javítgatni ezerszer komfortosabb, mint mondjuk a havas-latyakos télben folyamatosan felmosni a folyosót minden jövés-menés után. Úgyhogy én maximálisan tisztelem az összes takarítót, de még a közmunkásokat is, amikor nyírják a füvet közterületen, meg szedik a szemetet az utcán hajnali fél 6-kor.
2023. okt. 20. 00:07
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

Azt azért nehogy elhidd, hogy máshol nem így van. Szinte akárhova mész Európában, az ún. "alja" munkát mindenütt valami szabad szemmel is jól láthatóan bevándorló hátterű személy végzi. Düsseldorfban a vasútállomáson echte afrikai feketék ürítgetik a kukákat, Göteborgban valami ázsiai hölgy jön be a reptéri vécébe takarítani miközben a piszoárnál szorgoskodom. Máltán szinte az egész buszközlekedést indiaiak vezénylik, szinte kivétel, ha nem indiai a sofőr. Lehetne sorakoztatni az európai nagyvárosokat.

Sokat kell repülnöm, sokat vagyok a repterek üzleti váróiban (business lounge) Amszterdamban, Párizsban, Münchenben, Frankfurtban, Zürichben, Brüsszelben, Stockholmban. Mintha valami régi filmben lennék, a vendégek 90 százaléka tipikus jól öltözött európai üzletember tipus, a kiszolgáló személyzet 90%-a a mi fogalmaink szerint néger! Kiválóan dolgoznak, de azért szembeötlő.

Az USA-ban nem tudsz úgy bemenni egy benzinkúti shopba, hogy a dolgozó ne indiai lenne.

Szóval ha eleget utazol akkor látod, hogy ez nem csak magyar probléma. Jó lenne, ha 2-3x annyit keresne egy takarító, de akkor hidd el, annyival többet kérne az irodista is. De irodistában is van a fuvarlevél tologató irodai betanított munkás meg a több nyelvet munkájában használni képes, komoly, évek tanulásával megszerzett szaktudással és tapasztalattal rendelkező, felelősséggel tartozó irodai dolgozó is.

Nálunk egyébként ki van szervezve a takarítás, van egy cég, aki csinálja, hogy az hogy fizeti a dolgozóit az engem nem igazán érdekel, mert közöm nincs hozzá.

Csak legyen a vállalt feladat elvégezve.

A világ meg nem igazságos, soha nem is volt és soha nem is lesz az. A képmutatás szintje más és más a különböző társadalmakban. Borzasztóan aggódunk a szegény alulfizetett dolgozókért, aztán hazamegyünk a másfél millió eurós otthonunkba

2023. okt. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
#6, hát csak részletezted, hogy buta vagy, Blikk színvonalú közhelyekre építesz.
2023. okt. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
15# te ugyanúgy közhelyeket puffogtatsz amúgy..
2023. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

15-tös, tudod mi az, amit te csinálsz? Tipikusan a vesztes idióták vitatkozási stratégiáját játszod, ami kimerül a kötekedésben, de semmi építő jellegű dolgot nem tartalmaz a hozzászólásod. Megcáfolni próbálj, ész érvekkel, és kifejteni a saját véleményed erről, ha van hozzá eszed. De pontosan tudom, mit szokott ilyenkor mondani a te fajtád, mikor fél a vitától. Olyanokat, mint:

- Nincs időm válaszolni!

- Hülyékkel nem vitázom!

- Úgysem értenéd!

Úgyhogy ezeken kívül találj ki valamit, és fejtsd ki a véleményed, mint ahogy én tettem.

2023. okt. 20. 13:45
 18/31 Abdullah_ ***** válasza:

Kedves Kérdező !


Először is evidenciaként kezelsz dolgokat, amelyek sztem nem azok.


"Mert mi a rosszabb? WC-t pucolni, vagy iktatni?"


Nos, kinek mi ? Én voltam olyan munkahelyen, ahol láttam azokat akik konkrétan iktattak és láttam a takarítónőt aki mint mondod pucolta a WC-t.

Őszintén mondom a takarítónőnek jobb dolga volt szerintem. Kutya nem zavarta, nem sürgette a munkájában, ha egyik nap, ne adj ég, nem csinált meg valamit, hát senkit nem érdekelt, megcsinálta másnap, 2 cigaretta között.


Akik az iktatásban dolgoztak, egész nap kapkodva, tempóval dolgoztak, mert annyi iktatnivalójuk volt. Elmondásuk szerint még azzal is álmodtak.

Szóval eskü a biztonsági őrt és a takarítót irigyeltem, bár nem az iktatásban dolgoztam személyszerint.


"Tehát, lényeg ami lényeg, ha egy munkahelyre egy hétig nem menne be öt irodista, lehet, hogy senkinek fel sem tűnne. De ha egy hétig nem mennének be a takarítók, akkor ott óriási katasztrófa lenne. "


Honnan veszel ilyeneket ? Én inkább látom fordítva, ha a takarítók 1 hétig nem lennének, esetleg mindenki jobban odafigyelne és takarítana maga körül. Erre is láttam már példát !

Viszont irodisták nélkül, valahol 1-2 óra alatt működésképtelenné válna a vállalat.

Mert arra nem gondolsz, hogy fogadni kéne 1 bejövő telefonhívást és annak megfelelően intézkedni ??? Hogy csak egyetlen dolgot említsek amiből naponta akár 100 is lehet.


Folytathatnám még, de őszintén mondom nekem NEM EGYÉRTELMŰ hogy a szellemi munka jobb lenne mint a fizikai. Illetve ugye, kinek mi...nem vagyunk egyformák.

2023. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 Abdullah_ ***** válasza:

"Én irodában dolgozok, és pontosan tudom, hogy amit mi csinálunk (kb fuvarleveleket kell ellenőrizni és kijavítani a problémákat) azt egy 10 napos tanfolyam alatt is meg lehet tanulni. A kollegák, kolleganők olyan kényelmesbe vannak, hogy óránként megcsinálnak 1-2 ilyen levelet, a maradék idő meg facebook, meg kávészünet, és trécselés az előtérben"


Allah kegyes volt hozzád, hogy ilyen dolgozol.

Én még ilyen irodát mondjuk nem is láttam. Könyvelők például még otthon éjszaka is dolgoznak tovább.


" Azzal együtt is az irodista munkája lenne a sokkal jobb, mert excel táblázatokat javítgatni ezerszer komfortosabb, mint mondjuk a havas-latyakos télben folyamatosan felmosni a folyosót minden jövés-menés után."


Már miért lenne jobb ? Szemed kifolyik a monitor előtt, fejed megfájdul a nap végére stb. Nem egyértelmű amiket írsz. Ezek egyénfüggő dolgok.

2023. okt. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

18-19-es, valahol a szélsőségeit látod az irodista munkának. Nem tudom, hol dolgozol, de ha ott ez megy, az kemény hely lehet. Nekem volt már több munkahelyem, főleg manapság, az irodai életet én mindig nagyon lazának látom. És tényleg, a legtöbb ember munkája nélkülözhető. Van egy kolléganő, aki havonta elmegy egy hét betegszabadságra úgymond. Szerintem semmi baja, de az orvos mindig leigazolja neki. De mikor elmennek gyes-re, azt se nagyon érzi meg a cég. Akkor a többieknek kell óránként nem kettő, hanem három dokumentumot ellenőrizni, ami nem 10, hanem 15 perc alatt lesz kész, a maradék idő facebook, meg egyéb ilyesmik. Pláne, mióta létezik a home office. Rengeteg ismerősöm, barátom trükközik már olyanokkal, hogy valami algoritmus programot leszednek, ami néha robotikusan gépel valamit az otthoni számítógépükre, hogy bent a főnökök mindig aktívnak lássák őt távolról, közben meg nagyban filmezik, eszik-alszik, aztán másfél óra alatt ledarálja a 8 órás munkáját.

Takarítóknál is léteznek szélsőségek. Vannak például iskolai takarítók, színházi takarítok, disco takarítók, ahol bizony felmérhetetlenül nagy mocsok van. És igen, biztos vannak olyanok is, akiknek néha 1-2 asztalt le kell porolniuk az irodában, azon kívül csak lazulgatnak. De összességében én sokkal több példát látok naplopó irodistákra, mint naplopó takarítókra. Lehet, hogy azokban a körökben, ahol te mozogsz, ez épp fordítva van.

2023. okt. 20. 19:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!