Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eljön valaha az a kor, mikor...

Eljön valaha az a kor, mikor a takarítók és utcaseprők ugyan annyira meg lesznek becsülve, mint az irodisták?

Figyelt kérdés

Ha a munka nettó nehézségét, és körülményességét nézzük, a takarítóknak még többet is kéne keresniük, mint egy aktatologatónak. Mert mi a rosszabb? WC-t pucolni, vagy iktatni?

Rögtön az elején szeretném sürgősen elfojtani azokat a tipikus kommenteket, hogy "Há akinek nem volt elég szorgalma és esze ahhoz, hogy jól fizető munkát szerezzen magának, az pucolgassa csak a WC-t!"

Egyrészt: A mai oktatási rendszer rengeteg dologban hibás, és hogy ki "jó", vagy ki "rossz" tanuló, kizárólag azon dől el, hogy kinek van olyan agya, ami úgymond kompatibilis az információk befogadására. De mivel evolúciósan nem indokolt, hogy mindenkinek ilyen mértékben befogadó agya legyen, például sokaknak inkább gyakorlatias, vagy kreatív beállítottságú, az ilyen embereknek sosem fog menni a magolás, ezért nem is lesznek soha vörösdiplomások.

Másrészt: Egyáltalán nem biztos, hogy aki szorgalmas, annak jó munkája lesz, aki meg lusta, az mehet takarítónak. Szinte a tanulmányi eredményeknél is többet nyom az a latban, hogy ki kinek a kije. Ha a szülők befolyásosok, olyan kapcsolatrendszerekkel bírnak, hogy a hót hülye gyereküket is elhelyezzék valami jó pozícióba, ott már fel is lép az igazságtalanság.

Tehát, lényeg ami lényeg, ha egy munkahelyre egy hétig nem menne be öt irodista, lehet, hogy senkinek fel sem tűnne. De ha egy hétig nem mennének be a takarítók, akkor ott óriási katasztrófa lenne. Hiába játssza mindenki az öltönyös nagyembert, a WC-ben ugyan olyan igénytelenül hugyoznak mellé, mert majd "úgyis jön a takarító". A világ igazi szürke hősei a takarítók, a kukások, és az utcaseprők, az ő érdemük, hogy nem élünk mocsokban. Mikor jön el az a világ, hogy a takarítókat megbecsüljék? Akár fizetéssel, akár a közfelfogásban?


Egyébként én NEM takarító vagyok, hanem ugyan úgy irodista. De alig lehet már normális takarítókat találni pont emiatt, hogy nincsenek se megfizetve, se megbecsülve. Én azt mondom: Kapjanak sokkal több pénzt, és tiszteletet! Különben kénytelenek leszünk nemsokára mocsokban élni, vagy szépen behozni mindenféle indiait, hogy velük végeztessük a piszkos munkát, mint ahogy ez a tendencia már el is indult.



2023. okt. 19. 16:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
19 valljuk be őszintén ugyanannyi pénzért is a 100ból 99 inkább az irodai munkát vállalná mint a takaritást. Hát még kevesebbért.
2023. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Abdullah_ ***** válasza:

#20: Hát megírhatnád privátban hol van ilyen irodai munkahely ahol ekkora lazaság van. Mert én eddig az ellenkezőjét láttam.

Nagytudású emberek, sok számolást, rutint, gondolkodást igénylő szellemi munkát végeznek hatalmas stressz mellett.


Miközben TUDOM hogy vannak olyan fizikai dolgozók, akik akár 10 osztállyal keresnek majdnem annyi pénzt, mint ezek az irodai dolgozók. S


Szóval manapság nagyon sok pl. jogi egyetemet végzett irodai dolgozó, is megalázva érzi magát. Hogy a Lidl-ben dolgozók többet visznek haza mint ők. És ez most nem kamu volt, hanem tapasztalat.

2023. okt. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Abdullah_ ***** válasza:

#21:


Teljesen igazad van, van olyan embertípus aki még kevesebbet is keres inkább mint egy fizikai dolgozó, minthogy bepiszkolja a kezét. Rengeteg ilyennel találkozok.

2023. okt. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
75%

Irodista férfiként írom, hogy sajnos van ebben igazság, és sztem nem jön el egyhamar ez az idő.

Azért azt szögezzük le, hogy óriási különbség van irodista és irodista között is, nálam simán vannak olyan munkák, ahol ha rossz helyre húzok be vonalat a rajzon, minusz pár millió forint, vagy akkor is, ha vmit elírok egy hivatalos levélben.

A legtöbb irodista nő viszont katasztrófa. Láthatod ezen az oldalon is a (feltehetően) irodista nőket (andizsuzsi, Sunshinedoll), elég egyszerűek szegények, kb. megismétlik amit tanultak, és ennyi, nem agysebészek.

Az átlag irodista nő nem épp terveket szerkeszt, és egy utcaseprő szintjét sem éri el.

2023. nov. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

"15# te ugyanúgy közhelyeket puffogtatsz amúgy."

Na, mi volt írásomban a közhely? Szerintem te nem ismered a kifejezés értelmét. Írnék egy közhelyet, példaképpen, sőt igazat: annyi eszed van, mint egy porcelán verébnek

2023. nov. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

De pontosan tudom, mit szokott ilyenkor mondani a te fajtád, mikor fél a vitától. Olyanokat, mint:

Az én fajtám? Fajtád neked van, pondrókám. Olyanokat mint? Amilyeneket nem mondtam? Eszetlenke.

2023. nov. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb irodai munkához diploma, de minimum érettségi és szakképesítés kell,míg egy takarítónak elég 6-8 általános. Ki érdemel több fizetést: aki éveken keresztül tanult, küzdött azért, hogy egyszer jobb fizetése legyen, vagy az aki nagy ívben lesz@rta az iskolát, elbulizta, ellógta a diákéveit, most meg sír amiért keveset keres?
nov. 20. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Azért azt megnézném, hogy szellemi munkavállalók nélkül meddig működne egy gyár, mivel szerintem egy hónap alatt megszűnne.

A munkások hamar elmennének, ha a munkaügyis nem intézné a havi bérüket, juttatásokat, kedvezményeket, utazási támogatásukat.

A beszerzők nélkül nem lenne mit betölteni a gépekbe, a sorok állnának elég hamar.

Logisztikusok, fuvarszervezők nélkül hiába menne a szalag, ha nem szervezné meg senki a szállítást, külföld esetén a vámokat, engedélyeket.

Pénzügyesek nélkül sem menne az alapanyagok beszerzése, a víz és villanyhálózatról is hamar lecsatolnák a gyárat, fizetések szintúgy elakadnának.

nov. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

#28 A gyári melósok lennének a legjobban felháborodva, ha egy napot csúszna a fizetésük, mert a bérszámfejtők sztrájkolnának.

Mondjuk egy általános iskolát végzett összepattintó munkástól nem várható el, hogy rendszer szinten gondolkodjon vagy megértse egy gyár működését. Ő csak azt látja, hogy dolgozik a soron, ahol a termék készül és csak ő végez "hasznos" munkát. Az irodista meg egész nap a gép előtt ül, cigizik, kávézik.

nov. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Különben meg tök mindegy hogy mi mit vergődünk itt ezügyben, miközben a valóságos kínálat- kereslet, egyéb piaci szempontok döntik el a bérviszonyokat, nem az, hogy szerinted ki milyen keményen dolgozik. De tényleg királylány, mikor volt a világ igazságos?

Voltam nemrég egy bányamúzeumban az USA-ban. Ott mondták el, hogy alig 100 éve úgy működtek a bányák Virginiában meg a környező államokban, hogy a vájárnak mikor alkalmazták meg kellett vásárolnia a felszerelését, munkaeszközeit. Tehát, hogy elkezdhessen dolgozni, már a bányavállalat adósa volt. A fizetését nem készpénzben adták ki, hanem értékmegnevezett igérvényben, ami névértéken megegyezett a készpénz összegével(coal scrips), viszont vásárolni csak a bányavállalat boltjában lehetett vele. Vehetett bármit amire tellett, de csak a cég boltjában. 100 éve! Az USA-ban. Nem mondhatta azt, hogy akkor elmegy másik városba, mert ott meg körberöhögték volna a cetlijével. Alig 100 éve. Land of the free. Na mi ez, ha nem modern rabszolgaság.

A lakhatást is a társaság biztosította. Ha bányabalesetben meghalt a férfi akkor a feleségének 7 napja volt hozzámenni egy másik bányászhoz, ha nem sikerült, kitették a gyerekeivel együtt az út szélére.

Ki dolgozott keményebben, a bányász, vagy az irodista aki a scripseket adminisztrálta?

Tök mindegy, nem ez alapján fizették őket.

Később beszéltem erről egy történésszel, aki azt mondta, hogy a bányászok többsége nem volt eladósodva a cég felé és a kornak megfelelően viszonylag jól megéltek, de eléggé röghöz kötöttek voltak. Ha sztrájk volt, akkor a bánya fegyveres "biztonsági őröket" küldött rájuk és bizony lőttek rájuk éles lőszerrel.

nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!