Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Eljön valaha az a kor, mikor...

Eljön valaha az a kor, mikor a takarítók és utcaseprők ugyan annyira meg lesznek becsülve, mint az irodisták?

Figyelt kérdés

Ha a munka nettó nehézségét, és körülményességét nézzük, a takarítóknak még többet is kéne keresniük, mint egy aktatologatónak. Mert mi a rosszabb? WC-t pucolni, vagy iktatni?

Rögtön az elején szeretném sürgősen elfojtani azokat a tipikus kommenteket, hogy "Há akinek nem volt elég szorgalma és esze ahhoz, hogy jól fizető munkát szerezzen magának, az pucolgassa csak a WC-t!"

Egyrészt: A mai oktatási rendszer rengeteg dologban hibás, és hogy ki "jó", vagy ki "rossz" tanuló, kizárólag azon dől el, hogy kinek van olyan agya, ami úgymond kompatibilis az információk befogadására. De mivel evolúciósan nem indokolt, hogy mindenkinek ilyen mértékben befogadó agya legyen, például sokaknak inkább gyakorlatias, vagy kreatív beállítottságú, az ilyen embereknek sosem fog menni a magolás, ezért nem is lesznek soha vörösdiplomások.

Másrészt: Egyáltalán nem biztos, hogy aki szorgalmas, annak jó munkája lesz, aki meg lusta, az mehet takarítónak. Szinte a tanulmányi eredményeknél is többet nyom az a latban, hogy ki kinek a kije. Ha a szülők befolyásosok, olyan kapcsolatrendszerekkel bírnak, hogy a hót hülye gyereküket is elhelyezzék valami jó pozícióba, ott már fel is lép az igazságtalanság.

Tehát, lényeg ami lényeg, ha egy munkahelyre egy hétig nem menne be öt irodista, lehet, hogy senkinek fel sem tűnne. De ha egy hétig nem mennének be a takarítók, akkor ott óriási katasztrófa lenne. Hiába játssza mindenki az öltönyös nagyembert, a WC-ben ugyan olyan igénytelenül hugyoznak mellé, mert majd "úgyis jön a takarító". A világ igazi szürke hősei a takarítók, a kukások, és az utcaseprők, az ő érdemük, hogy nem élünk mocsokban. Mikor jön el az a világ, hogy a takarítókat megbecsüljék? Akár fizetéssel, akár a közfelfogásban?


Egyébként én NEM takarító vagyok, hanem ugyan úgy irodista. De alig lehet már normális takarítókat találni pont emiatt, hogy nincsenek se megfizetve, se megbecsülve. Én azt mondom: Kapjanak sokkal több pénzt, és tiszteletet! Különben kénytelenek leszünk nemsokára mocsokban élni, vagy szépen behozni mindenféle indiait, hogy velük végeztessük a piszkos munkát, mint ahogy ez a tendencia már el is indult.



2023. okt. 19. 16:27
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Szerintem alapvetően a kereslet és a kínálat határozza meg a fizetéseket, nem az elvégzett munka eszmei értéke.


Ha egy munkát bárki el tud végezni, arra mindig lesz jelentkező, mindig lesz kínálat, ezért a bér sem lesz olyan magas. Ha kell hozzá extra képesség, nehezebb lesz rá munkaerőt találni, ezért a kevesebb kínálat megfogásához magasabb bért kell ajánlani.


Nyilván nagyon leegyszerűsítettem, de szerintem nagy vonalakban ez magyarázza, hogy miért nem lesz mostanában anyagiakban tükrözve a takarítók munkájának megbecsültsége.

jan. 26. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!