Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy viszonyulnak a svájciak...

Hogy viszonyulnak a svájciak az osztrákokhoz párkapcsolat gyanánt?

Figyelt kérdés

jan. 13. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Egy "igazi" svájcinak csak egy Ussländer. (majdnem) Mindegy, honnan jön.
jan. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A svajciak egyebkent nagyon toleransak. Nem mondanak a külföldiekröl semmit, csak, ha mar nagyon jo baratsagban vagy velük, es akkor is csak akkor, ha te veted fel a temat, maguktol soha. Az osztrakokat kisse furcsaknak talaljak, beporosodottnak, akiknek a cim a fontos, titelsüchtigek, allandoan a multban elnek, rettentö konzervativok. Es szerintem is.
jan. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Én inkább képmutatónak jellemezném őket. Véleményt - direktben - valóban nem mondanak. Ezáltal valóban toleránsnak látszanak.
jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
elözöhöz: Mert vannak annyira intelligensek, hogy masokat nem kritizalnak, mint pl. a magyarok. Nem a masikkal foglalkoznak, hanem magukkal. Nem akarjak a masikat megvaltoztatni, beleavatkozni az eletükbe, es azzal, hogy velemenyt mondanak, okosabbnak feltünni. Ez megint csak magyar tulajdonsag...
jan. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Oh persze! :)
jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ausztriát úgy hivja a svájci, hogy Ösiland. Az osztrákot meg Ösi-nek. Ez már elárulja, hogy nem szeretik öket.
jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne mondj már ilyet! A svájciak soha nem mondanának senkire semmi ilyesmit! :)
jan. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De, itt élek 24 éve.
jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%
De amúgy a svájci a más Kantonban élö Svájciakat se szereti. Minden Kantonnak megvan a gúnyneve.
jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én ezzel tisztában vagyok. A válaszom inkább az egyik kommentelőnek szólt, aki szerint a svájciak a megtestesült udvariasság és tisztelet.
jan. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!