Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan legyek határozottabb?...

Hogyan legyek határozottabb? Hogyan érjem el azt, hogy tiszteljenek?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a munkahelyem, meg amikor valamit el kell intéznem, akkor bátortalan vagyok, és MOTYOGOK! Nem tudom rendesen kifejezni magam, emiatt pedig cseppett sem vesznek komolyan, és hülyének kezelnek. Annyira szeretnék változtatni, mindig eldöntöm, hogy most normálisan elmondom amit szeretnék, de közbe azon gondolkozom, hogy lehet, hogy valami hülyeséget fogok mondani, és inkább elharapom a mondandóm végét, és motyogásba kezdek. Úgy tűnök mint aki soha nincs képben, mintha fogalmam sem lenne semmiről, pedig ez nem így van, csak képtelen vagyok kifejezni magam. Nagyon szeretnék változni, valami ötlet esetleg? Vagy akinek sikerült határozottabbnak lennie?

Tudom, hogy soha nem leszek egy vezéregyéniség, nem is ez a célom, csak ne tűnjek már ennyire szerencsétlennek.


2010. okt. 24. 11:54
 1/5 anonim válasza:
A döntés a te kezedben van, hogy milyen akarsz lenni.A gondolataiddal befolyásolhatod életed minden területét.Itt a pozitív gondolkodásra gondolok.Ha naponta többször elmondod magadban határozottan a tükör előtt saját szemedbe nézve azt, hogy "Határozott vagyok, és képes vagyok befolyásolni életem."
2010. okt. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbálkozom ezzel is, mert tudom, hogy változnom kell a saját érdekemben, és arról sem mások tehetnek, hogy hülyének tartanak, hanem én vívtam ki ezt magamnak.

Volt, hogy felvettem magam videóra ahogy beszélek, láttam is a hibáimat, de olyan nehezen tudnék más lenni, persze e is biztos gyakorlás kérdése.

De ha van még valami ötlet, akkor azt is nagyon szívesen meghallgatnám.

2010. okt. 24. 13:50
 3/5 pelgrim ***** válasza:

Ne várd másoktól hogy téged tiszteljenek, tiszteld te saját magadat, ...


„de olyan nehezen tudnék más lenni,”


Nem kell neked más lenni, te úgy vagy tökéletes ahogyan vagy, vedd tudomásul, hogy te az Isten egyszülött Fia / Leánya vagy, aki minden tiszteletedet megérdemli. Egy idő után mások is tisztelni fognak.


Az első válaszolónak igaza van, ebben nagy segítségedre lehet a pozitív gondolkodás, de előbb győződj meg isteni kiléted felől.

2010. okt. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előre fogalmazd meg a mondandódat, és próbálj ne magadra, hanem a feladatra koncentrálni.
2010. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vállalj el minél több olyan feladatot amiben beszélned kell, vagy menj színjátszókörbe, bárhová ahol rá vagy kényszerítve arra, hogy figyeljenek rád. Ez tényleg segít!
2010. okt. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!