Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak engem zavar, hogy mindenk...

Csak engem zavar, hogy mindenki (na jó, rengetegen) rondán beszél?

Figyelt kérdés
Kulturált külsejű urak és hölgyek is simán b*zmegolnak, a k*rva és társai is totál bevett szavak. Mintha nem mindig lett volna így, ráadásul olyan kiábrándító tud lenni. Számomra igénytelenséget tükröz.
2010. okt. 27. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Majd megszokod b@szd meg! :-))))
2010. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én veled vagyok! Számomra is illúzió romboló, amikor egy nő nyomda festéket nem tűrő módon beszél, néha nekem is kicsúszik, egy egy b**d meg, de saját magam is figyelmezetetem, hogy "hogy beszélsz?".

Na az se semmi, amikor öltöny nyakkendő stb. magát üzletembernek nevező férfi bejön az irodába és alpári stílusban beszél.

Hát én már csak ilyen régimódi vagyok, de engem igenis zavar.

2010. okt. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez a magyar "kultúrára" jellemzö, és csak az utóbbi idöben. Ezelött 20 évvel még csak a legalja népség beszélt igy.

De azért elég szomorú, hogy a nívó ennyire lesüllyedt, és az emberek ennyire igénytelenek lettek idöközben.

2010. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gomdolom, sokan nem hiszik el, de én még életemben nem használtak erösebb kifjezést, mint hogy "Fene egye meg", pedig azért velem is eklfodul, hogy felidegesitem magam.


Ez egyszerüen csak belsö igényesség kérdése, és sajnálatosnak tartom, hogy a többségnek nemaz a természetes, hogy kuturáltan viselkedik.

2010. okt. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez múló állapot. Mármint az, hogy a bmeget ennyire súlyos dolognak vesszük. Egy időben pl. az "a francba!" is végtelenül útszélinek számított, ma meg már a legenyhébbek közé soroljuk. Nem lennék meglepve, ha x idő múltán a bmeg is erre a sorsra jutna, és valami újabb cifraság venné át a helyét.


Egyébként van a bmegnek egy kifejezetten szellemes alternatívája is, amit a magam részéről úgy fél-egy éve hallottam először, de lehet, hogy mások már korábban találkoztak vele: "szeretkezd meg" - nekem ez pl. kifejezetten tetszik. :)))

2010. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 pelgrim ***** válasza:
Nem csak téged, engem is zavar, azaz nem igazán, mert valamikor az én szókincsemhez is többek között ilyen szavak és kifejezések tartóztak, és azt gondolom előbb utóbb belátják ennek helytelenségét. Én jó-néhány évtizeddel ezelőtt belátva, hogy ez bizony kevésbé illedelmes és tálán sértheti más emberek jó ízlését, elhatároztam, hogy abba hagyom. Azóta nem használok ilyen kifejezéseket, és nem is hiányoznak nekem, és úgy veszem észre másoknak sem.
2010. okt. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, és ami még nagyon ki tud akasztani, mikor eladók, kalauzok, rendőrök, stb. egymás között fennhangon káromkodva beszélnek, nincsenek tekintettel a jelenlévő ügyfelekre. Én tuti kivágnám az ilyen alkalmazottaimat. Volt, hogy a ruhabolt első és második emeletén ácsorgó alkalmazottak beszélték ki egymás szexuális között hangosan, na húztam is ki, nem vettem semmit...
2010. okt. 27. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Volt egy idő amikor sokat káromkodtam, de meguntam mert kezdett a szókincsem rovására menni, úgyhogy azóta nem nagyon szoktam, még ha akarok(ideges vagyok) se tudok úgy káromkodni már :)
2010. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
engem is nagyon idegesít, 15L vagyok, hát képzelheted, mi megy a kortársaimnál... annyira primitívek -.-"
2010. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát még mikor valaki a buszon áll neki káromkodni egy ismerősének, vagy bele a telefonba...
2010. okt. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!