Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zavar ennyire? Mit tegyek?

Miért zavar ennyire? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

(Bocs, hosszú)

Van egy barátnőm. Van egy rossz szokása... Néha csak úgy beszól valamiért, nem akar vele megbántani, vagy nem tudom, de megsért vele.. meg is mondtam neki, hogy ez nem vicces, megkérdeztem, hogy ez egyáltalán miért jó neki. Azt válaszolta, hogy akkor én is mondjak rá valamit, hogy mondjuk csúnya... de szerintem ez gyerekes, és nem érzem magam jobban tőle. Továbbá olyan érzésem van, hogy ő egy csomó dologban jobb nálam, ezért olykor úgymond nem hagy érvényesülni..

Nem rossz szándékúnak ismertem meg őt, nem értem ezeket a beszólásait meg kritikáit, amik ráadásul nem is építő jellegűek, mert olyanokért szól le, amikről nem tehetek.


2011. szept. 24. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem olyan vagyok, mint a barátnőd. Vagy lehet én vagyok az. Igazából megértem mindkettőtöket. Nekem ez építi az egóm és azt szoktam meg, hogy elmondhatok mindent, barátok vagyunk, nem?
2011. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Engem is zavarna.

Ez, amit csinál nem vicces, hanem viccnek álcázott sértés.

Azért mondja, hogy "Csak vicc volt.", hogy ne borulj ki, és tovább sértegethessen.

De ez akkor sem vicc, hanem bántás.

Nekem is volt ilyen "barátnőm", folyton beszólt, aztán azt mondta, hogy "poén, poén".

Egyszer szóltam vissza, na az már neki nem volt poén, nagyon berágott.

Nővérem férje is ilyen, viccnek álcázza a sértéseit pl. azt mondta "De szép malac orrod van".

Vagy, amikor sokat fogytam, akkor meg azt, hogy "Tedd el a csíkos nadrágodat, kell még, akkorra, amikor visszahízol."

Aztán nevetett, mint aki egy jó poént mondott.

Ez számomra nem vicces, hanem sértő, vagy ha ez neki vicc, akkor nem egy a humorunk.

2011. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Lehet, hogy neki ez jó, de nekem nem. És ha hasznos lenne a 'tanácsa', akkor meg is érteném. De NEM az, egyszerűen bánt.


2.: Nem viccelődik, csak úgy spontán benyögi.

2011. szept. 25. 00:02
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kajak én vagyok :O

Első voltam :D

2011. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amúgy meg mi a kukiért nem mondod meg neki, hogy zavar?

Ilyenkor miért nem hagyod ott?

2011. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megmondom neki, de leírtam mit válaszol rá.


Nem hiszem, hogy te vagy. 0.0

2011. szept. 25. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!