Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy bizonyos...

Hogy lehet az, hogy bizonyos cigányokon nem látszik, hogy azok?

Figyelt kérdés
Most megy a Lifenetwork-ön egy műsor: Bazi nagy roma lagzi. Angliai roma családokat mutatnak be, de úgy emlegetik őket, hogy "a vádorközösségek tagjai". De ők nem olyan cigányok mint akik kicsiny országunkban élnek...Fehér a bőrük, vörös a hajuk, normálisak.... Max annyi hasonlóság van, hogy lakókocsikban élnek elkülönülve másoktól, meg persze a cicoma + a népes rokonság. Ők miért ilyenek, és nekünk miért másmilyenek "jutottak"? :D
2010. okt. 28. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Más a felfogás módjuk biztos + több segélyt kapnak v esetleg ők dolgoznak is :| Lehet ha pár magyarcigány bemenne közéjük szétzüllene az egész bagázs.
2010. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vagy pl említhetném a Megasztáros Lakatos Ivettet. Ha nem tudnám, hogy az, akkor nem mondanám meg róla, és sok ilyen van még.
2010. okt. 28. 21:25
 3/12 A kérdező kommentje:
De tök érdekes...Habár azt mondta az egyik nő, hogy ha bejelentkeznek lefoglalni a lagzi miatt egy éttermet, akkor szépen visszautasítják őket. És ezt nem tudja megemészteni, hogy a származásuk miatt miért különböztetik meg őket. Szóval azért mégiscsak ki vannak ott is rekesztve, ezek szerint ott sincsenek teljesen elfogadva....
2010. okt. 28. 21:27
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nem igaz, most meg már ír vándornak hívják őket :D Áhhh, nem tudom követni :D
2010. okt. 28. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A cigányok mindenhol cigányok, bőrszíntől függetlenül. Nem a bőrszíned, hanem a viselkedésed tesz cigánnyá.
2010. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Szüleim szerint a szemükön lehet látni.

A bőrszínükre meg lehet magyarázat a keveredés, beleolvadnak a társadalomba...

2010. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]


Csak az életmódjuk miatt nevezik őket "cigányoknak", egyébként nincs közük a romákhoz, nem tehát nem Indiából származnak, hanem teljesen Írek, csak az életformájuk miatt ragadt rájuk ez a név. Amúgy ismerem a filmet, pont erről a csoportról szól.

2010. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Indiaban is vannak, vilagos szemuek es vilagos hajuak. Ugyanugy, mint feketeborueknel is letezik kek es zold szemu. A magyarok csak azert nem tudjak elviselni a ciganyok viselkedeset, mert a ciganyok tudnak meg orulni az eletuknek, a magyarok meg mar nem!
2010. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Megasztáros Lakatos Ivettet--- De latszik rajta!
2010. okt. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, akkor ők azok.

Habár azt azért hozzátenném, hogy az elején mondtak valami olyat is, hogy a "Romániából származnak, tehát romák". Mondjuk ez jó nagy hülyeség, szóval gondolom itt a fordításnál lehetett valami keveredés. És így belegondolva lehet más résznél is hülyeséget mondtak. Csak tényleg nem igazán tudtam hova tenni őket....


De sztem Ivetten nem annyira látszik. Jó, így hogy már tudom róla, észreveszem a jeleket, de amúgy nem olyan szembetűnő, mint mondjuk Patai Annán, vagy a Fivéreken. Amúgy én pl Szelecki Dávidról nem tudom eldönteni még, hogy az-e....

2010. okt. 28. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!