Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerinted az egy barátság...

Szerinted az egy barátság végét kell, hogy jelentse ha az egyik fél elzárkózik bizonyos témák elől?

Figyelt kérdés

Egy kezdetleges barátságról van szó, ha az egyik fél elzárkózik bizonyos témák elől akkor szerinted van értelme a barátságnak?

A téma amitől elzárkózik az egyik fél az intim dolgokat takar és erről nem akar beszélni.


2011. aug. 23. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolod, hogy esetleg a kezdetleges barátságba nem fér még bele az az intim dolog? Nem írtál konkrétumot, de van jó pár intim dolog, amit én a legközelebbi barátaimmal (néha velük sem) akarok csak megbeszélni.
2011. aug. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

némely dolgoktól muszály elzárkózni...mert ha nincs egyetértés fölösleges vitázni..én pl az egyik jó barátommal a politikáról nem beszéltem soha anno, mert nem értettünk egyet, és enélkül is lehetünk barátok, vitázni meg felesleges



amúgy intim dolgokról aligha fognak veled sokan beszélni...ahhoz több kell mint barátság

2011. aug. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez a barátság pont egy ilyen intim dologban való segítségnyújtásra alapult,de a segítségre szoruló fél miután megtudta mire van szüksége elzárkózott, minden további intim dolgokkal kapcsolatos témáktól.

Viszont csak ettől a témától zárkózott el,minden mással szívesen beszélgetne a segítséget nyújtó féllel csak ezt a témakört nem akarja tovább hallgatni (mármint az intim dolgokat)

2011. aug. 23. 23:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Valahogy én nem ezt hívom barátságnak, akármiről is beszélj, kedves Kérdező..
2011. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Magyarul segítséget kértem egy intim dologgal kapcsolatban, és akadt is egy ember aki segített és elég sokat beszélt erről a témáról, (azonos neműek vagyunk) de nem csak erről beszélgettünk sok más általános dologról, szinte egy barátság kezdete volt, de az intim dolgok mindig előjöttek majd mikor mondtam,hogy mindent megtudtam ami érdekelt ezzel kapcsolatban,más ilyen jellegű intim témakörök nem érdekelnek.

Ekkor az aki segített nekem kiakadt és gyakorlatilag azt mondta hogy akkor felejtsük el egymást.

Úgy volt,hogy személyesen találkozunk és úgy fog segíteni orvosolni a problémámat,de engem megijesztett az,hogy mindig erről beszél és kicsit erőszakosnak tartottam, erre meg megsértődött.De egyébként minden másban jól elbeszélgettünk kivéve ha ez a téma jött elő mert engem ez csak kényszerből érdekelt, de ő többet mesélt mint amit akartam tudni.

2011. aug. 23. 23:37
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez meglehetősen furcsa sztori. Szerintem neked nem szimpatikus ez a hozzáállás, úgyhogy kérd meg az illetőt, hogy hanyagolja a témát, ha pedig nem teszi, akkor búcsúzz el tőle.

Valaki említette, hogy ő és a barátja nem beszéltek a politikáról, mert nem értettek egyet, de így is működött a dolog. Én két barátnőmet hoztam össze még évekkel ezelőtt, és gyakran találkoztunk hármasban. Mondhatni a tűz és a víz a két csaj, egyikük nagyon húz egy bizonyos oldal felé, a másik viszont úgy van vele, hogy mind egyforma. Utóbbival értek egyet egyébként.

Amikor szóba került a dolog, akkor vita és sértődés lett belőle, így megállapodtunk, hogy ezt a témát nem érintjük. A racionálisan gondolkodó barátnőm azonban úgy van vele, hogy ő mindenről elmondja a véleményét. Nem egyeztek, így nem is erőltettük tovább ezt a hármas felállást. Én továbbra is jóban vagyok mindkettővel, de már csak külön-külön találkozom velük.

Szerintem az olyan kapcsolatokban, ahol vannak tabu témák, nem beszélhetünk barátságról. Kicsit eltértem a témától, de gondoltam megosztom amit én tapasztaltam ilyen esetben.

2011. aug. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!