Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt a vidéki...

Miért gondolják azt a vidéki rokonok, hogy én itt Budapesten mindenkit ismerek? Ennyire nem tudják felmérni, hogy ez mennyire nagy település, és milyen sok ember él itt?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Őőőőő, én vidéki vagyok Budapesthet képest, de legdurvább gondolataimban sem fordult elő olyan, hogy Pesten valaki mindenkit ismer :D Tudtommal fordítva szokott lenni, bár olyannak sem találkoztam még.
2010. nov. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, mit jelent a "vidéki". Ha a vidéki rokonaid debreceniek, győriek, vagy más nagyvárosból valók, akkor én sem értem. De ha falun, vagy egy párezer fős kisvárosban élnek, akkor azért, mert ilyen helyeken tényleg mindenki ismer mindenkit (magam is egy hat-hétezres városban lakom, és mindenkit ismerek legalább névről és látásból).
2010. nov. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert az esély meg van rá, és amúgy is, mindenki magából indul ki. Mi az a méret, amikortól már nem kérdezel rá? 1 millió? 500e? 150e? 30e? Netán csak 1000 lakos? Meglepődnél, hogy milyen pici is a világ, kikkel vannak közös ismerőseid (checkold csak le az iwiwet)!
2010. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De akkor se ismerhetek ennyi embert személyesen. Persze ezek a rokonok nem nagyvárosban élnek, hanem kisvárosban vagy falun, de mondjuk én se kérdeznék rá egy New York-ban élő ismerősömnél, hogy biztos ismeri ezt meg azt, hiszen kb. fel tudom mérni, hogy mennyivel nagyobb Budapestnél, és lehetetlen, hogy mindenkit ismerjen. Ezek a rokonok meg mindig azzal jönnek, hogy "veled egyidős, pesti, biztos ismered". Persze megvan az esély, de nagyon kicsi, és egyáltalán nem vehető biztosra.
2010. nov. 6. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!