Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te elégedett vagy a Pesti...

Te elégedett vagy a Pesti élettel? (főleg fiatalok véleménye érdekel)

Figyelt kérdés
Nemsokára Bp.-re fogok költözni és érdekel a véleményetek!
2010. nov. 10. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szeretek itt élni, de rettentő sok bosszúság ér legfőképpen tömegközlekedés közben. Az emberek alaphozzáállása a dolgokhoz nagyon nincs a helyén. Mostanában rendszeresen öreg nénik lökdösnek és beszólogatnak a nagy semmiért. Ilyen szempontból katasztrófa, de ez valószínűleg nem csak erre a városra jellemző. Bár vidéken jobbak a tapasztalataim, ott egy fokkal talán barátságosabbak az emberek. De mindent összevetve, én szeretem pestet, és nem tudom elképzelni, hogy távol éljek innen.
2010. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ja bocsi ez lemaradt: 20/L
2010. nov. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
hát elég unalmas város, de a vidékhez képest tiszta amszterdam, mert a vidék az teljesen halott.
2010. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Pesthez közeli megyeszékhelyen is ez a helyzet. Feltolakodnak a direkt az iskolásoknak indított buszjáratokra, és szinte már lenyakaznak, hogy "miért vagyunk ennyien a buszon". Tudjátok, mert a végén elkésnek a Tesco-ból vagy a temetőből.
2010. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Én igen. Persze vannak hátrányai, de az előnyei bőven kompenzálják. Minden itt van helyben, ha kell egy könyv, tuti megtalálom, ha bármit tanulnék, van rá lehetőség, akárhogy szeretek szórakozni, találok hasonszőrű embereket.

Jó helyen van a lakásom, könnyen és gyorsan eljutok bárhová (a szüleimnél nincs így, hiába megyszékhely, akig vannak pl. helyijáratok, pedig néha kéne).

Van lehetőség pörgésre és nyugis életre egyaránt. Ezt Magyarországon semmilyen más város nem adja meg.

2010. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én utálom Pestet. nyelviskolába járok csak be, heti 2x, de ennyi bőven elég, nem tudom elképzelni h ott éljek. Még a nyelviskolába is gázspray-el megyek!


l/14

2010. nov. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Itt nőttem fel, szóval igen :D Nem is tudnék máshol élni, a vidék halál unalmas. Ha valami egy helyen van mo-n, akkor az bp-n van:)
2010. nov. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én Pestnek is csak a középpontjában szeretek lakni, de csak mert lusta vagyok és ide minden közel van :)

A járműveket én sem imádom, de elviselem, sőt akár biciklivel is mehetek. Úgyse megyek messzire :)

2010. nov. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én most Törökbálinton lakom, de eddig Budán éltem, és Pestre jártam suliba. A 3 hely közül Pestet szeretem a legjobban. Igaz, kicsit zűrös néha tömegközlekedni. :D Sok az ember ami néha jó(forgatag, pörgés) és néha meg rossz(tömött busz/villamos). :D Buda ilyen nyugisabb, észrevételeim szerint tisztább :D és csöndesebb. Pest néhány kerületét kifejezetten utálom(8,9) és van amelyiket meg imádom, szeretek ott lenni(17). Mivel ugye Bp-n kivül lakom, kicsit hosszadalmas bekecmeregni a busszal suliba, szerencsére még van itt kék busz, és 30perc alatt bejutok. Itt egyébként csend van, sehol senki, kihalt szerintem az egész helység. :/ Nem szeretem Törökbálintot, Pestre akarok majd költözni. :)

17L

2010. nov. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!