Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szokása a cégeknek, elképzelhe...

Szokása a cégeknek, elképzelhető, lehetséges dolog, hogy egy cég, ahová az ember beadja az önéletrajzát, közösségi oldalakon rákeres az állásra pályázóra?

Figyelt kérdés
Semmi kínos fotó, hamis adat nincs rólam közösségi oldalakon, csak kíváncsi vagyok, előfordulhat-e ilyen, hogy rámkeresnek.
2010. nov. 11. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én munkáltatóként meg szoktam nézni a jelentkezők profilját. De nem ez alapján döntök.
2010. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Persze :)

Sok minden kiderül egy közösségi oldalról, pláne ha az üzenőfal publikus. Tehát ha mondjuk kiírta a delikvens, hogy a k.csög főnök bmeg kirúgott, pedig alig egy órát késtem, az interjún meg elmondja, hogy nem volt előrelépési lehetőség, ezért mondott fel, akkor enyhén szólva hiteltelenné válik. De ez csak egy példa, sok hasonló van.

2010. nov. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
van hr-es barátnőm,ő rendszeresen iwiw,facebook-ot nézeget,meg ne is akard tudni mik alapján válogat...
2010. nov. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Cég válogatja, sok helyen céges előírás alapján nem lehet. De ezek általában nyugati multik itteni leányvállalatai.
2010. nov. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 UM4 ***** válasza:
100%
egy adat szerint usa-ban cégek 70%-ánál m.o.-n 30%-nál igen
2010. nov. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg szoktuk nézni. Én is HR-es vagyok (jelenleg GYED-en). Néha döntünk is az adatlap alapján. Én is rajta vagyok közösségi oldalon (egyen), de ha rámkeresnek, sem fotó, sem semmilyen személyes adat nincs fent, úgyhogy engem nézhetnek :)
2010. nov. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tehát mondhatjuk azt, hogy nagy valószínűséggel szokás ez. Értem. Mondom, nekem nincs félnivalóm, hogy mit találnak rólam, tényleg csak kíváncsiságból kérdeztem. Még írhattok nyugodtan, és tök jó, hogy olyanok is hozzászóltak, akik az emberek kiválogatásával foglalkoznak, tehát érintettek a dologban. :)
2010. nov. 12. 21:22
 8/18 anonim ***** válasza:

Még egyetemi felvételin is volt már, hogy a felvételiző fejéhez vágták, amiket találtak róla!! Bizony!!

Cégeknél pedig abszolút bevált szokás. Na nem véletlen egyébként, hogy komolyabb ember pont ezért nem is igazán regisztrál ilyen helyeken, vagy ha megteszi, azt csakis semleges vagy álinfókkal teszi (ez az álinfós regisztráció nagyon elterjedt már egy ideje, és elég célravezető valóban, ez igaz).


Sztem nem tanácsos .... ez egy nyílt lap bárki számára, és én magam is tapasztalom, hogy egyre több ismerősöm tűnik el mindenhonnan, amint kicsit kinövi a gimnazista kort és netán már számíthat az, amit látnak róla.

2010. nov. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nekem még egyetemi felvételinél jól is jönne, ha rámkeresnének, azzal van telenyomva az adatlapom, ami érdekel :)


Végülis, igen, a közösségi oldal adatlapja sokkal több mindent elárul az emberről, mint egy személyes interjú. Mert mondani bármit lehet.....

Nővérem vezérigazgató-helyettes egy épületgépészeti cégnél, de fent van 2 közösségi oldalon is.


Még írhattok, szívesen olvasom :)

2010. nov. 14. 18:33
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen,teremészetesen. Nem vesszük szivesen, ha a munkához az van beírva, hogy lógatom a lábam, vagy unatkozok. Egyébb negatívumok. A fotók alapján kb meg lehet ítélni a stíluát is valakinek. Pl Nem vettük fel azt, akinek a fotói között csak melegítős illetve, elnyúlt pulcsis részegen mulatozós képei vannak fent, mert nem összeegyeztethető a cég profiljával,ahol csak öltöny, nyakkendő ill. fekete kiskosztüm hordható. Továbbá azokat sem hívtuk be, akinek nagy felületű tetoválásai voltak. Ez nyilván az életrajzokból nem derül ki.Így időt és energiát spórolunk meg. A cégtől viszont volt már elbocsátás is közösségi oldal miatt,mivel ott megjelenik az utolsó belépés ideje. -Legnagyobb hajtásban nem végzett a munkával, ellenben munkaidőben fennt volt az illető az említett oldalon.
2010. nov. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!