Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kulfoldon elok! Ti szoktatok...

Kulfoldon elok! Ti szoktatok a "valasztott hazatok" himnuszat enekelni?

Figyelt kérdés
Azert kerdezem, mert en olyan furcsan erzem magam nyilvanos helyen, unnepsegeken. Mit illik ilyenkor tenni? Nem tart a kornyezet "mumajernek", hogy a nepuk himnuszat enekeled, pedig nem ott nottel fel? (tegyuk fel, hogy annak az orszagnak is meg Magyarorszagnak is allampolgara vagy, de az ember megiscsak magyar marad, az allampolgarsag meg a nemzetiseg ket kulon dolog)
2010. nov. 12. 02:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Én évek óta külföldön élek, de még egyszer nem volt olyan helyzet, hogy nyiltan felállt volna mellettem mindenki és énekelte volna az ország himnuszát. Max a tévében hallottam 1szer 2szer.

Amúgy meg, ha tudnám a szövegét, lehet, hgoy énekelném, mert szeretek énekelni. A lendület, ami a többiek együtt énekléséből fakad, is valószínű elkapna, szerintem.

2010. nov. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kerlek, hogy ne veszekedjetek! Nem azert tettem fel a kerdest, hogy vita legyen, csak kivancsi vagyok a velemenyekre. Nekem eleg sok unnepsegen kell resztvennem a ferjem munkaja miatt, ahol lejatszak, eleneklik a himnuszt vagy egyeb hasonlo szerzemenyeket is es csak nem akarom, hogy furcsan nezzenek ram. De vajon akkor neznek ram furcsan, ha nem illeszkedek be vagy ha igen?
2010. nov. 12. 16:07
 13/19 anonim ***** válasza:
ha szép a himnusz miért ne? persze nekem csak egy dal volna, de attól mg szabad énekelni, mert nem vagy olyan nemzetiségű. ha meg nem tetszene vagy nem tudnám a szövegét, akkor kicsit lehajtanám a fejemet, úgy nem látszik hogy énekelek-e
2010. nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
A szoveget tudom, nem ideiglenesen koltoztem ide, itt alapitottam csaladot meg minden, de ettol meg magyar vagyok nemzetisegileg.
2010. nov. 12. 17:26
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, elvileg semmi rossz nincs benne, mégis furcsán érezném magam, ha más nemzet himnuszát énekelném. Kicsit olyan ez, mint a násznép nem hívő tagjainak a templomi esküvő: feláll, megadja a tiszteletet, de nem imádkozik.
2010. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 UM4 ***** válasza:

én a templomos példával értek egyet

de ha állampolgár is vagy az állampolgári lojalitáshoz hozzátartozik a himnusz is (mármint a kinyilvánításához)

az hogy magyar vagy inkább azon látszódjon hogy a gyerekeid is magyarok lesznek

2010. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha ottani lakos akarsz lenni, és állampolgár, akkor IGEN...


Mert bunkóság elköltözni egy másik országban, és ott játszani a nagy idegent... Aki ide Magyarországra jön, és magyar állampolgár lesz, az viselkedjen úgy, mint egy magyar, és ne azt hajtogassa, hogy ő ide nem tartozik, és ő ugyan márpedig nem is magyar..


Kettős állampolgárként viselkedhetsz, tarthatod minden magyar szokásodat, de az új országodat tisztelned kell...


Elvégre bevándorló vagy, vannak jogaid, de kötelezettségeid is..


Nem csak az eurókat, dollárokat, fontokat kell bezsebelni, hanem tisztelni az országot, amelyik lehetőséget adott neked, és a lakosokat is, mert előbb utóbb lesz egy-két barátod, de ha velük is hidegen viselkedsz, kirekesztenek.

2010. nov. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
En nagyon szeretem az orszagot, ahol elek, szoval elhidegulesrol szo sincs. Csak masoktol felek, hogy nehogy megszoljanak...mindig a francia tanarom peldaja lebeg a szemem elott. O mar 20 eve Magyarorszagon el, magyarul beszel mindenkivel, magyar allampolgar, megsem akarja senki befogadni, azt mondjak ra, hogy o egy francia mumajer. Szoval felek, hogy a hatam mogott megszolnak.
2010. nov. 20. 00:52
 19/19 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező az emberek ott is olyanok mint itt, lesznek akiknek nem tetszene, hogy énekeled és olyan ok is, akiknek az nem tetszene, ha nem.Én azt mondom, ha jól érzed magad ott ahol élsz, befogadtak téged,nyugodtan énekeld a himnuszukat, nyilván nem kell túlkiabálni a többieket, de azért énekelheted.Mármint, ha szívesen tennéd, kényszerből ne tedd.
2010. nov. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!