Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Előfordult már veletek, hogy...

Előfordult már veletek, hogy olyannyira nem tudtátok feldolgozni, hogy egy barátotokkal elhidegült a kapcsolatotok, hogy valami drasztikus lépésre szántátok el magatokat, hogy végképp megszűnjön a barátságotok, mert ezáltal megkönnyebbültetek?

Figyelt kérdés
Nem férfi-nő kapcsolatára értem, hanem a barátságra.
2010. nov. 18. 07:06
 1/10 anonim válasza:
100%
Volt ilyen. Egy féreg volt úgyhogy megérdemelte.
2010. nov. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen nagyon szerettem a barátnőmet, és ő is engem. Majd a lánya olyasmit tett, vagyis közösen az anyjával, hogy engem vádolt, én árúltam el titkukat.Nem lopásról volt szó.Egy életre kitöröltem az életemből.Visszakapta az igazságtalanságának a büntetését. Az eset után a mintaházassága tönkrement, és elváltak.
2010. nov. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most gondolkozok ezen a drasztikus lépésen.

Az a igazság, hogy mostanában elég szörnyen alakult az életem, elvesztettem Édesanyámat, apám se mutat túl jó példát nekem, ugyanis alkoholista és idegbeteg. Egyszerűen pokol az életem itthon, nagyon csalódott és depressziós vagyok.

És az fáj a legjobban, hogy az állítólagos legjobb barátom nem áll mellettem életem legnehezebb időszakában. Már 6 éve ismerjük egymást, én mindig mellette álltam, tanácsokkal láttam el őt. Azonban ő teljes mértékben lesz*rja a fejemet. Inkább elmegy és ájulásig issza magát az újdonsült haverjaival, vagy füvezik. Ha elhívom valahova akkor egy hülye és átlátszó hazugsággal leráz, már hetek óta nem is láttam, mert vagy beteg, vagy álmos, vagy dolgozik, vagy fáj a lába. Mindig van valami halaszthatatlan dolga. Ha meg egyszer mégis elmegyünk valahova látványosan unatkozik, ásít össze-vissza. Volt mikor egy órát váratott, máskor nem jött el a találkozóra. Én hatalmasat csalódtam benne.

Lehet, hogy könnyebb lenne Anyukám halálát is feldolgoznom, ha kibeszélhetném magamból a fájdalmat.

Így mivel már nincs kiért/miért a városban maradnom, úgy döntöttem elmegyek a 200 km-rel távolabbi városba és megszakítok vele minden kapcsolatot.

Új életet kezdek és megpróbálok normális barátokat találni. Remélem sikerül.


L/19

2010. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem általánosban volt egy nagyon jó barátnőm de sajnos ő elég ritkán jött fel hozzám mindig én mentem. Aztán középsuliban elegem lett és kipróbáltam, hogy ha én nem keresem (két utcával lakott odébb)akkor ő mikor keres. Hát egy évben ha 2x eljött sokat mondok. Aztán el is szoktunk egymástól majd pár év múlva előkerült, hogy menjek el az esküvőjére. Hát nem mentem. Küldtem egy dísztáviratot. Azt megköszönte azóta sincs semmi kapcsolat. Minek mentem volna? Hogy átadjam a jó pénzért vett ajándékot, hogy aztán végleg tegyen a fejemre? Neki ennyit ért egy barátság pedig tényleg jóban voltunk semmi bántás sértődés stb, nem volt oka hogy hanyagoljon csak nem strapálta magát. Hát én se. Ennyi meg egy bambi.
2010. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én is elveszítettem anno a legjobb barátnőmet. Túléltem, az ember mindig szerez új ismertségeket, új barátokat. Persze, hiányzik és minden nap gondolok rá.. De ez az elveszítés talán nem is szó szerinti. Tartjuk a kapcsolatot, beszélgetünk, szinte minden fontos momentumot megosztunk egymással, csak nem olyan intenzitással mint régen. Ő elköltözött, én maradtam itt Pesten, neki új kapcsolata lett, nekem maradt a régi, ezért valamelyest megváltozott a baráti körünk is, ez változtatott leginkább a helyzeten. Nem bánkódom, mert tudom, hogy bármi komoly problémám lenne, ő ott állna mellettem, csak mint már mondtam, nem olyan intenzitással. Felnőttünk, dolgozunk, már nem a buli az élet, vannak fontosabb dolgok is. De tudom, hogy ő mindig megmarad nekem, ezért nem is érzem szó szerinti elvesztését, azért mert nem tudunk találkozni olyan sűrűn.
2010. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

most pont így vagyok. Már észre sem veszem, mintha ott se lenne.

Én mindig támogattam mindenbe szállástól kajáig, pénzt adtam neki, segítettem levizsgázni párszor...hálából észre sem vett mióta ismét megkezdődött az egyetem...Magyarázatot nem találtam és most már nem is keresek. Egyszerűen nem érdekel, amit főzött egye meg, én nélküle is megvagyok...

persze kicsit bánt, mert évekig azt hittem BARÁTOK vagyunk:-S tévedtem...

2010. nov. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Gondold át, talán megéri helyrehozni a dolgokat, és megkönnyebbül a lelked is. Nekem is volt egy gyermekkori barátnőm, akivel évekig szünetelt, aztán ismét helyrejött a barátságunk. Ugyanolyan nem lesz soha, mint azelőtt, de minden két emberen múlik.
2010. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Legjobb barátnőmet elhagyta a pasija 2 hónap után (megcsalta és dobta) aztán 1 évig vígasztaltam állandóan meghallgattam naponta többször, hónapokig nem tudtam kirángatni így én sem mentem, vele maradtam. Másfél év után felkereste a pasi, hogy szerelmes lett belé. Azóta éjjel nappal együtt vannak (összeköltöztek) és senkit le se szar. A keresésemre nem válaszol, Ő nem keres. Az lesz neki a kopp, ha majd újból véget ér ez a "mese" amibe ringatta magát, és aztán várhatja a vigaszt, majd lesz_rom én is őt!
2010. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi hogy leírtátok, ezek szerint nem csak én járok, illetve jártam ebben a cipőben.

Nekem egy - nem rövid - 15 éves barátság szűnt meg a minap az én "felmondásommal", mert úgy éreztem, nem lóghat a levegőben az egész.

Barátnőmmel mi is bulizós korunkban verődtünk össze, egy bandába jártunk, évekig.Aztán mindkettőnket elsodort az élet, el kezdtünk dolgozni, komoly kapcsink lett, főleg neki.Ő egy olyan fickóval jött össze, aki egész egyszerűen eltávolított mindenkit az életéből, aki a barátnőm múltjában megfordult, illetőleg a barátnőm lett képmutató, felém is.Azt hitte, így majd bebiztosítja magát a megfelelni akarásával.Később egye fene alapon ( az ő részéről) taliztunk néha, de én annyira kedveltem őt, hogy elnéztem neki ezt a dolgot, mert tudtam, hogy nehéz körülmények közül jött és tíz körömmel kapaszkodott az éppen aktuális partnerébe, csakhogy ne kelljen haza mennie.Akkor kezdett aztán húzódozni felém, egyre többször keresni, mikor érezte, hogy nem jöttek be a "számításai", és más pali bukkant fel az életében.Akkor kezdtünk megint összejárogatni, mikor összeköltöztek, és ő el kezdett fősulira járni.Akkor is én mentem mindig a helyébe, hiába hívtam le magunkhoz, sose jött, pedig anyámat is ismerte, jó barátnők voltak egy ideig vele is, de csak nem jött, pedig még az úti ktg-ét is kifizettem volna, mert tudtam, hogy akkoriban, míg tanult és albiban laktak, minden fillére ki volt számolva.Aztán a hapsija nyert vmi pályázatot a cégénél, mint vezető mérnök, és sikerült megvenniük az első lakásukat.Tudtam, hogy barinőmnek ez milyen sokat jelent, hiszen egész eddigi életében folyton menekült otthonról, vergődött-hánykolódott, így aztán együtt örültem vele az új - és első - kecójuknak.Aztán átment amolyan idegbetegbe, mert folyton anyagi gondokkal küzködtek a későbbi hónapokban, vhányszor beszéltünk, mindig előhozakodott a témával, próbáltam lelket önteni belé, de mivel abban az időben én éltem kicsit jobb helyzetben a párommal ( közös erőből, ezt hozzáteszem, míg ő a fősuli alatt nem is dolgozott, max 1-2 hónapot, ahonnan eljött, mert megunta... )és ő ezt tudta, még be is kóstolt nem 1x hogy bezzeg nekem könnyű.Pedig csak akkor említettem a témát, ha kérdezte, ennek ellenére totál irigy volt rám.Nekem ez már akkor baromi rosszul esett, mert én ellenben vele mindig örültem a sikereinek, szorítottam neki stb.

Na, mindegy.

Aztán én elköltöztem tőle távolabbra, mert összebútoroztam a vőlegényemmel, akkor kezdett a kapcsink olyan fordulatot venni, hogy ha én nem megyek, nem találkozunk.Időközben teherbe estem, ő meg egyszer írja ám, hogy jön fel vmikor Pestre, mert itt lesz egy hétig oktatáson.

Én akkor voltam abban az időszakomba, hogy nagyon hányós, rosszullevős voltam és nem igazán léptem ki az utcára, mert még ott is képes voltam hányni.Megírta, hogy Óbudán lesz, ott kéne talizni az oktatásuk után, este 7-kor.Az, hogy el tudok-e vhogy menni oda, vissza tudok-e jönni vmivel, nem érdekelte, mintha csak a régi időkben járnánk.

Elvárta volna, hogy zokszó nélkül utazzak nagy pocival 3 óra hosszát ismételten a helyébe.

Velem akkor fordult egyet a világ vele kapcs.és úgy döntöttem, megvárom, míg keres, ha itt jár és majd ő elintézi a találka körülményeit, eleget mentem én ( mindig) az ő helyébe, volt, hogy 100 km-ről utaztam le hozzá, aztán láttuk egymást vagy 1 óra hosszáig, szóval úgy éreztem, eljött az ő ideje.Természetesen nem élt vele.Azon a héten minden nap fent volt iwiw-wn és msn-en, de hogy egy betűt írjon, áá!Telefonon meg végképp nem keresett, gondolta, majd keresem én, ha akarok vmit.

Utóbb kiderült, hogy azon a héten a szomszéd kerületünkben volt, szóval nyugodtan áttipeghetett volna meglátogatni, a 15 év alatt végre 2x ( mert előtte max.1x járt nálunk ő), de oda se neki.Msn-en utólag próbálta megjátszani magát, hogy nem akart zavarni.hetekig nem kertük utána egymást, aztán iwiw-en írt pár sort, hogy mi van velem?, "miért hallgatok?", én meg válaszoltam neki term. megírtam, hogy nagy örömünk van, valószínűleg kislányunk lesz.

Szerintetek válaszolt rá?Egy frászt!Pedig igazán jól esett volna.Idegenek előbb gratuláltak, mint ő, aki állítólag évekig a barátnőm volt jóban-rosszban.

Ha jól tudom, még a levelemet is törölte.Még egy alkalommal itt járt Pesten, de akkor már végképp nem keresett meg.

A napokban töröltem őt iwiw-en, nem találtam más megoldást a "szakításra", és úgy érzem, most már talán tudok pontot tenni a "barátságunk" végére, ami úgy érzem, csak számomra jelentett valamit is...

2010. nov. 18. 12:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy fiúbarátommal régen csüngtünk egymáson, rajongtunk egymásért, 100%-osan egy hullámhosszon voltunk... Csak ő 100 km-re lakik tőlem... És aztán kevesebbet beszélgettünk...

Aztán 1x egy FB alkalmazásnál kijött valami ... nem is tudom mi, amire rákérdeztem, és nem akarta elmondani, mert hogy azt nem kell mindenkinek tudnia... Akkor tudatosítottam, hogy csak egy vagyok a sok közül már számára...

MSN, Facebook, letiltás. Inkább ne is halljak felőle... :(


17/L

2010. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!