Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » El vagyok bizonytalanodva....

El vagyok bizonytalanodva. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy tanácsot kérek és nem győzködést. Nem hiszek istenben, hittérítők kerüljenek.


A probléma a következő. Párommal első gyermekünket várjuk. Az ő családja elég vallásos, mindannyian katolikusok. Az enyém nem, sőt én egyenesen utálom az egészet. Egyébként megkereszteltek, evangélikus vagyok. Elég sokk volt az ő családjának, hogy nem akarok házasságot sem, de fogjuk rá beletörődtek. Azt viszont nem tudják feldolgozni, hogy a gyereket nem akarom megkereszteltetni. Nem fogom arra nevelni, hogy isten nincs, higgyen ha akar, nem befolyásolom ilyenben. Egyébként is hihet valaki istenben akkor is, ha nincs megkeresztelkedve. Ha úgy szeretné idősebben, hogy akarja akkor keresztelkedjen. De én nem fogok helyette dönteni és másnak sem hagyom. Na ebből hatalmas a családi viszály, mindenféle fenyegetőzések vannak, olyanokat mondanak, hogy erkölcstelen lesz a gyerek, ha nincs megkeresztelve stb. Elegem van, véges az én tűrőképességem is.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Mit tett? Engedjek?


( Egyébként azt sem tudom, hogy mi alapján keresztelik az embereket, mármint gond az h én evangélikus vagyok és a gyerek meg katolikus lenne? Vagy a keresztszülők is számítanak? És a házasság?)


2010. nov. 19. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Elég maradi a párod családja, nem lehet könnyű velük. Sajnos az idősebbek közül még sokan ilyen földhöz ragadtak, és a fiatalok többsége -jobba békesség alapon- mégiscsak enged. Pedig nekik kellene belátniuk, hogy nem ezen múlik az ember tisztessége és lelki teljessége sem.
2010. nov. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk én az apja helyében megmondanám neked, hogy az én gyerekem meg lesz keresztelve! Hátha a gyerek okosabb lesz, mint te
2010. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
én a családi béke érdekében megkeresztelném, nem árt nem használ. Aztán gondolj ám arra is, hogy a gyerekek gonoszak ám(én tanár vagyok). Azonnal csúfolódnak és gonoszkodnak, ha megtudják, hogy az egyik társuk kicsit másmilyen.
2010. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ateista lesz, úgysem fog számítani a keresztelés.
2010. nov. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem vagyok megkeresztelve, nem is vagyok vallásos. SOHA nem kérdezte meg senki tőlem, hogy meg vagyok-e keresztelve. De tényleg.
2010. nov. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 UM4 ***** válasza:

a keresztelés önmagában olyan mint a halott matematikus: nem oszt, nem szoroz...

a nevelésen múlik mit gondol majd erről a gyerek, de pár éves koráig fogalma sem lesz mi ez az egész felhajtás

2010. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 3. választ nem értem. Én is tanár vagyok, de még soha nem tapasztaltam, hogy a gyerekeket érdekelné, ki van megkeresztelve, és ki nem.


Egyébként ha csak a rokonság akarja, én nem engednék a nyomásnak. Ha a férjed is, akkor pedig beszéljétek meg a dolgot, elvégre az ő gyereke is.

2010. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A párod mit gondol erről?

Úgy értem, ha azzal megbékélt, hogy a párja ateista, akkor gondolom, azzal is megbékélne, hogy a gyermeke az, vagy legalábbis hogy nem "kényszerkatolikus".

Viszont ha - ahogyan elmonddtad - már más téren is "kétfrontos hadat" kell a téma miatt viselnie (mármint azért, mert Te és a saját családja tök ellentétesen vélekedik bizonyos dolgokról, ő meg gondolom mindkét féllel azonosulna szíve szerint), akkor lehet, hogy ennyit megtennék érte a helyedben. Elvégre - gondolom - a Te meggyőződésed szerint a keresztségn vagy a kereszteletlenségnek nem nagyon van gyakorlati jelentősége.

2010. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!