Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Összevesztem a legjobb barátnő...

Összevesztem a legjobb barátnőmmel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, most leszek tizedikes. A legjobb barátnőmmel 7 éves korunk óta elválaszthatatlanok voltunk. Sokat aludtunk egymásnál, csináltunk saját újságot, színtársulatot, de volt olyan is, hogy cukrászdát csináltunk a kertünkben a barátaink és a családtagjaink örömére. Sajnos az utóbbi egy évben minden megváltozott. Ő a megye egyik elit gimijébe ment továbbtanulni, kolis lett. Én pedig maradtam a helyi gimnáziumban. Eleinte elég sokat találkoztunk, majd egyre kevesebbet, mert lettek új barátai, és velük is sokat lógott. Sajnos elég "sznob" társaságba került, kezdi lenézni az egyszerű dolgokat, már velem sem találkozik annyit, mint régen. Ezt ráadásul tetézi, hogy beárultam a szüleinek. Tudom, nem volt szép dolog tőlem, de a barátnőm direkt tette tönkre a mobiltelefonját, hogy újat kapjon. /Nagyon jól ismerem a szüleit, és nincsenek olyan jó anyagi helyzetben, hogy a legjobb érintős telefont megvegyék neki. Pláne, hogy az előző telefonját ballagására kapta, és az is elég drága volt./ - Félreértés ne essék, nem irigykedem rá, csak az anyukája pont panaszkodott nekem és kijött belőlem. Ez volt 2hete, azóta a barátnőm hozzám sem szól. Mit tegyek, hogy helyrehozzam a dolgokat?
2011. aug. 9. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Az élet változás. Változnak az emberek, és az emberi kapcsolatok is. Idővel mindenki megtanulja majd elfogadni ezt, te is.
2011. aug. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszéli vele.Mondd meg neki,hogy nem szeretnéd hogy ennyire megváltozzon,kérj is bocsánatot tőle hogy beárultad az anyukájának,előfordul.Próbld meg észhez tériteni idéz fel a régebbi emlékeket,mennyit nevettetek együtt,és szervezz közös programokat vele!
2011. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De én nagyon szeretném, ha a barátságunk örökre megmaradna.. Próbáltam moziba, fagyozni hívni, de azt felelte, hogy már nem tud többé megbízni bennem. Tudom, hogy hibáztam, de lehetőséget sem ad rá, hogy jóvá tegyem. :(

Nem tudtok valami tuti biztos tippet, amivel helyrehozhatnám?

2011. aug. 9. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Második vagyok.Nem nagyon van sajnos ötletem :S..

Esetleg vehetnél neki valamilyen aranyos plüssálatot.Vagy csak egyszerüen ha összefuttok az utcán öleld át és mondd neki hogy tényleg nagyon sajnálod,ezerszer megbántad amit tettél,és adjon neked mégegy esélyt.

2011. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 k.lau13 válasza:
100%

Húh, ez bonyolult, de meg tudlak érteni... Ezt most ne értsd félre, nem azért irom, h osszam itt az észt(13 éves vaok, és sokan félreértik, h ha mondok vmi ilyesmit a nálam idősebbeknek, szóval légyszi, ne értsd félre). Nekem is van egy hasonló barátnőm, szóval megértelek. És én az szoktam csinálni, amikor hülyén viselkedik, h odamegyek hozzá, és mondom neki, h beszéljük meg az egészet,, és ha nem hajlandó, - tudom, h nem jó ötlet, de én ezt szoktam csinálni - akk addig nem hagyom békén, amig nem figyel rám, h beszéljek vele. Aztán mindig az a vége, h megbeszéljük az egészet, és minden okés. Szerintem ez bejönne, ha megcsinálnád. De egyébként szeintem, ha tényleg hozzád se szól, és nem foglalkozik veled, akkor lehet, hogy meg se érdemli, hogy a barátod legyen.



És mégegyszer bocsi, tényleg nem azért irtam ezt, h osszam az észt, vagy valami, télleg!!

2011. aug. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg megbeszélni vele,hisz végül is mindent az ő érdekében tettél,mond el neki,h nem volt szép dolog amit tett...

És gyakran van ilyen,h az emberek változnak,nem tudsz ellene semmit se tenni.Kérdezd meg tőle,h ő akar-e még barátkozni veled,mert lehet h mivel megváltozott,neki már más dolgok fontosak...

2011. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Ez tényleg eléggé nehéz dolog, de azt remélem beismered, hogy amiért bemártottad őt a szüleinél, az nem volt tisztességes. (Nem akarlak lehordani Téged, ne értsd félre.)

Természetesen az se, amit ő csinált a telefonjával, és neked van igazad, de szerintem ez a dolog nem rád tartozott. Ezt helyrehozni, csak úgy lehet, ha bocsánatot kérsz, amiért beköpted őt. Sajnos, ha felszállt a magas lóra, akkor onnan elég nehezen lehet leszállni. Ha vissza akarod "szerezni", akkor legjobb, ha olyan meglepetést szervezel, amiben benne van, az együtt töltött idők varázsa, hangulata. Ez talán emlékezteti őt a régi szép időkre, és viszontszeret téged.

Azonban, ne felejtsd el, hogy az ilyen erős barátságok is eléggé próbára vannak téve, különösen ha egymástól távol vagytok. És van olyan, hogy szét is szakad. De ez már csk rajtatok múlik, és az együtt töltött idők minőségén.

Nem baj, ha megalázkodsz, azzal ohy bocsánatot kérsz. Ha őszintén teszed, akkor meg fog bocsátani :)

2011. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy barátnőm, akivel elválaszthatatlanok voltunk és évekig ő volt a legjobb barátnőm. De már nem vagyunk barátok. Nem kell minden barátságnak örökké tartania. Engedd el, hagyd békén.

Szerintem nem kellett volna beárulni a szüleinek, elég lett volna, hogyha kifejted a véleményed a barátnődnek, ez az ő dolga, nem a tiéd, hogy mit csinál. Lehet nem szép dolog, de mit tudsz tenni?

2011. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!