Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől olyan nagy szám a Facebook?

Mitől olyan nagy szám a Facebook?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 éve regisztrálva vagyok az oldalon. Ez alatt az idő alatt 5 alkalommal léptem be az oldalra (de lehet, hogy ezzel is sokat mondtam).

Hosszú idő után, amikor megláttam a "belső felületét", kijelentettem, hogy ez teljesen olyan, mint az iwiw. Erre bátyám nekem esett, hogy egyáltalán nem olyan, de még csak nem is hasonlít.


Bármilyen honlapra felmegyek, valamilyen formában biztos, hogy megjelenik. Szóljak hozzá, osszam meg, legyen a kedvencem, stb.

A hírekben is rendszeresen hallom, hogy Facebook-on keresztül szerveztek le egy rendezvényt, gyűjtöttek adományt, segédkeztek akármivel kapcsolatban.


Mindenhonnan folyamatosan (az internetről, tévéből és úgy együttesen az egész médiából) a Facebook folyik. És én nem értem, miért?!


Mitől olyan nagy szám? Mit tud ez az oldal, amit mondjuk az iwiw nem?


Aki csak lehurrogni és beszólogatni jönne, az ne is írjon semmit (pl.: "Akkor ne menj fel, ha nem érdekel!" - és társai).


Szeretném megérteni, mások mi miatt állítják, hogy ők már szinte rabjai az oldalnak, és nem tudnak tőle elszakadni.


Ha valaki normálisan leírja a véleményét/tapasztalatát, azt köszönöm!


2010. nov. 24. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nem nagy szám. Arra találták ki, hogy az emberek ne járjanak közösségbe, hanem otthon gubbasszanak a gép előtt. Ja, és még arra is jó, hogy a sok hülye telerakja személyes dolgokkal és így könnyebb a hivatalos-nemhivatalos szerveknek lenyomozni az egyént.Én nem használom és a meghívásokat is elutasítottam.
2010. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Interaktívabb! Chatelni is lehet! Az iwiw egy fos. Nekem sosem jön be, meg lefagy, már töröltem is magamat róla. Sokkal modernebb a facebook!
2010. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Biztonságosabb, mint az iwiw, nagyobb a tárhelyük, kevesebb a lefagyás (nekem még egyszer se fagyott le), nemzetközi, szóval nekem vannak külföldi (nem külföldre szakadt magyar, hanem idegen nyelven is beszélő, és nem szomszéd országban, hanem messzebb élő) ismerőseim, őket itt megtalálom, iwiw-en nem. Számomra jobban áttekinthető, jó játékok vannak rajta, az alkalmazások kezelése egyszerű (iwiw nekem ebből a szempontból bonyolultabb).
2010. nov. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Nem tom, nekem nincs, nem is kell, és engem is idegesít, hogy mindenhol ott van az a rohadt "lájkold" gomb... O.o Szerintem is olyan, mint az iwiw, csak más a felülete, meg a pofanotesz nemzetközi. Egyébként tök ugyanaz... Én sem értem, miért lesz valaki fészbuk függő, és idegesít, ha valaki azon éli az életet - mondjuk húgom sulijában egész nap nyomják telefonon... Infón meg az a legnagyobb bajuk, hogy le van tiltva, és hogy tudná feltörni? WTF?!

Na, de mindegy, én nem "lájkolom"! :D

2010. nov. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
11:01 - Ha valaki függő lesz, arról nem a rendszer tehet, én azon túl, hogy fent vagyok és szeretem az oldalt, szeretem a játékokat és tudom tartani a kapcsolatot olyanokkal, akikkel nem tudok találkozni másképp, vagy csak ritkán, azért minden nap olvasok (regényt) 1-2 órát, főzök, kézimunkázok, tanulok, dolgozok... stb.
2010. nov. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%
Az első válaszolónak van igaza. Divathóbort tinik között. Csak arra jó, hogy elszigetelje egymástól az embereket, viszont aki fent van, könnyen megtudhatsz róla mindent. (ez hátrányos is lehet, pl álláskeresőknek)
2010. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

11:03 Azt tudom, hogy nem a rendszer tehet róla, meg nekem nem egy ismerősöm már akkor regisztrált volt, amikor még az ország jórészt nem is hallott róla, és ők nem is lettek függők. Én csak azokat nem értem, akik szó szerint EGÉSZ NAP nyomják, csetelnek, azt is kiiírják, mikor mennek pisilni, meg ilyenek... O___O Nem az a baj, ha valaki felregel, hanem az, hogy valaki ki sem lép, meg az, hogy egyszerűen rá van erőltetve az emberekre: ugye minden honlapon, mindent "lájkolni" lehet. Nekem ezek nem tetszenek, de nem is hoz lázba... Nem vagyok közösségi oldal párti: sem iwiw, sem myvip, sem fészbuk...


11:01-es voltam :)

2010. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 24. 11:16
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

11:14 - Miért, a rendszer létrehozói ott álltak fegyverrel mögötte és erőszakosan követelték, hogy márpedig függőnek kell lennie? Kétlem! Ne haragudj, egy ember el tudja dönteni, mit csinál az idejében, érdekes, sok ismerősöm nem lett függő, de ugyanakkor pont az általam említett okokból hasznosnak tartják ezeket az oldalakat (spec. a facebook-on a lehető legminimálisabb infó van rólam, csak amivel egy ismerős elér, de semmi extra, amit nem szívesen hoznék nyilvánosságra, nincs semmi kötelező, azt is megtehetném, hogy nem adok meg semmit, és ember legyen a talpán, aki rájön, ki vagyok).

Hogy valaki függő lesz, arról ő meg a környezete tehet, nem az oldalak. A gép csak gép, csak azt csinálja, amit mondunk neki, ha kikapcsoljuk, azt is megteszi.

Sokezer ember nem válik függővé, mert van esze.

2010. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan attól nagy szám, hogy lehetőséget biztosít a nagyon kényelmes kapcsolatteremtésre és -tartásra. Valamint hogy mindennel össze van lassan kötve. Az emberek inkább kattintanak a lájk gombra, mint mondják el midnen ismerősüknek külön-külön, hogy milyen jó oldalt találtam.

Szerintem hasznos a fb, csak ésszel kell használni.

2010. nov. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!