Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől olyan nagy szám a Facebook?

Mitől olyan nagy szám a Facebook?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 éve regisztrálva vagyok az oldalon. Ez alatt az idő alatt 5 alkalommal léptem be az oldalra (de lehet, hogy ezzel is sokat mondtam).

Hosszú idő után, amikor megláttam a "belső felületét", kijelentettem, hogy ez teljesen olyan, mint az iwiw. Erre bátyám nekem esett, hogy egyáltalán nem olyan, de még csak nem is hasonlít.


Bármilyen honlapra felmegyek, valamilyen formában biztos, hogy megjelenik. Szóljak hozzá, osszam meg, legyen a kedvencem, stb.

A hírekben is rendszeresen hallom, hogy Facebook-on keresztül szerveztek le egy rendezvényt, gyűjtöttek adományt, segédkeztek akármivel kapcsolatban.


Mindenhonnan folyamatosan (az internetről, tévéből és úgy együttesen az egész médiából) a Facebook folyik. És én nem értem, miért?!


Mitől olyan nagy szám? Mit tud ez az oldal, amit mondjuk az iwiw nem?


Aki csak lehurrogni és beszólogatni jönne, az ne is írjon semmit (pl.: "Akkor ne menj fel, ha nem érdekel!" - és társai).


Szeretném megérteni, mások mi miatt állítják, hogy ők már szinte rabjai az oldalnak, és nem tudnak tőle elszakadni.


Ha valaki normálisan leírja a véleményét/tapasztalatát, azt köszönöm!


2010. nov. 24. 10:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem a facebook-kal van baj, hanem azzal, hogy az emberek már megőrülnek érte. Nem normális, amit a tinik csinálnak, kiírogatnak magukról mindenfélét, ami igazából a kutyát nem érdekel. Játékok vannak rajta? és? Sok honlapon vannak játékok. Lehet chatelni? és? Létezik msn, skype, chat-es honlapok hada, ja és amúgy az iwiwen is lehet chatelni. :D Én nem vagyok híve egy ilyen baromságnak sem, van telefonom, aki nekem fontos azt felhívom, vagy msn-en tartjuk a kapcsolatot. Semmi értelme egymás képeit kukkolni, kritizálni. A tiniknél még megértem vmennyire, hogy ezen keresztül ismerkednek stb, de felnőtteknél szerintem ez már nagyon gáz. Akinek van külföldi ismerőse annak persze tökéletes, meg aki tényleg csak arra használja, hogy kapcsolatot tartson, de ez a facebook mánia már beteges, főleg akik még azért is remegnek, hogy a telefonjukon ingyen legyen. :S Felesleges kvízek és egyebek idióta eredményeit kiírogatni, nem vagyunk óvodás szinten már. :D

Nekem is van fosbukom amúgy, de nem használom, ugyanazok az ismerőseim lennének ott is, mint iwiwen, szóval semmi értelme ott is fent lenni. :D

2010. nov. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó vagyok, az hogy fent vagyok, annyit jelent, hogy 0 ismerőssel, semmi beállítással, mert még 4 évvel ezelőtt regisztráltam, de otthagytam egyből. :D
2010. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%
11:28 - Engem ezek az 1-2 percet igénylő játékok kikapcsolnak és praktikus, hogy ha kapok valakitől egy fontosabb üzenetet az oldalon keresztül, akkor azt azonnal látom, mert a játék nem kell, hogy elfoglalja a teljes képernyőt. :-) Persze ezeket is ésszel kell használni, nekem sincs a mobilomon, mert az telefonálásra van, amúgy a mobil drágább, ha nem muszáj, nem költök telefonálásra (nincs akkora keret, hogy az internet mellé még azt a luxust is fizessük).
2010. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
76%

"Miért, a rendszer létrehozói ott álltak fegyverrel mögötte és erőszakosan követelték, hogy márpedig függőnek kell lennie?"


Én egy szóval nem mondtam, hogy a rendszer vagy a létrehozók tehetnének róla... Arról beszélek, hogy minden honlapon ott van a "Like" meg "megostom" meg hasonlók, és én így értettem azt, hogy "rá van erőszakolva az emberre".

Ez amolyan: "Te még nem regeltél, csíra vagy, gyere regelj, és menő leszel!" módon jön le nekem.

Mint a karácsony: már november elején mást sem látok, csak díszeket, karácsonyfákat, gyertyákat, bárhova is megyek... Csak ez az offline világ, a fészbuk meg online. De ugyanaz a szitu...

2010. nov. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
11:43 - Emberek vagyunk szabad akarattal (ez még nem Észak-Korea ugyebár), és eldönthetjük, mit használunk, hogyan élünk, kikapcsoljuk-e a gépet vagy nem. Ha te úgy döntesz, hogy nem akarsz valamit használni, megteheted, ha más használni akarja, megteheti. Ez nem erőszak, csak egy lehetőség, amivel egyre többen élnek persze még cégek is. Nekem speciel ott van a listában a TopJob is, és informálódok az ő tájékoztatásaik révén az aktuális munkaügyi helyzetekről, mert nekem ez pl. fontos.
2010. nov. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Egy közösségi oldal, ami kapcsolattartásra való, attól ér többet, attól jobb egy felhasználó számára, hogy egyszerűen sokan vannak rajta fent, és így egy helyen megtalál mindenkit.

A fb nemzetközi, ezért sokan vannak rajta - én mondjuk több mint három éve pont ezért regeltem rá, hogy ha évek múlva akarok valamit a kinti ismerőseimtől, akkor elő tudjam őket varázsolni, meg kb évi két sziahogyvagy...

2010. nov. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!