Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Pályakezdő munkanélküliek. A...

Pályakezdő munkanélküliek. A szüleitek támogatnak titeket, vagy hogyan/miből éltek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 17:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik, köszönöm!

Dec 20 környékén kell majd bemennem, és majd akkor rákérdezek. Köszi mégegyszer.

2010. dec. 7. 18:30
 12/20 anonim ***** válasza:
A tb-d a _diákigazolványod lejárta_ után 45 nappal szűnik me, nem a jogviszony megszűnte után 45 nappal.
2010. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Igen? De most kaptam szeptember végén diákigazolvány matricát, akkor az 2011 okt 31-ig érvényes. Csak hát jogviszonyom nincs már. Akkor lehet, hogy a diák sem érvényes? Mert akkor ez így nagyon jó lenne...
2010. dec. 7. 22:43
 14/20 anonim válasza:

18:23-as vagyok

Érdekes, mert az OEP-nél és az APEH-nál is a jogviszony megszűnésétől mondták, hogy kell számítani a 45 napot. És ha belegondolunk így logikus is, példa erre a kérdező esete is, nem hinném, hogy fizetik még neked hónapokig, miközben nincs tanulói jogviszonyod, de nekem aztán édes mindegy, a lényeg, hogy én biztosítva lettem időben. :D

A kérdezőnek meg azt tanácsolom ezek után, hogy mindenképpen nézzen utána, akár az apeh honlapján is, vagy csak hívd fel őket. Az a tiszta.:)

Üdv

2010. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Ezt találtam nagynehezen:


"Kik jogosultak kizárólag egészségügyi szolgáltatásra?

-a közoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó alapfokú, középfokú nevelési-oktatási vagy a felsőoktatásról szóló törvény hatálya alá tartozó felsőoktatási intézményben nappali rendszerű oktatás keretében tanulmányokat folytató nagykorú magyar állampolgár, ha társadalombiztosítási szem-pontból belföldinek minősül, a tanulói/hallgatói jogviszony kezdetétől a diákigazolványra való jo-gosultsága megszűnéséig (a tanulói/hallgatói jogviszony szünetelése alatt is jogosultak)"


Akkor elvileg jogosult vagyok, mert még érvényes a diákom...De most attól, hogy van egy matrica a diákomon, attól még miért látnak el ingyen? :D Nem értem ezt az egészet...Legjobb lesz ha telefonálok majd.

2010. dec. 8. 18:52
 16/20 anonim ***** válasza:
Ööö, arra azért vigyázz, hogy nem azt nézi az OEP, hogy fizikailag szereztél-e matricát valahonnan, hanem azt, hogy járna-e neked!!!! Egyszerűbben úgy is fogalmazhatnák, hogy - szemesztertől függően - a jogviszonyt követő november vagy április 31-éig vagy biztosítva.
2010. dec. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Jaj így már tényleg nem értem...Én egy 2 éves OKJ-s suliba jártam. Szeptemberben kezdtem el, és november végén iratkoztam ki. (nem tetszett, inkább dolgozni akartam) és ezalatt a 3 hónap alatt kaptam diákigazolványt + matricát.
2010. dec. 8. 22:46
 18/20 anonim ***** válasza:

Aaaahammm!!

Hát, nem tudom, hogy akkor a te képzési formádhoz tartozó matrica hogyan érvényes... de ha úgy, ahogy a többieké, akkor áprilisig van tb-d.

Ne haragudj, azt hittem, valaki "elvesztette" neked, és onnan van matricád, mert ugye ha már nem vagy diák, akkor utoljára júniusban volt félév vége és akkor nem lehetne már, de így, ahogy írod, lehet...

2010. dec. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk amúgy nem a matrica számít, csak ha már van rajta matrica (legális úton), akkor az mindenképp érvényes, de pl. passzív féléven nincs matrica, és akkor is biztosított vagy.
2010. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Az apám meghalt, anyámnak épp arra elég a pénze,hogy megéljünk, semmi luxus. Munka kilátástalan, semmit nem találok egy éve. Sz@r az élet!
2012. júl. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!