Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem képes elfogadni a...

Miért nem képes elfogadni a többség, hogy létezik egy nagyon szűk felső réteg? Miért fáj ez nekik?

Figyelt kérdés

Most kifejezetten arra a legfelsőbb pár %-ra gondolok, akik valamilyen X okból, de igen magas színvonalon élnek, és az átlagember egyszerűen mintha zsigerből utálatot érezne akár csak az életmódja miatt (nem politikusokra gondolok, azoknál ők jóval felettük levő színvonal).


Miért szólja le, ha BMW terepjáróval közlekedik, és emellett még van 2 másik autója 17 évesen, stb, sorolhatnám. Csak hát ez mind természetes ezekben a körökben, nem felvágásról van szó, amikor valaki felkapaszkodik, és egy Audi A8-al aztán "megmutatja" ....


Miért van ez? Hát mindenki előtt nyitva az út ... nem?


2010. dec. 7. 19:03
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
97%

Hogy miért? Van egy évfolyamtársam, gazdagok, úgy ahogy leírtad. Segghül*e, egy csomó egyessel lezárták hármasra meg hasonló. Kitűnik, hogy a tanár kivételezik vele stb.

Igazából igen, a lehetőség mindenkinek adott, de 10-18 éves koráig gyakorlatilag tehetetlen az ember, míg a szuper apu fizet neked mindent, úgy, hogy meg sem kell dolgoznod érte. Szóval, igazából az irigység nem a "van" miatt jön elő, hanem, hogy "van és nem tett érte semmit, kézhez kapta"

2010. dec. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
97%

Én nem útálom őket "zsigerből", de tény, hogy olyan jogtalan előnyeik vannak, amik másoknak nem. Lsd a fentit. És irritáló, ha 17 évesen BMW-t vezet, nekem meg meg kell dolgoznom érte, és talán, szerencsés esetben 40 évesen vehetek MAGAMNAK egyet.

Egyébként engem nem ez bosszant a legjobban, hanem az, ha apuci vezető valahol, ezért a gyermekének sem kell végigjárnia a ranglétrát.

Az előbbi ellen eredményesebben harcolhatok.

2010. dec. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

de látod, érdekes dolog, hogy sokan ezt még a butasággal is összekötik, pedig ismerek pár rendkívül értelmes srácot ilyen körökből


szal ez is egy nagyon izgi sztereotípia sztem, nem?

2010. dec. 7. 19:18
 4/48 A kérdező kommentje:

második:

oké, meg kell dolgoznod érte, na de a másik oldalt nézve, most akkor dobja el azokat az anyagi körülményeit, csak mert nem kell neki, és dolgozzon meg? Na ezt se értem, miért kéne nemet mondani arra, ami adott neki eleve?

2010. dec. 7. 19:20
 5/48 anonim ***** válasza:
96%
Sokan lenézőek közülük. Jobbnak hiszik magukat. És kicsit olyan... hogy mondjam.. elkülönülnek. Gazdag a gazdaggal dolog. Érted? Vicces, mert azt hinnénk a 21. században már nincsenek ilyen dolgok, pedig vannak. És én ráadásul nem is a leggazdagabbakról beszéltem, hanem csak az átlagosnál gazdagabbakról. Persze mindenhol van kivétel :)
2010. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
93%

19:08 vagyok

Nem azt mondtam, hogy a gazdagok seggh*lyék, hanem azt, hogy az évfolyamtársam hü*ye, konkrétan ő.

2010. dec. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
78%
Nem azt mondtam, hogy dobja el, de igenis, irritáló, és a többség ezért útálja őket. Én is tudok kivételt.
2010. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
értem, nem kötözködök, csak úgy kapásból 2 olyan dolog, ami sztem pedig sztereotípiaként él, pedig pont a legfelsőbb pár %-ra nem igaz, na de oké, kíváncsi vagyok tényleg
2010. dec. 7. 19:29
 9/48 A kérdező kommentje:

19:25

na de most őszintén ... ezt csodálod? hát majdhogy nem törvényszerű h elvből nem ismerkednek úgymond a körön kívül, és párszor én is kérdeztem erről úgymond milliomos csemetét, de azt válaszolta, hogy "abból csak zűr van"

2010. dec. 7. 19:31
 10/48 anonim ***** válasza:
92%

Nem hiszed el, gondolom, de engem olyan szinten nem mozgat, ki milyen autóval, LCD tévével, ruhakollekciókkal, kacsalábonforgó palotával vág fel, vagy csak él benne egyszerűen, hogy az már csúcs!

Egyébként sok olyan gazdagot ismerek, akik kimondottan visszafogottak és úgy is élnek.Egyszerű, hétköznapi ruhákban járnak, a házuk se vmi ihaj-csuhaj, semmi extra, teljesen átlagos, pedig egyértelmű, hogy van pénzük, de okosan eltitkolják a nagyközönség elől, így aztán nincs támadási felületük és nyíltszínű irigységnek, utálatnak se örvendenek.

Ennek ellenkezője az az un. gazdag, aki csak kifele tengődik túl jó létben, a belső életében meg iszonyúan el van adósodva, lehet, hogy terepjáróval jár, de annyi a hitele, felvett adóssága, mint égen a csillag.Én az ilyenket még ki is szoktam röhögni, mert tényleg méltók rá.

2010. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!