Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem mennek a nyelvek! Létezik...

Nem mennek a nyelvek! Létezik olyan, hogy valaki "antiidegennyelv"?

Figyelt kérdés

Nem Magyarországon élek, és még a saját országom hivatalos nyelvét sem beszélem normálisan. A magyarral (tehát anyanyelvvel) sosem volt gond, minden nyelvművelő versenyen ott voltam. Az itteni hivatalos nyelvet 12 évig tanultam iskolában, azon kívül 6 évig olyan környezetben éltem, ahol a mindennapi interakcióim azon a nyelven történtek. 1 évig csupa olyan nyelvű szobatársaim voltak, mégsem ragadt rám semmi ilyen téren. Érteni tökéletesen értek mindent, az egyszerűbb dolgokat hibátlanul el is mondom, viszont az akcentusom szörnyű, és a szókincsem szegényes. Ha valakivel beszélnem kell alig jönnek a szavak. Pedig itthon a tévé csakis olyan nyelven bömböl, mégsem ragad rám sokminden. Az iskolában sok könyvet kellett olvasni, szóval még ez sem ok arra, hogy épp ennyire ne jöjjenek a szavak :(


De ugyanígy vagyok az angollal is. Minden sorozatot, filmet stb eredetiben nézek, értek is rendesen bármilyen beszédgyorsasággal megáldott filmet, mégis mikor beszélek kevés szót használok, és hallom magamon milyen bénán ejtem ki a szavakat.


Létezik olyan, hogy valaki "antinyelv"? Mit lehet még tenni ilyenkor? Olyan égőnek érzem, hogy a hivatalos ügyek intézésekor makogok-mekegek, mint egy külföldi.


23/N


2011. szept. 25. 21:36
1 2
 1/12 Jubilee ***** válasza:
100%
A nyelvtanulás olyan, mint az éneklés. Valakinek van hozzá tehetsége, valakinek nincs. :( Próbáld fejleszteni magad, beszélj sokat és ne szégyelld az akcentusod! Tudod, csak az nem hibázik, aki nem beszél!
2011. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valóban olyan, mint az éneklés. Azaz mindenki megtanulhatja, ha veszi a fáradtságot, és komolyan odateszi magát. Valakinek könnyebb, valakinek nehezebb. Nem te leszel a sztár, de tisztességesen tudsz majd énekelni... jelen esetben beszélni.
2011. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, ha a beszéd nem megy, nem a hallgatást/olvasást kellene gyakorolni...
2011. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindent értesz, akkor nem a szókincseddel van a baj, hanem félsz megszólalni, ezért nincs is benne gyakorlatod.

Az egyetlen megoldás a beszéd erőltetése, még akkor is, ha először kényelmetlenül érzed magad. Senkinek nem lesz jó kiejtése, ha nem gyakorolja. Hidd el, hamar bele fogsz, jönni, ha érted mások beszédét és a filmeket.


És még egyszer, ha mindent értesz, hogyan lehetnél "antiidegennyelv"?

2011. szept. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem "ragad" rád a beszéd, akkor gyakorolni kell! A szókincsed valószínűleg nem szegényes, hiszen jól érted a nyelveket, csupán az aktív szókincsed az. Keress egy jó tanárt, aki sokat beszélget veled és együtt könnyebb áttörni a gátat, ami miatt ennyire nem megy.
2011. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy megfogalmazni nem tudom... Sokszor kavarog a sok mondanivaló a fejemben és nem találom a szavakat a kifejezésére. Amíg idegen nyelvű szobatársnőim voltak rengeteget szenvedtem ezzel. És elmondhatom hogy semmit, de semmit nem fejlődtem e téren, pedig napokat áttraccsoltunk. Alig volt olyan mondat, amit folyékonyan, gondolkozás és hiba nélkül el tudtam mondani.


Az angol nyelvről még elmondhatnánk, hogy nincs kivel gyakorolni (bár az is akad), de a saját országom nyelvét se tudjam, amit szinte minden nap gyakorlok valamilyen szinten? (van nap, hogy csak az üzletben, amikor kérek valamit, de van olyan is, hogy az egész napom olyan nyelven zajlik)


MIT TEGYEK? Nagyon el vagyok keseredve...

2011. szept. 25. 22:28
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha szabad érdeklődni, melyik nyelvről beszélünk most?
2011. szept. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Gaál Ottó féle kreatív angolt. Szerintem nagyon jó, és ott beszélned kell, mondatokat összeállítani. A szerzőnek 27 középfokú állami nyelvvizsgája van, tudja, hogy lehet eredményesen tanulni.


Ha érdekel feltöltöm és küldöm a linket.

2011. szept. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Milyen nyelvről van szó? :)
2011. szept. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Román.

Köszönöm a válaszokat. Igen, érdekel a dolog, megkérlek szépen töltsd fel, ha nem nagy gond :)

2011. szept. 26. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!