Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy helyreálljon a rend az iskolákban?

Figyelt kérdés

A kérdés a mokka üzenőfalán olvasottak alapján jutott eszembe, mert ott valaki felvetette, hogy régen jobban megbecsülték a tanárokat, és senki se halt bele a pálcázásba. Így visszaemlékezve a nem is olyan régi iskolai évekre felmerült bennem a kérdés, hogy mit lehetne tenni?

Ha nem vagytok a verés híve, akkor szerintetek mivel lehetne elérni, hogy újra megbecsüljék a tanárokat, és ne kelljen szó szerint rettegniük, mielőtt egyes osztályokba bemennek?

Őszintén szólva úgy érzem, hogy ez talán nagyrészt a szülők felelőssége, otthon nem nevelik meg a gyerekeiket, így mikor iskolába mennek, azt hiszik ott is mindent szabad. Ez persze csak az én véleményem. De szerintem, ha a gyerek hozzászokna, hogy alsótól kezdve komoly büntetés jár a rosszalkodásért (nem feltétlenül verés, de mondjatok jobbat), akkor hamar rájönne, hogy amit otthon lehet, azt az iskolában nem.

Kérdésemmel egyébként nem vitát akarok szítani, (aki csak gyűlölködve, elfogultan tud írni, az inkább ne is írjon) csak ötleteléseket, mások véleményét szeretném olvasni.


2010. dec. 8. 09:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is a szülők nagy része felelős ezért! Mert ők sem tisztelik a tanárokat és iszonyatosan elfogultak a gyerekeikkel. Anno, ha tanárnő felhívta mondjuk anyuékat,hogy ez meg ez történt kérdezés nélkül kaptam egy pofont! Tudták,hogy a tanárnő feleslegesen, csak úgy nem telefonál haza. Most mit látsz? A tanár mer szólni valamiért a szülőnek, a szülő reklamál, feljelentéssel fenyeget. Pedig az esetek 80%-ában a gyerek a ludas! Ezt látja a gyerek is. Hogy a szülők sem tisztelik a tanárt, akkor ő miért tenné. Bármit megtehet, mert majd apuka bemegy és jól helyre rakja a tanárnőt!

Szerintem anno jó módszer volt, hogy aki egy évben Xszer kapott valamilyen figyelmeztetést, az nem jöhetett oszt.kirándulni. Nálunk ez nagyon bevált. De ma már ezt sem lehet megtenni, mert diszkrimináció! Az a baj, hogy ma már a diákoknak csak jogai vannak, kötelességük semmi!

Reggel halottam a tv-ben, hogy be akarják hozni,hogy a fiatalkorúakat is elzárják, ha törvényt sértenek! És én ezt támogatom! Az elmúlt pár évben rengeteget nőtt a fiatalkorúak által elkövetett bűncselekmények száma. Nincs visszatartó erő, mert max. a korára való tekintettel ugye egy enye-benyét kap! Lehet,hogy kicsit elgondolkodnának, ha bezárással fenyegetnék őket!

2010. dec. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%

na azért álljunk meg ... valóban, és régen csak a legjobbak közlekedhettek lovaskocsival is, szal az ilyen tök jó állításoktól a falnak megyek


természetesen ma már ma van és nem régen van, és ilyen hülyeséggel én nem hiszem, h "rendet" kellene tenni az iskolákban, bár kíváncsi lennék, számodra mi a rend ...


tudod, nálunk csak az olyan kollegáknak vannak gondjai a diákokkal, akik őszintén szólva meg is érdemlik, legalábbis én nem csodálkozom rajta, aztán érdekes módon, ugyan azok a diákok más tanárral miért teljesen "normálisak"? szóval azért kicsit másképp van ez sztem, mint ahogyan leírtad

2010. dec. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Nálam a rend az, hogy nem fenyegeti meg késsel a diák a tanárt, és még szerintem elég sok mindent sorolhatnék. Én egy igazán elit iskolába jártam, nálunk semmi gond nem volt. Mindenki tanult szépen, a legrosszabb dolgok, amiket csináltak a diákok az a puskázás és a levelezés volt. Ezzel szemben a szomszéd iskolába (szakmunkásképző, a város legrosszabb hírű sulija) járt az akkori barátom, aki nagyon durva dolgokat mesélt, és hidd el, nem az a típus volt, aki felvágásból mindenfélét előad..

A jó tanár-rossz tanár dologhoz pedig csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy nem egy tanárt vett át a sulink a másikból, és érdekes módon itt rendet tudtak teremteni! Osztom a véleményedet, valóban vannak, akik nem valók tanárnak, azokat könnyű kikezdeni. De a példám azt mutatja, hogy csak elenyésző esetben függ a fegyelem a tanár alkalmasságától.

Persze mondhatod, hogy az ország két legszélsőségesebb iskolája van piciny városunkban, de ezt nem hiszem :)

2010. dec. 8. 09:52
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Véleményem szerint minden otthon kezdődik. Ha a szülők nem figyelnek oda a gyerekekre, nem tanítják meg pici korától, mit lehet, mit nem, az iskola, a tanár nem sokat tehet. Azt gondolom, hogy főleg olyan gyerekekkel van a probléma, akiknek a családi hátterével is gond van. Viszont az is igaz, hogy ez a fene nagy demokrácia nem biztos, hogy jót tett. A gyerekek csak a jogaikat hangoztatják, a kötelességeikről viszont fogalmuk sincs, vagy igyekeznek erről megfeledkezni. Az egymás iránti tisztelet, az udvariasság vagy "belenevelődik" valakibe, vagy nem. Aki ezt nem hozza otthonról, nem csak a tanárokkal lesz szemtelen, agresszív, hanem bárki mással is.
2010. dec. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
75%
Ha a tanár nem fegyelmez szóval, egyesekkel, akkor mindegy. Rendet pedig ott lehet csak tartani, ahol tanulni akarnak. Középiskolában rendet lehet tenni egyesekkel, de szakmunkásképzőben kiröhögik a tanárt, ha egyest ad egy diáknak. Másik dolog, ha a tanár nem tudja szétrobbantani azokat az egyéneket, akik rendetlenek, akkor alkalmatlan. Érdekes, nálunk megvan a tanár-hierarhia, pontosan tudjuk, hogy melyik tanárnál nem szabad beszélni.
2010. dec. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%
én is az egyik legelitebb budai gimiben vagyok, de hidd el, itt is megvannak a nagyon durva különbségek tanár és tanár között, ahogyan a diákok viszonyulnak hozzájuk, bár oké, nálunk bejön a képbe az is, hogy egy budai ki smilliárdos csemetét mondjuk egyik tanár se mer úgymond rendre utasítani, na de hát ilyen világ van, inkább ehhez kéne alkalmazkodni, és nem úgymond régi módszereket megpróbálni bevezetni, sztem teljes bukás már így előre is
2010. dec. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Régen a tanítókat, tanárokat a szülők is tisztelték és a gyereket ebben a szellemben nevelték.

Ma a kezelhetetlen gyerekek nem ezt hozták sajnos otthonról.

2010. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
A gyerekek összetétele is más volt, mint most. Én jó 20 éve voltam általános iskolás. A most történő dolgok jó része ötletként sem merült fel, nemhogy megvalósulásként. Nem voltunk angyalok, távolról sem. Így visszagondolva elég rosszak voltunk néha, de hogy visszaszóljunk, pláne megüssük akár a gyengébb tanárt is? Kizárt. Egymás "szivatása" persze volt valamennyire, de megverni, megalázni a másikat nem volt menő. De nem annyira csodálkozok. A gyerekek egyik része a tévében látja, hogy ez a menő, a másik része meg otthon tapasztalja meg ezeket a dolgokat. Marad az a kevés gyerek, aki tanulna...
2010. dec. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

jaj sztem ez a TV a bűnös mindenben hozzáállás elég durva na ...


amúgy nálunk is van olyan, aki megfenyegette a számtech tanárt, hogy lehetőleg sötétben nehogy összefussanak az utcán, mert abból baj lesz, aztán az meg azóta meghúzza magát. na de egy 19 éves, elég izmos srác valóban leteríti, ha arról van szó, most mit lehet tenni?


Más világ van, emberek! ezt kéne tudomásul venni, és ennek megfelelően kezelni a helyzetet!

2010. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

"nem feltétlenül verés, de mondjatok jobbat"


és belegondoltál már abba, hogy ez fiatalkorú sérelmére elkövetett testi sértés ?? szal jó eséllyel előzetesbe is teszik a tanárt, ha ezért feljelenti a szülő pl?

szal még mindig csak irreális elgondolásokat látok :( igaz, h jó ötlet nekem se jut eszembe, csak abban nem vagyok biztos, hogy feltétlenül kellene-e

2010. dec. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!