Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy hely szellemét, hatását...

Egy hely szellemét, hatását az oda belépőre befolyásolhatják anyagi dolgok (milyen a berendezése, milyen újságok, könyvek vannak ott, mennyire van rend, tisztaság)?

Figyelt kérdés

Pl. Ha egy szobában rendetlenség, piszkosság van materiális értelemben, az kihat a szellemi/lelki életre is? Tehát ahhoz, hogy jól érezze magát az oda belépő, az a belépő lelki hogylététől függ, vagy fontos, hogy milyen maga a szoba/hely materiális szinten is?


Pl. miért más, megnyugatatóbb a csend egy templomban/szent helyen mint egy átlagos, esetleg rendezetlenebb szobában, ahol szintén csend van, de pl. rendetlenség?


2009. júl. 27. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
én szeretem a rendet de nem érdekel ha mondjuk vmeik havernál rendetlenség van...egy templom nekem inkább nyomasztó mint megnyugtató..olyan túl csendes
2009. júl. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Engem a nagyon modern berendezésű szobák szoktak nyomasztani, és ha nincs növény a lakásban.


Szóval szerintem valamennyire befolyásolnak a tárgyak, növények, rend, stb, de mindenkire máshogy hat. Van aki pl nem szereti ha növény van a szobában, én nem bírnám ki sokáig növények és állatok nélkül egy lakásban.

Van akit nyomaszt egy évszázados katolikus templom, én imádom ezeket az épületeket, annak ellenére, hogy nem tatom magam még kereszténynek sem.

Amúgy számomra a legmegnyugtatóbb hely: egy sűrű erdő

21/L

2009. júl. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én a minimáldizájnban érzem jól magam
2009. júl. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Srapnel ***** válasza:
46%
Már hogyne befolyásolnák az anyagi dolgok? Az ember tudat alatt feldolgozza a környezete állapotát és aszerint érzi magát komfortosan, vagy sem. Mivel mások vagyunk és mások voltak a múltbeli élményeink, ezért változó, hogy ki mit talál kellemes helynek, vagy kellemetlennek. Mondjuk egy gázkamra még akkor is rossz, ha szépen ki van festve és növényeket rakunk bele.
2009. júl. 31. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez oda-vissza múködik. Egy hely szellemét elsősorban a benne élők befolyásolják, de ez hatással lesz az anyagi dolgokra, berendezésre, rendre is.


Magamon észre szoktam venni, hogy ha valami nem stimmel a lelkivilábommal, "hisztérikus" rendrakásba vagy lakásátrendezésbe, új színek behozatalába, stb. fogok. Ezektől egy kicsit jobban érzem magam, de mindig a belső rendet kell helyrerakni igazából, és ez általában érezhető utána a környezetemben is. Vagyis a nyugalmam és jókedvem esetleg elfedi a maradék kupit, de olyankor sokkal inkább képes vagyok megőrizni a rendet kívül is...


Remélem nem kuszáltam össze nagyon a mondandómat :)

2009. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

2009. 07. 31 7:10 és 9:55-kor íróknak:


Igen, pontosan ilyen értelemben tettem fel a kérdést: anyagi-lelki vonatkozásra, hatásra, okokra lévén kíváncsi.

Nem véletlen írtam ezt a vallás témakrbe és nem pl. a lakberendezéshez. Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Várok további válaszokat ilyen anyagi-lelki vonatkozásban berendezést illetően.

2009. júl. 31. 10:15
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes a kérdésed. Én például az egy igaz Istenben hívő emberként nem szívesen tartózkodok olyan helyen, ami tele van bálványokkal. Minden olyan tárgy bálvány, amit megkülönböztetett tisztelettel kezelnek, pl. csókolgatják, leborulnak előtte, a legjobb helyre teszik, beszélnek hozzá, vagy azt hiszik, szerencsét hoz.

De vannak, akik a lakásukat is telerakják bálványokkal. Ilyenek lehetnek szobrok, feng shui-képek, vagy akár poszterek, könyvek is, ha valamilyen vallásos tisztelet tárgyaivá válnak (pl. egy Beckham-poszter, amelyiket minden nap megcsókolsz).

A piszokra szintén vonatkozik, hogy lelkileg rossz hatással van az emberre, mert a gonosz szellemek is jobban szeretik a mocskot, mint a tisztaságot.


(Bocs, ha megsértettem a materialisták érzékenységét! :) )

2009. aug. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mai 18:11-kor válaszolónak:

az ilyen megközelítésből írt válaszok érdekelnének igazán!

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2009. aug. 5. 18:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 18:11-es válaszolóval.


Itt egy könyv, ha érdekel, ebből mindent megtudhatsz:

[link]

2009. aug. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!