Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy helyreálljon a rend az iskolákban?

Figyelt kérdés

A kérdés a mokka üzenőfalán olvasottak alapján jutott eszembe, mert ott valaki felvetette, hogy régen jobban megbecsülték a tanárokat, és senki se halt bele a pálcázásba. Így visszaemlékezve a nem is olyan régi iskolai évekre felmerült bennem a kérdés, hogy mit lehetne tenni?

Ha nem vagytok a verés híve, akkor szerintetek mivel lehetne elérni, hogy újra megbecsüljék a tanárokat, és ne kelljen szó szerint rettegniük, mielőtt egyes osztályokba bemennek?

Őszintén szólva úgy érzem, hogy ez talán nagyrészt a szülők felelőssége, otthon nem nevelik meg a gyerekeiket, így mikor iskolába mennek, azt hiszik ott is mindent szabad. Ez persze csak az én véleményem. De szerintem, ha a gyerek hozzászokna, hogy alsótól kezdve komoly büntetés jár a rosszalkodásért (nem feltétlenül verés, de mondjatok jobbat), akkor hamar rájönne, hogy amit otthon lehet, azt az iskolában nem.

Kérdésemmel egyébként nem vitát akarok szítani, (aki csak gyűlölködve, elfogultan tud írni, az inkább ne is írjon) csak ötleteléseket, mások véleményét szeretném olvasni.


2010. dec. 8. 09:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Szerintem régen rossz, ha valaki csak veréssel tudja elérni, hogy tiszteljék...
2010. dec. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Az is baj, hogy sok a cigány. Nekünk általánosban csak egy cigány osztálytársunk volt, de így visszanézve szörnyű, hogy milyen hatással volt a közösségre Iszonyat agresszív volt, és ezt mindenkire ráerőltette. Nem sokkal azután, miutám hozzánk átjött, elkezdődtek a veszekedések, a hajtépkedések, a káromkodások... Persze, mert ő volt a "bandavezér", mindenki félt tőle. Ő lett a nagymenő, eltanulták tőle a beszólásait, aztán az első cigijüket tőle kapták, nyolcadikban pedig már vele lógtak órákról. Mert úgy gondolták, ha neki szabad, akkor nekik is. Persze voltak belőle gondok, mert míg a cigánylány leckéjét senki nem ellenőrizte le, a többi szülőnek feltűnt, hogy dohánytól bűzlik a gyereke... Csak hát az iskola a gyerek második otthona, a szülő otthon hiába mondta, hogy a dohányzás káros, káromkodni nem szabad, a suliban mégis hallgathatták egész nap a beszólásokat, meg szünetben nézhették, ahogy a menő cigány szívja a cigit.


Később meg olyan dolgok derültek ki róla, hogy hujjj... pl. a saját apjával dugott... és ez csak az egyik a sok közül. és az osztálytársaim még erre a lányra néztek fel!! Örülök, hogy én nem voltam köztük. Már nem is csodálkozom rajta, hogy ekkora széthúzást, viszályt szított köztünk. Ha valaki ilyen családban nőtt fel...

2010. dec. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Meg kéne, hogy változzon ez a "mindent ráhagyok a gyerekre, mert nem akarom korlátozni" nevelési gondolkodásmód, és a tanárképzést is szigorítani kéne. Alkalmassági vizsgával már felvételikor, és nem három hét gyakorlati idővel, hanem legalább 6 hónapnyi gyakorlati idővel, vagy akár egy egész évnyivel. Voltak nagyon jó tanáraim, de max. 4, az összes többi egy idegbeteg állat volt. Sosem lógtam, órárkon mindig figyeltem, szóval nem voltam balhés gyerek.


20/L

2010. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
hidd el, ez nem oldaná meg h hirtelen minden tanár hűde jó legyen és emiatt meg az oktatás színvonala és a fegyleem is azonnal helyre álljon, ez sajnos nem így működik
2010. dec. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz. Alkalmassági vizsgával ki lehetne szűrni nagyon sok pályára alkalmatlan embert. Mindkét oldalon ott vagyok, nem olyan rég érettségiztem, unokahúgom most 5. osztályos, látom mindkét oldal hiányosságait, és megoldható lenne a probléma. Az igazság az, hogy szándékosan nyomják le az oktatás színvonalát, és tartják évek óta alacsonyan. Nem érdek, hogy értelmes, gondolkodó emberek kerüljenek ki az iskolákból.

Ez a helyzet az egészségüggyel is. Szándékosan kezelnek félre hosszútávon (azért, hogy ne legyen feltűnő a romlás), hogy a gyógyszeriparnak legyen bevétele.

2010. dec. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!