Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek mit lehetne...

Szerintetek mit lehetne tenni, hogy helyreálljon a rend az iskolákban?

Figyelt kérdés

A kérdés a mokka üzenőfalán olvasottak alapján jutott eszembe, mert ott valaki felvetette, hogy régen jobban megbecsülték a tanárokat, és senki se halt bele a pálcázásba. Így visszaemlékezve a nem is olyan régi iskolai évekre felmerült bennem a kérdés, hogy mit lehetne tenni?

Ha nem vagytok a verés híve, akkor szerintetek mivel lehetne elérni, hogy újra megbecsüljék a tanárokat, és ne kelljen szó szerint rettegniük, mielőtt egyes osztályokba bemennek?

Őszintén szólva úgy érzem, hogy ez talán nagyrészt a szülők felelőssége, otthon nem nevelik meg a gyerekeiket, így mikor iskolába mennek, azt hiszik ott is mindent szabad. Ez persze csak az én véleményem. De szerintem, ha a gyerek hozzászokna, hogy alsótól kezdve komoly büntetés jár a rosszalkodásért (nem feltétlenül verés, de mondjatok jobbat), akkor hamar rájönne, hogy amit otthon lehet, azt az iskolában nem.

Kérdésemmel egyébként nem vitát akarok szítani, (aki csak gyűlölködve, elfogultan tud írni, az inkább ne is írjon) csak ötleteléseket, mások véleményét szeretném olvasni.


2010. dec. 8. 09:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha egy cigány rátámad egy tanárra, és aztán a tanár szólni merészel ezért, bemegy a rokonság, és megverik a tanárt. Nem egy precedens volt erre. A cigány ellen meg a rendőr sem mer mit tenni, mert az is fél.

Ha a cigánykérdés meg lenne oldva, nem lennének ilyenek az iskolák. A legtöbb ilyen "randalírozó" gyerek azért mégiscsak cigány.

2010. dec. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hűh, érkezett ilyen is, olyan is.


"és belegondoltál már abba, hogy ez fiatalkorú sérelmére elkövetett testi sértés ?? szal jó eséllyel előzetesbe is teszik a tanárt, ha ezért feljelenti a szülő pl?"


Igen, tudom, hogy ma már lecsukhatják e miatt a tanárokat, nem is így értettem, hanem újra bevezethetnék. Törvényileg lehetővé tehetnék, vagy ilyesmi. A tenyerem viszket néha a diákok fene nagy jogaitól. Az unokaöcsém is 9 éves, de már annyira tudja, hogy a tanár mit nem tehet vele, de azt nem tudja, hogy neki mit nem lenne szabad tennie. Iszonyatosan nagy a szája. És szerintem az ilyen nagy szájúaknak bizony jócskán elvenné a kedvét egy kis régimódi nevelés a tanárok "szívatásától". Mert ma már csak annyi van, hogy a tanár max. beírhat az ellenőrzőbe. És akkor jobb esetben a gyerek kap otthon egy ejnye-bejnyét. Rosszabb esetben (és már hallottam ilyet is, nem is egyszer) a szülő elkezdi fikázni a gyereknek a tanárt, hogy biztos csak rossz napja volt, meg megint csak a száját jártatja, stb. A szülő! Ja igen, és előttem csak magyar gyerekek vannak példaként, cigány egy se.

2010. dec. 8. 14:22
 13/25 anonim ***** válasza:
Gimikben is ugyanolyan agyalágyultak a gyerekek jó lehet különb a helyzet valkamennyire mint egy szakmunkásban de attól még valós problémák vannak.Az tény hogy az említett réteg szülei előbb mennek be az iskolába a tanárhoz de ...de kár rágóni ezen a témán.A nagy korszellem teszi az egészet itt egy egész közösség szabadelvűsége a hiba és az hogy kevés kivételtől elteintve minden szülő tojik rá mit csinál a gyerek szabadidejében a hevrokkal stb.Csak a pénzt tolják nekik meg egyéb dolgokat a fenekük alá aztán ez látszik a viselkedésükön és azon hogy kit és mit tisztelnek egyáltalán...
2010. dec. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nagyon magánjellegű ha megkérdezem melyik városról van szó?
2010. dec. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a téma szempontjából bármit is számít, hogy melyik városról beszélek. Amúgy nem Pest, de elég közel van. Csak ennyit árulok el.
2010. dec. 8. 14:59
 16/25 anonim ***** válasza:
jaj te kis titkos .... pedig jó lenne tudni, mert nagyon nem mindegy az országrész sem, meg sok más sem, főleg h mennyire nagy
2010. dec. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nesze neked akkor: Vác ;P kíváncsi vagyok, ebből mit szűrsz akkor le :)
2010. dec. 8. 15:46
 18/25 anonim ***** válasza:
csak amiatt voltam rá kíváncsi, mert Váctól már elvárható az, amit írtam, de egy Miskolc vagy Debrecen melleti kisebb városkától nem igazán ... iszonyat különbségek vannak itt országon belül
2010. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Hm. ez fura, 79%-kal megkérdezed, hogy melyik város, 58%-kal pedig válaszolsz? Vagy csak én kavarodtam bele? Ne haragudj, de így nem tudom, hogy mit írtál, mi lenne Váctól elvárható.
2010. dec. 8. 16:01
 20/25 anonim ***** válasza:
Én voltam a 79%ékos.Én is egy Pesthez közeli kisvárosban tanultam ahol szintén egy szakközép ill.szakiskola van és vannak az elitebb gimik.Érdekelt volna h esetleg arról a városról lehet szó végül kiderült h nem :)
2010. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!