Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Family Guy...

Mit gondoltok a Family Guy című sorozatról? Na és a South Park?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Mindkettőt imádom. Baromi viccesek, ráadásul jó társadalomkritika is.

Mondjuk a South Park új részei szerintem nem olyan jók már, mint előtte, de a Family Guy-nál nem találtam ilyen gondot.

South Parkban szerintem Cartman a legjobb arc, a Family Guy-ban pedig Stewie és Peter. A FG-ban pedig tök jók az összekötő jelenetek ("Emlékszel, amikor..."), amiknek alapvetően semmi köze az adott részhez.

Én az Amerikai Fatert is bírom, meg a Firka Villát is. Viszont a Cleveland Show-t nem.


21/N

2010. dec. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

A family guyt én nagyon nem bírom, egyszerűen a szánalom érzése kap el tőle 5 perc után, számomra nem vicces.

A south parkot viszont nagyon szeretem, egyetértek azzal, hogy remek társadalomkritika.

2010. dec. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Family Guy inkább az ostobább poénokra hajaz, próbálnak társadalom kritikát tenni bele, de közelébe se érnek a South Parkhoz. Régen minőségibb sorozat volt, ma már tele van rejtett reklámokkal (akár csak ugyanígy a Simpson család, mely régen a legjobb szatíra volt, de ebbe is már rengeteg reklámot tesznek bele, pl: Bart egy VISA kártyával tör fel egy ajtót, így hiteltelen lett a sorozat.)

Mondhatni elkur.vult.


A South Park jó társadalomkritika, jó poénok vannak benne, így a hülyegyereknek is szórakozást kínál, míg ugyancsak az értelmesebb embereknek is. Nem csoda hogy kapja az Emmy díjat.

2010. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Hatalmas mind a kettő,imádom őket:) A készítőknek Nobel díjat adnékXD jók a poénok és még több évad után is tudnak újat mutatni,nagyon király
2010. dec. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
A Family Guy nem olyan morbid és brutális mint a South Park, ezért jobban szeretem,a kutya és szomszéd pedofil bácsi a kedvenc, és a zenés részek, amikor a bácsi énekelt, sírtam a nevetéstől. De még imádom az Amerikai fatert is, ott pedig az ufót és a halat, nagyon szórakoztató egy mese.
2010. dec. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

A south parkot bírom. De a family guy-nál undorítóbbat nem láttam. Egyszerűen, ha véletlenül odakapcsolok, amikor megy az mérhetetlenül feldühít. Amúgy a Stewie és a kutya jó benne, de Petert felrúgnám a Holdra. Azt is utálom benne, hogy annyit énekelnek, mint amerikában általában, ha van egy kis gond akkor énekléssel minden megoldódik.

Az amerikai fater nálam a szánalom kategória.

2010. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó társadalomkritikák, a poénok nagyon ottvannak. Szeretem a Cleveland Showt is :D
2010. dec. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A South Park egy alapmű.:)
2013. jan. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Frog94 válasza:

Habár ez egy régi kérdés, mégis hozzáfűznék néhány gondolatot az előttem szólókéhoz: A South Park az a sorozat, ami úgy fogalmaz meg társadalom kritikákat, olyan kábítószertől kifacsart nihillel, hogy közben azt állítja ehhez semmilyen műveltség nem szükséges. Gyakran az az érzésem, hogy pusztán odáig jutnak el vélemény nyilvánításban, hogy ,,ez nem egészséges, valójában beteg".

Ellenben a Family Guy-nak kiforrott eszközei vannak, és ezek tűnnek a hozzá műveletlen ember számára degradáltnak, banálisnak. Mert ezek mögött ott áll az elődeinek a ismerete, tisztelete ( Monthy Python társulat művei, Simpson család), és ugyanakkor saját eszközeik vannak. Éppen ez jelenti a műveltséget: Egy megkezdett utat folyatni a te saját készségeiddel. Így tud bármilyen emberi alkotás jól reflektálni a valóságra. A helyzet az, hogy a Family Guy művészi munka, a South Park pedig egy koszos latyakban tocsogó ponyva. És dobjátok ki az Emmy díjat az érvelőeszköztáratokból...!

2018. jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Frog94 válasza:
És azért mert a South Park előbb kezdődött ezért nem alapmű..maximum úttörő..de mint már írtam bármilyen úttörő is egy mű egy megkezdett utat kell folytatnia, és akármilyen hihetetlen, még így is fennáll a lehetősége annak, hogy a saját eszközeivel dolgozzon. Ami pedig az énekeket illet, az az érzés, hogy az énekek egy-egy szituáció eltusolását jelentik, az pusztán azt jelenti, hogy pusztán a dallamra figyelsz, és nem a szövegre, és arra a tényre nem, hogy maguk idejében a jazz-nak és a swingnek voltak olyan felszínes képviselői, akiknek a szövegírómunkájuk, és a morális érzékeik paródiára méltók voltak.
2018. jan. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!