Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a következő...

Mi a véleményed a következő amerikai mondásról illetve blogról? (lent)

Figyelt kérdés

"If you have a Hungarian for friend, you don't need an enemy"


[link]


A blog a magyar kultúrát mutatja be egy ismeretlen ember szemszögéből.


2010. dec. 22. 01:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"It is quite well known, that we are not among the most popular nations" --> a szerző magyar, mint a névmáshasználatából is látszik.


Amúgy meg ez nem "egy amerikai mondás", hanem egy Kurt Vonnegut-mondat. Kurt Vonnegutnak elég sok mondata van, mivel, lévén író, roppant sokat írt.

2010. dec. 22. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem értek angolul. Örülnék, ha valaki lefordítaná nekem.
2010. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ha van egy magyar barátod, nincs szükséged ellenségre.

A blogon meg felsorol 41 sztereotípiát, hogy "honnan tudod hogy magyar vagy". Egyébként én nem nyilvánítottam ki a véleményem, csak másokéra vagyok kíváncsi, ki hogy értelmezi az ott olvasottakat.

2010. dec. 22. 12:47
 4/13 anonim ***** válasza:
51%

Tipikus tengerentúli unatkozó barom, aki a maga államának határain túl nem lát, és valószínűleg nem is járt még.

Az amerikaiakról is rengeteg sztereotípiát lehet írni.


Nem szeretem, ha olyan v.ki ír akármelyik országról, amelyikben még nem volt huzamosabb ideig.

2010. dec. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

"Tipikus tengerentúli unatkozó barom, aki a maga államának határain túl nem lát, és valószínűleg nem is járt még.

Az amerikaiakról is rengeteg sztereotípiát lehet írni.


Nem szeretem, ha olyan v.ki ír akármelyik országról, amelyikben még nem volt huzamosabb ideig."


Én meg az olyan embereket imádom, akik úgy pampognak, hogy közben bele sem olvasnak, miről is karattyolnak...


Ha elolvastad volna, látnád, hogy egyrészt a gyerek, aki írta, magyar, és kedvesen/viccesen gyűjt össze 41 "sztereotípiát", amik közül egyébként tényleg sokszor magára meg a felbukkanó helyzetekre ismer az ember.


Szóval mielőtt felfújod orcád, és kidülleszted mellkasodat, talán nem ártana el is olvasni a dolgot...

2010. dec. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Beleolvastam. Egyébként meg igen, tipikusan unatkozó netbarom.


Jellemző ez ránk magyarokra, sajnos, hogy fikázzuk a saját nemzetünket, pláne akkor, ha külföldön kell nyilatkozni az országról. Ez nekem nem vicces, amit írt. Ha már ír, akkor ne ilyen h*lyeségeket írjon, mert ezzel lejáratja magát is, meg az országot is.

2010. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
31%
egyáltalán nem fikázza a magyar nemzetet
2010. dec. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Jólvan, örüljél magadnak. Nem érdekelsz. Nekem nem tetszik, ahogy ír, és sértőnek találom minden magyarra nézve.

Nem vagyok jobbikos, vagy ilyesmi, de már unom, azt, hogy rossz rólunk a nemzetközi vélemény, és nem becsüljük mi magunk sem magunkat.

2010. dec. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
most tényleg csak kíváncsiságból, de egészen konkrétan mi az, ami szerinted a posztban gyalázza a magyar nemzetet?
2010. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem érdekelsz. Olvass a sorok között.
2010. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!