Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed erről a...

Mi a véleményed erről a cikkről? (leszbikus házaspár örökbefogadott fiát akarja nővé operáltatni)

Figyelt kérdés

A lényeg:


,,A Nyugat halála: nővé operáltatja 11 éves fogadott fiát egy amerikai leszbikus pár


Egy kaliforniai leszbikus házaspár örökbefogadott fiát akarja nővé operáltatni. Bár az egyneműek házassága törvényes Kalifornia államban, a gyerek nemébe való beavatkozást mégis felháborítónak tartja a közvélemény - na, vajon miért, liberális jogvédők?"


Érdemes elolvasni a teljes cikket:


[link]


[link]


(Kinek melyik tetszik, a lényeg mindkettőben benne van.)


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2011. okt. 23. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
10%
Ha a gyerek valóban lánynak érzi magát akkor semmi ellenvetésem. A lezbikusokkal sincs bajom meg az örökbefogadással.
2011. okt. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Felakasztani őket!
2011. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam el a cikket, csak az alapján válaszolok, amit te leírtál.

Az egynemű házassággal nincs bajom.

De hogy egy kisgyereket átoperáltassanak az felháborító.

Annak a gyereknek még fog változni a gondolkodásmódja, a véleménye, az akarata és nem utolsó sorban a teste is(operáció után ezzel gondok lehetnek).

Ha már felnőtt fejjel gondolkozna(amit megjegyzem a szülei nem tesznek) és úgy hozna döntést, akkor persze más lenne a helyzet, de így...


22/L

2011. okt. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

13:50


Utolsó elnézésedet kérem, de véletlenül a hasznos helyett a félig hasznosra nyomtam. Nem szándékos volt.

2011. okt. 23. 13:55
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
semmi gond :)
2011. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 ava87 ***** válasza:
100%

Számomra ebből az az egy nem derül ki, hogy MIÉRT akarják nővé operáltatni. Ha eleve lányt akartak, miért nem lányt fogadtak örökbe?

Vagy tényleg a gyerek akar lány lenni? Ilyen mondjuk van. Mármint nem úgy, hogy egyik nap felkel azzal, hogy anyu, én inkább kislány vagyok, hanem konkrétan lánynak érzi magát, pedig fiú. Csak egy gyereknél elég nehéz eldönteni, hogy ez pillanatnyi hóbort-e nála, vagy valóban "lányként él fiú testben". Kíváncsi lennék rá, hogy erről van-e pszichológiai szakvélemény.

Mondjuk ezeken a cikkeken is látszik, hogy tények kb. 5%-ban, a többi mind csak a szenzációhajhászás.

2011. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Addig odáig nincs baj, hogy házasok, meg együtt vannak. Azzal, hogy gyereket nevelnek, már lehetnek problémák, de persze csak a liberális oldalt képviselő pszichológusok szólalnak fel ilyenkor. De hogy lehet-e egy meleg párnak örökbefogadott gyereke, erről vitatkozni kéne, ezért is beszéltem feltételes módban, erre most nem is adnék konkrét választ, magam is nehezen tudom eldönteni.

Ami viszont már tényleg problémás, hogy át akarják operáltatni. Ezt egyszerűen nem engedélyezném. Nem a nemátalakító műtéttel van bajom, hanem azzal, hogy ez még gyerek. Mindenki úgy alakítja a testét, ahogy akarja (persze amíg saját költségére csinálja, és nem az államéra). De elvégre azért gyerek, mert még nem tud felelni a saját döntéseiért. Ilyen komoly ügyben meg nem kéne a szülőnek döntenie. Nem véletlen az se, hogy gyerek helyett nem lehet szavazni. 18 éves kor alatt nem engedélyezném a nemátalakító és plasztikai műtéteket. Ha majd felnőtt lesz, önálló gondolkodással, akkor csinálja. De addig meg várja ki.

2011. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
már bocs de ez undorító :S meg kéne szabadulni tőlük jobb ötletem nincs
2011. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Most miért kellett lepontozni? Véleményt kért, véleményt írtam.
2011. okt. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Hát gyerekek, nekem ezért van bajom az egyneműek házasságával! Ha belegondolok, azzal még talán olyan nagy bajom nincs is, de azzal, hogy gyereket adnak a kezükbe...Itt látszik a gond! Gondoljatok bele, mi a fenét lát az a kisfiú? Azt, hogy anya és anya. Gondolom már alaposan elkezdték nála a lányosítást, hogy felnővén majd jó kis buz! , vagy nővé operáltatott leszbi legyen belőle.

Az a szerencsétlen gyerek a "szülei" normáit követi, ami ebben az esetben ugye elég beteg. Ezek kísérleti patkánynak használják azt a gyereket, nem felnevelendő emberi lénynek.

Az ilyeneket száműzném egy másik bolygóra!(ahol se víz nincs, se kaja)


24/N

2011. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!