Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az alábi...

Mi a véleményed az alábi esetről? (megrázó videó+cikk)

Figyelt kérdés

[link]


Sziasztok! Engem elképesztett ez az egész. Ennyire közömbösek lennének az emberek?! Könyörgöm egy ártatlan kislányról van szó...Hihetetlen. Nektek mi a véleményetek?


2011. okt. 25. 15:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
49%
Már párszor kiírták a kérdést. És azok is törölve lettek.
2011. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kurv@ érdekes.. Milyen értéke lehet ott egy emberéletnek? 0??

Magyarországon ehhez hasonlót se tapasztaltam. Mert a legkisebb koccanásos balesetnél is megálltak vagy 5-en segíteni.

2011. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mikor még csak a gázolásról tudtak tudósítani (és nem arról h meghalt a kislány) akkor abban a cikkben azt írták, hogy az emberek azért nem álltak meg segíteni, mert teljesen be vannak fenyítve. Volt olyan eset is Kínában, hogy egy nőt ütöttek el, egy férfi segített neki, hívta a mentőket és a férfivel akartak több százezres kártérítést fizettetni. Az ottani emberek annyira félnek már, hogy inkább teljesen kimaradnak az ilyen esetekből.

"Az esetről tudomást szerzett kínai szakértők most azt találgatják, hol ronthatták el nemzetük morális nevelését, a CNN munkatársa, Enuice Yoon szerint egyértelmű, hogy az iskolarendszer nem fordít kellő figyelmet a könyörületesség és az emberi élet iránti tisztelet megértetésére. Egy olyan nemzet szemében, amelynek számos tagja kétségbeesetten könyököl és próbál felkapaszkodni a szociális és gazdasági létrán, ezek az erények talán nem is annyira fontosak...


Egy, az esetre reagáló kommentből kiderül, hogy a helyi jogszabályok annyira megfélemlítik az egyszerű polgárt, hogy beavatkozni sem mer egy ilyen balesetnél, ezért inkább elmegy mellette. 2006-ban például megtörtént, hogy egy járókelőt, aki egy kerékpárbalesetben megsérült nőnek segített kórházba jutni, tévesen arra ítéltek, hogy kártérítést fizessen a betegnek."

2011. okt. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

elég brutál


a két sofőrön is át kéne hajtani főleg az elsőn

2011. okt. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Már tegnap megnéztem azt a videót, egész éjjel a hasonló korú gyerekeimet néztem...

Nagyon érdekes amit az egyik válaszoló kimásolt, belinkelnéd az eredeti cikket?

2011. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon durva. :S
2011. okt. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
csak az elejét néztem, de kikapcsoltam.Van egy 9 honapos kislányom, nem tudtam végig nézni. Elég szomorú, hogy ilyenek az emberek!
2011. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kellene törölni a kérdést! Amúgy meg,mivel nem ülök egész nap a lapopom előtt és nem lesem a kérdéseket,nem találkoztam még ilyen kérdéssel. És nem unalom űzés céljából tettem fel a kérdést,hanem mert felháborító dolognak tartom.Ennyit erről.


2. válaszoló,én is voltam már sajnos nem egy kisebb balesetnek a szemtanúja,de ott valóban többen megálltak segíteni,mentőt hívni. Itt meg csak bámulják,vagy igaz van aki rá sem néz. Mintha természetes lenne,hogy ott fekszik vérben egy 2 éves kislány...


3. válaszoló, így azért már érthetőbb a dolog,ha valamennyire is meglehet érteni. Elég szomorú,hogy akkor a segítő embereket ítélték kártérítésre.


Na meg amikor olvastam,hogy mennyi pénzt kapott a takarító aki segített a kislánynak,elképedtem,hogy ilyen dologért fizetnek ott.Szerintem alap dolog,hogy segítünk ilyen helyzetben,de így már ezt is értem... Elég elcs*szett ez a Kína...


Az meg megint szörnyű,hogy az autós megállt,aztán miután látta,hogy ott fekszik a kislány,simán áthajtott rajta...

2011. okt. 25. 15:54
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg vagyok sokkolva, ez borzasztó!
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát felfordult a gyomrom,nem értem,szerintem ezt épeszu ember nem érti,hogy hogy lehet ilyet csinalni!!!
2011. okt. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!