Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed Petőfiről?...

Mi a véleményed Petőfiről? Szerinted megérdemli a "Nemzet költője" címet?

Figyelt kérdés
Hogyan vélekedsz róla?
2011. okt. 11. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megérdemli.

Olyan romantikus mítosz van körülötte, szabadságharc, Nemzeti Dal stb...

Más kérdés, hogy én nem szeretem a verseit.

2011. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen meg. Élő példája volt annak, hogy a hazaszeretet nem pénz kérdése. Ajánlanám azoknak figyelmébe, akik itt mocskolódnak állandóan, hogy ,,fújj de sz@r ország ez, nem lehet megélni!".
2011. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem a kedvencem, bár van jópár verse, ami tetszik, de nem is tudom.. Mint személy (jó, ez hülyén hangzik, hisz nem ismertem), nekem sose volt "szimpatikus", ahogy pl Kossuth sem.

Viszont ő is egyike azoknak, aki megmutatta, hogy magyarnak lenni nem származás, ősök/felmenők, hanem lélek dolga. :)

2011. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlenül sok verset írt, rövid élete során.

Nekem tetszenek a versei.

2011. okt. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mus musculus ***** válasza:

Előttem szólók már mindent elmondtak helyettem. A fogalmazási stílusa annyira nem jön be, de a mentalitása, mondanivalója igen. Bizonyos szempontokból magamra ismertem benne, (valahogy bennem is folyton az a gondolat motoszkál, hogy idő előtt elhalálozok). Sokmindenben egyet is értek vele, egyértelműen rászolgált a titulusra.

Mindezek ellenére azonban van nála nagyobb kedvencem is (pl. József Attila, Radnóti Miklós, Karinthy Frigyes).

2011. okt. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2011. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
kinek mi tetszik de ahhoz képest hogy agyba főben nyomtaják az általánosban ahhoz képest tényleg nagyon jó és 8-os sulis létemre is mondom hogy volt verse amit elolvastam anélkül hogy nem kellett volna.. tehát azért ez valamennyier csak jó.. meg amikor a tanár mondja hogy ez a világ legszebb sora szb akkor én is gondolom hogy "ja tök szép, stb." meg értem a hasonlatokat, párhuzamokat.. :D
2011. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha objektíven nézem a dolgokat, akkor meg, nekem személy szerint nem tetszenek a versei.


pl. amikor a kritika kissé lehúzta a népies egyszerűség miatt, akkor ugyebár megírta a Természet vadvirága c. verset, ami szerintem nem a legjobb válasz a kritikára, a maga kikérem magamnak stílusával.


persze mégiscsak elkezdett erőlködni, a helyzetdalokról váltott a szerelmi lírára, ez sztem kb. egy óvodás hozzáállása, miszerint "kifelé adom, h teszek a kritikára, közben pedig látom, h igaza van". a Csapó Etelke- és Mednyánszky Berta-versek többsége elég erőltetettre sikerült. az első Szendrey Júliához írt versei csöpögnek az önsajnálattól: köztudott, h a lány kezdetben nem adott határozott választ, mire Petőfi ontani kezdte a "ha nem szeretsz, akkor én megölöm magam" verseket...



persze vannak jó versei is, amik tetszenek, de csak néhány, nekem maga P. S. nagyjából behatárolt személyisége sem nagyon tetszik....


persze ettől még nagy költő volt, nagy dolgokat alkotott (szinte minden műfajban nagyokat újított), szóval megérdemli a "Nemzet költője" nevet. más dolog, h lehet, h más is megérdemelné.

2011. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!