Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől cigány egy cigány? XD

Dik:D kérdése:

Mitől cigány egy cigány? XD

Figyelt kérdés
csak a bőr színtől?:D
2010. dec. 27. 12:34
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
ahha értem de bírom akik azt mondják rám h "b.üdös cigány" ge.cire nem vagyok az:S h.ülye gének-.-'' abarna(állj annyira barna h az osztályomba a leg"fehérebbgyereknek" a keze olyan fehér mint kezem alja érted?xD) bőrnek még örülök de a szemem ahh fujj (N) a karika meg a formája idegesít:SxD
2010. dec. 27. 13:25
 12/21 anonim ***** válasza:

Pontosan az ilyen emberek miatt nem kellene cigózni, mint akiket megemlítettél.

Cigánynak vallod magad? Nem!

Viszont annak a kis rasszistának mit számít ez?

Szerinte segélyből éltek és munkakerülő leszel ha nagy leszel.

2010. dec. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

nednanana!


Te akkora egy b.arom vagy, hogy az már szégyen!

2010. dec. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
szerintem, olvasd vissza miket írtál és azután nevezz másokat annak aminek.
2010. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
mi van?xD ezt nem értem...
2010. dec. 27. 14:19
 16/21 A kérdező kommentje:
ti nagyon utáljátok egymást:S
2010. dec. 27. 14:31
 17/21 Anonimus213 válasza:
29%
Sziasztok! Nem érdekes ki milyen Magyar? Német? Arab? Cigány? Kinai? Néger? EMBEREK vagyunk! Nekem sok kinai japán cigány barátom van a hagyományaikat sem szólom le... Szeretnek engem pedig én magyar vagyok! De higyétek e magyarbol is van gonosz ugyszint németböl vagy kinaiból vagy cigánybol.... Ezt egy akkora marhaságnak tartom mindenki olyan amilyen igy kell elfogadni szerencserére nem vagyunk egyformák :)
2010. dec. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
na ez best komment idáig...
2010. dec. 27. 15:21
 19/21 anonim ***** válasza:
41%

ma 15:09


A kérdező bizonyára, az evolúciós másságokra volt kíváncsi, nem holmi netnáci koholmányokra.

2010. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A cigányokat többféleképpen lehet definiálni. Cigány az, aki:


(1) magát cigánynak vallja.

(2) a "cigány" gyűjtőnévvel jelölt etnikumok valamelyikéhez tartozik: jellegzetes kinézete van, jellegzetes neve, foglalkozása, életmódja van, lovári vagy beás nyelvet beszél, vagy éppen magyarul beszél, de "cigányosan", stb., a cigány szokásokat és életmódot követi.

(3) akit a környezete cigánynak tart.


Ezt a 3-féle definíciót használják. Magyarországon pl. a szociológiai értelemben vett cigányok (ez a 3-as) száma kb. 600 ezer, míg magát 190 ezer ember vallotta cigánynak 2001-ben (ez az 1-es).

2010. dec. 28. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!