Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon élő külföldi...

Magyarországon élő külföldi számíthat-e magyarnak?! Miért "félünk" a külföldiektől? Ők miért szeretik jobban Mo-t?

Figyelt kérdés
2010. dec. 31. 11:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Nem kukacoskodok. Csak próbálok rávilágítani, hogy az állításaiddal az egyébként "magyarnak született és nevelkedett" emberek jelentős részét is kizárod a magyarságból."


Én kukacoskodásnak értékelem, mert úgy vélem érthetően leírtam az álláspontom, te pedig csak szavakat forgatsz ki, és kötsz bele.


"És annak, aki a betelepítések korában érkezett ide (illetve az ősei akkor érkeztek) és a családban az óta sincs egy magyar sem"


Ilyen szerinted még létezik?


"annak mi köze van Szent Istvánhoz, vagy Mohácshoz"


Tegyük fel, hogy igen. Az utóbbi 300 év történelméhez akkor is van köze, mert a magyarokkal együtt élte meg, és ha azon kívül, hogy nem keveredett vérségi alapon a magyarsággal (ami ennyi idő alatt egyébként kizárt), de amúgy teljesen elmagyarosodott (elvégre generációkon keresztül magyarok közt nevelte gyerekeit), már magyarnak számít. Azért ez is nagy idő, 300 éve még az USA sem létezett.

2010. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ, de házidogához kell és ezek a kérdések alapján kell megírnom, ezért érdekelt a véleményetek.( Vélemények alapján kell megírnom).
2010. dec. 31. 15:52
 13/18 anonim ***** válasza:

"Én kukacoskodásnak értékelem, mert úgy vélem érthetően leírtam az álláspontom"


Érthetően leírtad, csakhogy ezek alapján nem hogy 10 millió magyar nincs, de 5 millió is alig.


"Ilyen szerinted még létezik?"


Ez nem válasz a kérdésemre.


"Tegyük fel, hogy igen. Az utóbbi 300 év történelméhez akkor is van köze, mert a magyarokkal együtt élte meg, és ha azon kívül, hogy nem keveredett vérségi alapon a magyarsággal (ami ennyi idő alatt egyébként kizárt), de amúgy teljesen elmagyarosodott (elvégre generációkon keresztül magyarok közt nevelte gyerekeit), már magyarnak számít. Azért ez is nagy idő, 300 éve még az USA sem létezett."


Logikus, de én akkor sem érzem a különbséget.

De mindegy. Úgysem tudlak meggyőzni. Úgyhogy most hagyjuk abba.


Viszont feltennék még egy kérdést. Ha adott a már fent is említett 40 éves nigériai, aki idejön, megtanul magyarul stb. stb. és neki itt születik egy gyereke egy arab bevándorlótól (most tekintsünk el attól, hogy 40 évesen már nehezen születik gyereke), akkor a gyerekük magyar lesz, vagy sem? Ő már itt született, itt nevelkedett, anyanyelveként tanulta a magyart, magyar iskolába járt, ott magyar történelmet tanult. Akkor ő most micsoda?


A kérdezőnek pedig, milyen aberrált tanár tesz fel olyan kérdést, hogy miért félünk a külföldiektől és miért szeretik ők jobban Magyarországot?

Azért egy olyasvalakitől, aki kijárta az egyetemet és iskolában tanít, elvárná az ember, hogy ennél értelmesebb legyen.

2010. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Érthetően leírtad, csakhogy ezek alapján nem hogy 10 millió magyar nincs, de 5 millió is alig."


Szerintem pesszimistán látod a helyzetet. Ráadásul nem számolod bele a határon túli magyarokat, akik megőrizték magyarságukat.


"Viszont feltennék még egy kérdést. [...] Akkor ő most micsoda?"


Ez jó kérdés. Szerintem, amennyiben megfelel a kritériumoknak, tekinthető magyarnak. Az más kérdés, hogy a magyar közösség, amibe bele születik, elfogadja-e annak. Ha nem, akkor ő is kicsit kívülállónak fogja érezni magát.

2010. dec. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Társadalom ismeret órára kell.
2010. dec. 31. 16:26
 16/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem, amennyiben megfelel a kritériumoknak, tekinthető magyarnak."


Ezt kérlek fejtsd ki bővebben!


"Ráadásul nem számolod bele a határon túli magyarokat, akik megőrizték magyarságukat. "


Akkor 13 helyett 8. Így se sokkal jobb a helyzet.


"Társadalom ismeret órára kell."


Ezzel sokat nem mondtál. Attól még hülye a tanár, ha ilyen kérdéseket tesz fel.

2010. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Ezt kérlek fejtsd ki bővebben!"


Nem erről vitatkoztunk fél délután?

2010. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

De. Csak nem értem épp most mire gondolsz.

Magyarnak vallhatja magát úgy is, ha csak 40 évesen költözött Magyarországra és előtte köze sem volt hozzá.

A gyereke itt születik, tehát még a te elméleted szerint is átérezheti a magyarságát.

Magyar iskolában tanult magyar történelmet, tehát azt is ismeri.

Annak sincs különösebb akadálya, hogy tegyen a magyarságért.

Kihagytam volna valamit?

2010. dec. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!