Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nem tudom, hogy hogy hívják,...

Nem tudom, hogy hogy hívják, de nincs valami szabályozás arra, hogy pl egy plakáton hány százalék lehet maximum a külföldi szó? Magyarországon van ilyen?

Figyelt kérdés
Csak engem irritál a helloyou.hu és az egyéb ilyen hülyeségek? Mi lesz így a magyar nyelvvel?
2009. ápr. 22. 22:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyenre nem létezik a szabály. Ami pedig a magyar nyelvet illeti, nézd körül itt az oldalon, leesik majd az állad a helyesírási hibáktól.
2009. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ez mind rendben de nem a helyesírásra gondolok hanem a magyar és a külföldi szavak arányairól....
2009. ápr. 22. 22:15
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs ilyen szabályozás. Szerintem pl. a franciáknál van hasonló bizonyos területeken. Magyarországon is elindult egy kezdeményezés, hogy a rádiókban x%-ban magyar előadóktól játszanak zenéket, de még ezt sem vezették be. A szóarányokról hirdetéseken még kezdeményezés sem volt.
2009. ápr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos ezek már beleépültek a nyelvünkbe:

-Vannak akik a bocsi helyett azt mondják hogy "sorry"

- Tenksz, Thx, ezekre ki sem térnék

- "láv", "lávollak" ezekre meg főleg nem


Ezeket lehetne még sorolni... Sajna ez van.

2009. ápr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hirdetésre nincs megkötés, üzletek nevét viszont magyarul is ki kell írni, így lesz a peep show kukkolda stb.
2009. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Sajna? csak szinesítik a nyelvet...régen Kazinczyra mondták hogy sajnos nyelvet újít...és ma már az a természetes.
2009. ápr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
15 éves lány vagyok, egyáltalán nem földhözragadt meg ilyenek, de azért ez már kezd engem is idegesíteni :D amúgy igen, azt tudom hogy franicaországban korlátozás van... :)nálunk is be kéne vezetni :P
2009. ápr. 22. 23:22
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Hogy lehet ezt a gyalázatot -amit most művelnek a nyelvünkkel, Kazinczy nyelvújításával összehasonlítani????
2009. ápr. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg az irritál nagyon, hogy a magyar embernem valamiért olyan qquuu nehéz az angolt megtanulni, holott ma már amolyan alapkövetelmény tök átlagos munkákban is, mondhatni meg se kérdezik, merthogy evidens.

Egyszer tőlem is kérdezték, hogy van-e nyelvtudásom, és amikor mondtam, hogy persze-persze beszélek angolul elég jól, akkor kinevettek, mert azt természetesnek vették, hanem azt akarták ezzel kérdezni, hogy az angolon kívül mit beszélek még.

Úgyhogy én úgy tudom csak a reklámokra van valamiféle jogi szabályozás, hogy kötelező magyarul is feltűntetni, de azért nem fér a fejembe, a magyarnak miért esik nehezére annyira megszokni, hogy az angol nélkül ma már nem boldogul, könyörgöm, csak menjen a netre és vége ...

Azt meg külön nem értem, hogy emlékszem voltak nálunk hoplland és dán cserediákok 14-15 évesek, és olyannyira anyanyelvi szinten beszélték az angolt, hogy azt s evették észre, ha egymáshoz angolul szóltak, és nem a saját nyelvükön, merthogy természetes nekik.

Mikor fogjuk mi ezt a szintet elérni?? A párhuzamot se értem, ettől még miért mi lenne a magyar nyelvvel? Semmi, én nem mondtam, hogy el kell tűnnie, nyilván azt is ismernünk kell jól, de majdnem ilyen jól az angolt is. És mindezt mondom úgy, hogy nem is tetszik az angol nyelv, csak egyszerűen tudom, hogy szükséges ... ennyi.

Miért kell ezen kiakadni? De látom, hogy a magyarnak valamiért nehezére esik angolul megtanulni, csak az okára nem tudok rájönni.

2009. ápr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

22:18

de figyi rám, ilyet szabályozni hogy kötelező X %-ban a rádióban magyar zenét sugározni, ne haragudj, de egy agyrém. Hát tudod, majd ha nálunk is lesznek esetleg Madonna meg Coldplay meg tudom is én milyen jó zenei előadók, akkor esetleg, bár ez eleve kizárt. Na de most ilyen Gáspár Laci szintű zenéket nyomatni, az ám a király ... szerintem inkább szánalmas, de nemtom miért nem vagyunk képesek elfogadni, hogy mi nem ezen a színvonalon mozgunk, miért kell erőszakkal, jogszabályokkal akár kikényszeríteni, hogy az emberek a vackot hallgassák? Ez még nem jelenti azt, hogy a magyar nyelv eltűnne, de majd ha Gáspár Laci koncertjére is a londoni Wembley stadionban egy óra alatt elfogynak a jegyek 10 estére, akkor szerintem beszélhetünk erről, addig nem.

2009. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!