Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok miért bőszülnek...

A cigányok miért bőszülnek fel ha lecigányozzák őket? És ők miért utálják a magyarokat?

Figyelt kérdés

Olyan sok kérdésem van még a cigányokkal kapcsolatban.De gondolom másnak is lenne egy pár.

De ezek járnak most leginkább a fejemben.


Akkor kezdett el jobban érdekelni a téma mikor új igazgatónk lett aki a testvér iskolából jött át és azóta elkezdte átpakolni hozzánk a kisebbséget, mivel a régi igazgató próbált minket távol tartani tőlük. Nem félek tőlük vagyis igazából a kisebbektől nem. Vagyok vagy 155 centi de azért lerugdosom őket a lépcsőről ha kell vissza is szólok nekik mert ennyi büszkeség még szorult belém. Az a vicces az egészben hogy azt hiszik hogy ha beszólnak valamit majd csendben sétálok tovább, mert ahhoz szoktak hozzá hogy csak úgy beszólogathatnak bárkinek.


2011. jan. 7. 19:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%

Azért a cigányoknak is lenne miért utálniuk egy-két "magyar" embert mert, néha túlzásokba képes esni és elítéli a normális,dolgozó,tanuló cigányokat ami azért lássuk be,hogy hiba. Való igaz,hogy ritka az ilyen cigány. Amúgy meg a cigányok lesz*rják igazából ha lecigányozod őket (ők is cigányozzák magukat),némelyik csak azért kezd el pattogni,hogy csinálja a fesztivált. Én most vagyok 15 éves,az osztályban összesen hárman vagyunk "magyarok"(azért teszem idézőjelbe mert nem lehet tudni milyen nemzetiségű van még az elődeim közt),nálunk nem a cigányok vannak kisebbségben hanem mi. Nekünk szólnak be,hogy paraszt/magyar g*ci stb. Nem egyszer próbáltak megverni az utcán,nem egyszer kezdtek lökdösődésbe idegen cigányok és én nagyon nem tudok csinálni semmit,nem vagyok egy túl nagy darab,a szerencse,hogy van nálam paprika spray.

L/15

2011. jan. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kellene viselkedni hogy ne legyen ciki ha azt mondják cigány vagy...
2011. jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nem ritka, hogy maguk a cigányok is cigánynak nevezik magukat, sokszor büszkeséggel (vesd össze a „gay pride” mozgalommal, amelynek tagjai píár módszereket alkalmaznak a rájuk használt negatív kifejezés tartalmi áthangolására).

Ennek ellenére számos baj származik abból, hogy ez a megnevezés létezik és attól függően, hogy ki használja őket, viták kiindulópontjaivá válnak

Bár a romákat kisebbségnek nevezzük, mert kevesebben vannak mint a magyarok, mégis a többi kisebbséghez képest ők is többség. A magyarok roma gyűlöletének és a romák magyar gyűlöletének szerintem az eltérő kultúránk az oka.

Sajnos a többség mindkét oldalon kísérletet sem tesz a másik jobb megismerésére, megértésére.

Van egy ismerősöm, volt kollégám aki roma származású. Amikor megtudtuk a kollégákkal, hogy az új munkatárs roma származású, máris elkezdtünk találgatni, hogy milyen lesz,mire kell majd vigyáznunk stb...rögtön előítéleteink kerekedtek felül. Aztán megismertük és most szégyellem magam az akkori előítéleteim miatt, mert egy nagyon bölcs, okos, tanult,dolgos, jólelkű,barátságos, megbízható

ember akinek sok magyar ismerősöm a nyomába sem érhet.

Azóta nem ítélkezem senki felett sem faji hovatartozás sem más miatt. Ne ítélj, hogy ne ítéltess!!!

Ezt kellene követnie MINDENKINEK, a romáknak IS és akkor sokkal békésebben élhetnénk együtt ebben a kis hazában.

2011. jan. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Szerintem köze sincs az eltérő kultúrához.

Mert alapjáraton ha a cigányok csendben meghúznák magukat mint más normális ember akkor a magyaroknak semmi gondjuk nem lenne velük.

Az előítéletek sem ok nélkül születtek.

2011. jan. 8. 14:57
 15/17 anonim ***** válasza:
Igy igaz,kedves kérdező,bár nekem is vannak előitéleteim,és elég sok konfliktusom volt velük,mégis a legjobb barátnőmben van roma származás,és ő is egy tanult,kedves,aranyos és imádnivaló csajszi.Nekem a kötekedő,nem dolgozó,ingyenélő cigányokkal van problémám...
2011. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

""magyarok"(azért teszem idézőjelbe mert nem lehet tudni milyen nemzetiségű van még az elődeim közt)"


Már láttam ilyet ezen az oldalon, ezek alapján a cigányt meg az összes többi nemzetiséget idézőjelbe lehetne tenni, ki tudja hány egyébféle ősük volt. Miért nem teszik?

2011. jan. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
mert fajj az igazsag es tobbre nem kepesek
2011. febr. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!