Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Zavar titeket, ha valaki nem...

Zavar titeket, ha valaki nem szereti a szuk ismerettsegi korotokben vagy csaladotokban az allatokat?

Figyelt kérdés
Titeket zavarna parkapcsolatban, barati kapcsolatban, szuk csaladi korben, ha valaki nem szeretne az allatokat? De lenne ra oka rossz tapasztalatok miatt...mikor kicsi voltam, megtamadott egy idegen kutya, mikor az iskolabol mentem haza es seruleseket okozott, amelyek azota elmultak fizikalisan, de lelkileg nem. Azota nagyon felek toluk. Ettol az erzestol nem tudok szabadulni, mikor meglatom oket (kiveve pl. skot juhaszt meg 1-2 masik kutyat, amirol tudom, hogy jambor). Alapvetoen minden allatot szeretek, kiveve a kutyakat. Az egyik legjobb baratom parja kutyakat tenyeszt es o mondta, hogy en nem vagyok ember, ha nem szeretem a kutyakat. Tenyleg ilyen rossz vagyok? Mit tehetnek, hogy megvaltozzak? Rossz felelemben elni.
2011. jan. 7. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Összetett a kérdés.

Először is nekem a "nem szereti az állatokat" bántást jelent, állatkínzást, nem pedig azt, hogy tart a kutyáktól. Az, hogy tartasz a kutyáktól, érthető, hisz rossz tapasztalatod volt velük. Én nagy állatszerető, -védő vagyok, mégis halálosan rettegek a legkisebb póktól is, sőt, még meg is ölném, ha nem félnék még attól is. De ettől még szeretem az állatokat!


Másodszor, a végén írod, hogy rossz félelemben élni, mintha erre is várnál választ. Terápiát ajánlok, vagy hivatalosat, vagy sajátot. Találkozz gyakrabban olyan ismerős kutyával, aki tuti megbízható, barátságos. Legyetek együtt egyre többet, meglátod, jobb lesz a viszonyod a kutyákkal. De senki nem várja el tőled, hogy hat dobermannal aludj egy ágyban.

2011. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazabol epp jarok terapiara mas okbol (sulyos autobaleset), es emlitettem ezt a problemat is, de nem nagyon haladok vele...talan tul regota (kb. 20 eve) van bennem ez a felelem es nem tudom kiolni.


Igen, helyesbitenek: nem az van, hogy nem szeretem oket, sot a tobbi allattal nincs bajom, meg a bogarakkal sem. Csak a kisfiam nagyon szeretne kutyat es meg a gondolattol is leizzadok. Nem akarom, hogy o is feljen toluk, jo lenne, ha megszokna oket, de en kutyat latni sem akarok/tudok.

2011. jan. 7. 21:19
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Attól,hogy valaki nem szereti az állatokat,még nem rossz ember! Sokkal rosszabbnak tartom azokat,akik imádják az állatokat,de nem szeretik az embereket!
2011. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem igazán szeretem a kutyákat, pedig nekem még rossz tapasztalatom sincs.

Az ismerősöd nem tudja, min mentél keresztül? És ennek ellenére rossznak tart? Sajnos el tudom képzelni, vannak ilyen kutyabolondok, akik jobban szeretik őket, mint az embereket.:( Félre ne értsetek, nem azzal van a bajom, aki kutyát tart és szereti, hanem azzal, aki nem fogadja el, hogy valaki nem így érez.

Mivel nekem soha nem volt kutyám, sokáig nagyon idegesítettek az ilyen emberek. Amióta viszont megvan a kisbabám, furcsa módon át tudom érezni, mit érezhet az, akinek a kutya a "gyereke".

Szóval nem, nem vagy rossz ember. Szerintem meséld el az ismerősödnek, miért idegenkedsz a kutyáktól (bár gondolom már megtetted), aztán amennyire lehet, hanyagoljátok a témát.

2011. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Nos nekem pár éve kidekorálta az arcomat egy németjuhász, nem is az én kutyám volt, elszökött a harapás után, nem lett meg így még a veszettség elleni oltásokat is fel kellett vennem. Ennek ellenére a mai napig kutyabolond vagyok, imádom őket, hiszen annak az egy kutyának a hibájáért nem okolhatom az összes többit. Próbáld őket elfogadni, először kiskölykökkel kezdd és haladj velük szép lassan, ha már ennyire félsz tőlük..menni fog ha akarod :)
2011. jan. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha leesel a lóról, azonnal vissza kell ülni rá. Nem véletlenül mondják. Nálad talán túl mélyen rögzült ez a félelem. Lehet tenni ellene, de nem lesz könnyű.
2011. jan. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem tartalak rossz embernek emiatt, bár be kell vallanom én nem teljesen tudom megérteni akik arra hivatkoznak, hogy azért nem szeretik mert megtámadta őket. Elhiszem és elfogadom ha valaki így gondolja, csak valahogy engem a rossz élmény nem tartott vissza attól, hogy szeressem a kutyákat...pedig egy kutya egyszer kiharapta a bal arcom,egy 3 centis körben és a fogaim is kilátszottak.

Sajnálom, hogy téged ennyire megviselt. A kicsi kutyáktól is ennyire félsz?

2011. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az sem mindegy, hogy kit milyen eletkorban ert ilyen trauma, mert pl. nekem most volt egy nagyon sulyos autobalesetem, megis visszulok vezetni, de egy kiskori trauma mashogy hathat az emberre meg alapbol mindenki mas...amugy sem rajongok a kutyakert, tehat alapbol van ellenszenvem az eset miatt is meg nekem sosem volt, sosem szoktam meg a kozelseguket meg, hogy hull a szoruk mindenhova stb. A kiskutyakat nem birom. Azok idegesitenek a legjobban az ugralasukkal. Skot juhaszt siman elviselnek, de az olyan, mint egy kisgyerek, akit mindig gondozni kell. Nagy felelosseg.
2011. jan. 7. 21:52
 9/11 anonim ***** válasza:
21:41 vagyok. Én is kicsi voltam, de mindegy is. A vezetés tényleg más dolog, bár nekem pont az autóbaleset az ami nagyobb traumát okozott. Hónapokig sírva aludtam el, de túl tettem magam rajta. Ha ennyire félsz tőlük, de a kisfiad szereti őket akkor talán lehetne azt csinálni, hogy egy ismerősnek a kutyájával megismertetni és hagyni, hogy játsszon vele. Akkor te se éreznéd magad annyira rosszul és a kisfiad megismerné a kutyákat.
2011. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Igen, ez jo otlet. Lehet, hogy kezdetnek ez lenne a legjobb.


Hat igen, mindenkire minden maskepp hat es a muszaj az nagy ur (mert vezetni nekem muszaj, kutyat tartani nem - talan epp ez is a baj, mert a muszajt az embernek meg kell szoknia, nincs mese)...volt, aki megkerdezte mar, hogy hogy lehet felni a kutyaktol, aztan rola kiderult kesobb, hogy o meg a madaraktol fel, mert ot meg azok tamadtak meg. Az emberek nem ertik meg egymas felelmeit, amig nincs ugyanazzal tapasztalatuk...amugy a baratom parja tudja, hogy velem mi tortent. Vannak emberek, akik nem tudnak gondolkodni sajat eletukon, tapasztalataikon kivul, gondolom.

2011. jan. 7. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!