Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jó volt az élet a szocializmus...

Jó volt az élet a szocializmusban?

Figyelt kérdés
2009. jan. 29. 21:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekként jó!
2009. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Igen,jó volt.Nem kellett azon aggodni hogy holnap vagy a hó végén miből eszünk,miből fizessük a rezsit és azokat büntették akik nem akartak dolgozni nem pedig azokat akik dolgoztak,volt munkahely akár válogatni is lehetett.Én visszasírom azt az időt,bár sa most is olyan lenne.
2009. jan. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

A '70-es évektől már jó. Annak, aki dolgozott.

Akkor is voltak persze gondok, problémák, de közel sem volt az a létbizonytalanság, ami manapság.

Aki meg a 8 óra munka mellett még mezőgazdálkodott a háztájiban, vagy bedolgozott valami vállalatnak, annak a legnagyobb gondja az volt, hogy mire költse a pénzt, mert nem mindig volt minden a boltokban. Ezért is épült faluhelyen egymás után a sok nagy ház, mert mire a gyerekek házasodtak, a szülők már megkeresték 1-2 újabb ház árát, de nem tudták elverni.

Úgy nagy vonalakban (bár ez erős sarkítás), a tisztességes embereknek jobb volt, mint ma, a tisztességteleneknek rosszabb, mivel akkor csak tizedennyi embernek volt megengedve a lopás, pl. a párttitkároknak, de ők sem nagyvállalatot lophattak, hanem a nagykutyák is legfeljebb csak nyaralót.

2009. jan. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
az utolsónak, a mondandó második fele nem egészen így volt, a ntisztességteleneknek mégjobb volt abban az időben is, ugyanis a munkahelyeket szétlopták az ott dolgozók, és az volt a "hülye" szerencsétlen , aki nem vitte haza a cuccot, bármit.. gázolajat, benzint, anyagot,szerszámot,óó de mennyi mindent, ebbe roggyant bele a rendszer!!
2009. jan. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A 80sa évek közepétől már elég nagy volt a baj, az én szüleim pedagógus, és kétkezi munkás, de főiskolán a hét második felétől zacskós kakaón éltünk , meg kiflin, annyira kevés volt a pénz, meg az ösztöndíj..
2009. jan. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Gázolajat, benzint, szerszámot?

Abban biztos lehetsz, hogy az országban az összlopások értéke úgy is sokkal-sokkal alacsonyabb volt, mint ma.

Ezt mindenki csinálta, attól még nem voltak igazán tisztességtelenek.

De nézz meg egy statisztikát, hány betörés volt akkor, és hány most. A határban a fáról legrosszabb esetben eltűnt egy kiló barack. Most eltűnik az egész termés, télen meg a fa.

Ha a cigány ellopott egy tyúkot, a rendőrök agyba-főbe verték, és legközelebb meggondolta, mit tesz. Ma már a rendőr örül, ha nem őt verik agyba-főbe a százezres értékű lopásért. Vagy nem jelentik fel, amiért csúnyán beszélt a bűnözővel.

2009. jan. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Erre inkább a BIZTONSÁGOS a helyes kifelyezés, mint az, hogy jó.
2009. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem éltem még a Kádár rendszerben de mostmár sokan visszasírják. Akkor sem volt kolbászból a kerítés, de legalább nem bűzlött a sok sz@rtól. Akkor még ismerték az élni és élni hagyni című mondást, már csak az élnit fogják fel. Tudta a nép akkor is, h ott fent megy lopás meg a mutyizás, de mivel ő is meg tudott élni, volt munkája és nem kellett aggódnia, h jövő hónapban is lesz-e és miből fog megélni, nem érdekelte. Nem volt az se egy jó rendszer, de elég baj ,h mára eljutottunk oda, h még ezt is visszasírják.
2009. jan. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

hát elég vegyes válaszok lettek:)

Én éltem akkor, és szerintem igenis jobb volt. Gyerekkorom pl, sokkal jobb volt, mint ma. MInden nyáron táborba mentem. Felnőttként is nem voltak megélhetési problémák, mint most, amikor egyik hónapról a másikra élünk

2009. jan. 30. 16:38
 10/15 anonim válasza:
100%

Ezt érdemes elolvasnod!


[link]

2009. jan. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!