Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alkalmazkodnátok a helyemben,...

Alkalmazkodnátok a helyemben, vagy mit tennétek? (osztálytársak)

Figyelt kérdés

Na elég bonyolult a sztorim és elég nehéz is lesz elmagyarázni de már régóta ez a gondom. Az osztálytársaimmal valahogy nem vagyunk egy szinten, és mindig úgy érzem hogy én nekem kell igazodnom hozzájuk. Elég gyengének érzem magam evégett, pedig szívem szerint őszintén közölném a nemtetszésemet az adott dologról pl, de sajnos ők vannak többségben, és evégett inkább elbújok a véleményemmel együtt, és csak hallgatok, vagy bólintok, mosolygok. Egy suliba járunk, együtt vagyunk gyakorlaton, együtt buszozunk, stb, nem tudom őket figyelmen kívül hagyni. Nem vagyunk rosszban, bár annyira jóban se, de egyszerűen szär, hogy más mer őszinte lenni, stb, én meg nem, beszärok, csak mert osztálytársak, egy gyakszi minden... Ti mernétek vállalni az őszinte véleményeteket, és kiállni magatokért, és nem érdekelne titeket hogy ők o.társak, és szinte mindig együtt vagyunk? Félek, hogy ellenségeket szerzek magamnak, így sincs olyan sok barátom a suliban.

A kérdés így egyszerűbben, ti alkalmazkodnátok másokhoz akaratotok ellenére?



Lehet zűrös a kérdés, nem tudom olyan jól leírni. Az meg hogy miben tér el a véleményünk, hát... annyit mondok csak hogy nem szeretem az ő viselkedésüket, a gyerekességüket, a beképzeltségüket, a domináns magatartásukat, ésígytovább, mégis tudunk röhögni, meg minden, de már nem nagyon bírom ilyen társaságban, ahol nem érzem jól magam...


2011. jan. 13. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzeted. Nem személyeskedésből kérdezem, de leírnád a korodat, nemedet, és hogy általános vagy középiskolába jársz-e? Azt hiszem, korán érő típus lehetsz.


Nem mindegy az sem, hogy adod elő, hogy eleged van belőlük. Véleményem szerint azonban egy rövid ideig jól éreznéd magad, hogy kiadtad a gőzt, de még élhetetlenebb lesz számodra a légtér az osztályban. Ha tényleg nem érzed olyan jól magad, lehet, hogy osztályt/iskolát kellene váltani.

Tehát szerintem mindenképpen az alkalmazkodás a célravezetőbb. És hidd el, nagyon gyakran adódik úgy, hogy akaratod és az elveid ellenére alkalmazkodnod kell. Ez az Élet.

2011. jan. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos én is így látom de néha már annyira megmondanám a magamét nekik. Vagy csak simán eltűnni a suliból de nem lehet, mert a suli nagyon jól tanít, szigorú (hát ezvan, lehet gáz de én szeretem ha a suliban meg van a minimális rend, értem ezalatt hogy nincsenek annyira bandákra, nagymenőkre meg nyomikra szakadva a diákok, és eléggé barátságos suli, ezért is kedvelem), utazásilag is jó, meg minden. 16/F vagyok.
2011. jan. 13. 22:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez érdekes... én 17/F vagyok, és hasonló gondokkal küzdöttem. De mindvégig úgy voltam vele, hogy "majd benő a fejük lágya", nem nagyon foglalkoztam velük... Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy sosem voltam az a nagyszájú, nem lett volna merszem kiállni és megmondani a tutit.

Fenntartom, hogy koraérett vagy (nekem is ezt mondták). Próbáld a lányok (a normálisabb lányok) társaságát keresni (mert ugye a lányok hamarabb érnek a fiúknál).

Az is segíthet, ha eljársz más közösségbe, pl. sportolni, vagy valami hobbikörbe. Ott nagy valószínűséggel olyan emberekkel találkozol, akikkel az érdeklődési köröd sokban egyezik (de egyben biztosan, ha már ott vagytok), és ez segíteni fog abban, hogy kevésbé törődj az osztálytársak baromságaival.

2011. jan. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!