Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » CSAK ERŐS idegzetűeknek!...

CSAK ERŐS idegzetűeknek! Milyen érzés lehet, ha eltaposnak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nagyon betegen hangzik a kérdés, de a tegnaputáni tragédia után ez megfogalmazódott bennem, mert elég vizuális típus vagyok. És a honlap szlogenje szerint itt megkérdezhetem, amit máshol nem merek. Szóval mitől hal meg az illető? Megfullad, mert nem kap levegőt, mert agyonnyomja a rajta fekvő több ember? Vagy valamelyik létfontosságú szervére ránehezednek? Esetleg a fejét nyomják szét? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, az elhunyt lányokat pedig nagyon sajnálom.
2011. jan. 17. 18:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy ilyenkor mit érezhet az illető? Fájdalmat vagy semmit, mert sokkot kap?
2011. jan. 17. 19:00
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyrészt megfulladhat, másrészt sokszor beverik a fejüket, és abba halnak bele, harmadrészt pedig legtöbbször talán abba, hogy átmennek rajtuk emberek, rájuk lépnek, belsővérzést, bordatörést okozva. Esetleg törhet úgy borda, hogy a tüdejébe szúródik... Úgyhogy semmi esetre sem könnyű halállal, pláne nem szépen halnak meg.
2011. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezer dologtól halhat meg. Tulajdonképpen ugyanaz az eset mintha valakit összevernének. Belső vérzés, fontos szervek sérülései, ez a 2 legjellemzőbb halálok ilyen esetekben. És nem túl kellemes érzés :)
2011. jan. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ha az illeto mozog, akkor azert nem olyan egyszeru szettaponsi az embert, mert tud izmot fesziteni.


annyit tortent ott szombat este, hogy az amugy is zart terben keves levego volt, lanyok rosszul lettek es innentol kezdve, az amugy is torekeny testuket sem tudtak befesziteni.

nagyon sajnalom oket...


hasonlon mar voltam, de az szabadteri volt, es elhihetiek, ott is alig volt levego.

2011. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólokkal, plusz azt kalkuláld bele, hogy ha iszik vagy drogozik valaki elveszítheti az önkontrollt és szinte nincs is tudatában, hogy mit kellene csinálnia,tehát nem feszíti meg az izmait.
2011. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Iszonyatos halál lehet:( Amúgy is klausztrofóbiám van, még elképzelni is rémes az egészet...
2011. jan. 17. 19:24
 7/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Most tettem fel nemrég... bár bevallom azt, hogy milyen érzés lehet, nem kérdeztem.

2011. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én úgy hallottam, hogy ment a tömeg és ahogy hátul lökték, dominó szerűen estek az emberek. ők meg gondolom valahol elől álltak, mindenki rájuk esett és nem volt idejük felállni, mielőtt megindult a tömeg, mert mindenki rajtuk feküdt...
2011. jan. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De én igazából arra lennék kíváncsi, hogy mit éreznek. Szóval pl. erős szúrás a derekuknál, vagy ájulás, és onnantól kezdve semmi. És vajon tudják, hogy meg fognak halni?
2011. jan. 17. 21:18
 10/13 anonim ***** válasza:

Szállj fel egyszer egy olyan igazán zsúfolt buszra és megtudod.Mikor 4 terebélyes nyanya nyom négyfelől és még a levegőt is elszívják előled.Én jártam így ,bár nem tapostak szét,nem fulladtam meg,egy kisebb pánikkal megúsztam,de azóta jobban odafigyelek,hogy ne keveredjek tömegbe.Nem kell fóbiásnak lenni,de tudatosan kerülni kell a túl nagy tömeget,semmi nem ér annyit,hogy befurakodjunk százezer birka közé,akik ki tudja,mikor őrülnek meg,vagy történhet akármi és megindulnak,mint a lavina.

Mit érezhet?Hát akármit,attól függően,mije sérül meg,kicsit morbid dolog ezen agyalni,nem gondolod?Még szép,hogy megfordul az ember fejében ilyenkor,hogy meghalhat!Ha vizuális vagy,hát nem lehet nehéz elképzelni.

Én még empata is vagyok,ha ilyesmiről hallok,úgy érzem,mintha velem történne,nem csak lelkileg,de fizikailag is érzek ilyenkor valamit és kisebb sokk kerülget,nem kellemes!

2011. jan. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!