Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tartjátok már gusztustalan...

Nem tartjátok már gusztustalannak hogy a WestBalkán ügyből "divat gyászt" csinálnak?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 19:03
1 2
 11/12 Мirkó ***** válasza:
Most nem az én se ismertem őket de az h ez bármikor bárhol megtörténhetett volna! Am meg jó ha a média sokat pampog az eset körül mert legalább szigorítás lesz így a szabályokban valszeg :P Ha nem pampogna, leszarnák a szórakozóhelyek, és lehet jövő héten meghalna még 3, vágod?
2011. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
41%
Részben igazad van, kérdező. Először is leírom, hogy miért sokkoló ez a dolog: azért, mert értelmetlen halál volt, az emberek önzőségén, oda nem figyelésén és pénzhajhászásán múlt. Másrészt nem egy mindennapi halál, míg autóbalesetről hallhatsz naponta, azt nem lehet úgy felfújni. PEDIG! Szerintem az, hogy pl. a barátom vagy apukám beül a kocsiba, és valami menő majom balesetet okoz, és meghal egy szerettem, a szemétládát meg elítélik 2 év felfüggesztettre, sokkal sokkolóbb! Vagy amit az egyik válaszoló írt, hogy 70 éves mamika végigdolgozta az életét, és a 35ezer forint nyugdíjból kenyérre meg vízre épphogy futja. Az is sokkal sokkolóbb, hogy gyermekek halnak éhen, hogy az többezer ember van az utcákon, hogy Amerikában dőzsölnek, Afrikában pedig éhen döglenek, hogy szó nélkül kinyírhatnak az utcán, és még sorolhatnám a végtelenségig. Csak tudod ezek mellett mind elmegyünk, ezeket olyan természetesnek vesszük már, míg 3 lány, aki bement egy nagy tömegbe, és halálra taposták, egészen kiveri a biztosítékot. Nem mondom, valóban sokkoló, sajnálom is őket, mint embertársaimat, de nem jobban, mint a fazont, akit múltkor a vonattal elütöttünk, nem jobban, mint a friss házaspárt, aki pár házzal odébb szenvedett halálos balesetet. Tehát összegezve én is kissé divatnak érzem ezt a nagy gyászt, valóban szomorú, hogy ez történt, de nem fogok virtuális képeslapokat küldözgetni, mert az élet, az ÉN ÉLETEM megy tovább, és ha én vagy egy szerettem meghalna, nem várnék idegen emberektől sajnálatot, hiszen ez mindenkinek a magánügye. Csak tudod, a médiának mindig kell valami, amire le lehet csapni, ld. vörösiszap, tavaly ilyenkor a haiti-i földrengés, árvíz. Még annyit, hogy nem fogok hamis könnyeket kicsalni a szememből, hiszen nem ismertem a lányokat, szomorú, ami történt velük, és valóban felháborító, de személyesen nem ismertem őket, így engem nem érint különösebben mélyen a dolog.
2011. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!