Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van az ismeretségi körötökben...

Van az ismeretségi körötökben manapság olyan gyerek, akinek "régies" keresztneve van?

Figyelt kérdés

Mondjuk 10 éves kor alattiak. Ilyen nevekkel pl.:

fiú: János, József, István, Ferenc, László, Géza, György, Béla

lány: Éva, Mária, Erzsébet, Zsuzsanna, Margit, Marika, Júlia, Piroska


2011. jan. 23. 16:11
 1/7 anonim válasza:
Van. Ismerek gimiből pár velem egykorú gyereket, Józsi, Feri névvel. ezek manapság tényleg ritkák, Zsuzsannát is ismerek, az azért még nem olyan "furcsa".
2011. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én 5,5 éves unokám neve: György Farkas, a kisebbiké, aki 1,5 éves: László István. Nekem mindkettőjük neve tetszik.
2011. jan. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Persze.Most is születnek gyerekek,akik normális nevet kapnak a szüleiktől.Szerintem egy Zsuzsanna jobb,mint egy Zsanett pld,és a Máriónál is jobb az István.De ez ízlés dolga.Azt mindenesetre észrevettem,hogy intelligens emberek gyakran választanak a gyerekeiknek a "normál"nevek közül,az egészen faramuci Dzseniferek,Cintiák,Roxánák,Biankák és Lüszik szüleinek iskolai végzettsége általában alapfokú.
2011. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ismerek Istvánt aki 17 éves, Zsoltot aki 8 éves, Józsefet aki 18 éves, Juliannát aki 16 éves, Júliát aki 18 éves, Erzsébetet aki 19 éves, Zsuzsannát aki 18 éves.

Ők elég fiatalok én nem túl modern nevük van.

2011. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kedves 17:38 !

Meglehetősen sztereotíp, már-már rasszista a hozzászólásod.Ugyanis nem mondtad ki , de nyilván a romákra céloztál, ez főleg a végén derül ki, h. "alapfok" stb...részben van igazad,mert tényleg nevetséges,szánalmas, alacsony intelligenciára utaló megnyilvánulás az,ha vkit. úgy hívnak,keresztelnek,h. Orsós Fernando,Kolompár Joszé ármándó,vagy lakatos marimar...de kérdem én, mivel jobb ezektől mondjuk a Tóth Alma,Molnár Borsó,Horváth Traktor,vagy Szabó Fahéj ?...semmivel... és tény,hogy ha majd egyszer lesz gyerekem,akkor értelemszerűen nem az említettek bármelyikét, vagy egyéb csicsás, ízléstelen, gusztustalan nevet aggatok rá...de az h. pl: István,Gábor,Péter nem éppen különleges nevek, révén minden 2. férfit így hívnak...és az emberek valahol szeretnének valami különlegeset adni a gyereküknek, így pl: nevet, ezért vannak talán rézműves dzsekszonok, és hasonlók,de nyilván ezek szülei enyhén szólva elvetették a sulykot...Én Róbertként teljesen elégedett vagyok a nevemmel,mert férfias,nem túl gyakori, mégis egyszerű név..hála érte muteréknak :)

2011. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves 17.37! A véleményemet írtam egy kérdéshez. Azonkívül tényleg van némi rálátásom a dolgokra,mert gyakran kerül a kezembe olyan adat a munkámból kifolyólag,ami a leírtakat alátámasztja.
2011. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Zsuzsanna miért régies???? :O
2011. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!