Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szívritmuszavarom van,...

Ha szívritmuszavarom van, akkor a Magyar Államkincstár ad személyazonosító kártyát, hogy tartósan beteg gyermek vagyok, és 90%-os kedvezménnyel utazom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, csütörtökön megyek háziorvoshoz hogy elinduljon a teljes kivizsgálás, mert már többször mondta, hogy menjek. Szerinte előfordulhat, hogy szívritmuszavarom van. Kíváncsiságból tettem fel a kérdést. Ha ez lehetséges, akkor mit kell tennem? A lelet egy másolatát bemutatni a kompetens személyeknek?
2011. jan. 25. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

B) Kardiológiai betegségek


1. Veleszületett szívhibák közül


a) a műtét előtti esetek, ha a keringési elégtelenség csak gyógyszeres kezeléssel küzdhető le,


b) az extracorporalis szívműtétet indokló esetek, a műtét után egy évig,


c) a maradványtünetekkel járó, gyógyszeres vagy egyéb kezelésre szoruló műtét utáni esetek,


d) a cyanosissal járó kórképek,


e) a műtétet igénylő, balszívfél obstructioval járó kórképek (műtét előtt, valamint műtét után legalább egy évig),


f) a maradványtünetekkel járó, intervenciós kardiológiai beavatkozást igénylő esetek.


2. Tartós gyógyszeres kezelést igénylő ritmuszavar.


3. Gyulladásos szívbetegségek (carditis, endocarditis, többszörösen kiújuló pericarditis).


4. Cardiomyopathiák.


5. Szívtranszplantációra váró, illetve azon átesett szívbeteg gyermekek.


6. Kombinált gyógyszeres kezelést igénylő hypertonia.



Tehát akkor vagy jogosult bármire is, ha tartós gyógyszerezést igénylő ritmuszavarod van. Gondolom az erről szóló leleteket, orvosi igazolást be kell küldeni a tb-hez és ott intézik a továbbiakat.

[link]

2011. jan. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. júl. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!