Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a barátnőmnek...

Hogy mondjam meg a barátnőmnek, hogy ne dajkáljon, úgy, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés

ány vagyok. Én vagyok az idősebb és sajna a betegesebb is. A barátnőm pedig, mert olyan jószívű és kedves, és mert szeret engem, meg akar védeni mindentől! Fősulira járunk, kollégisták vagyunk.

DE mindig ezt hallom, hogy: ő majd elmegy a boltba és bevásárol nekem is, hogy ne menjek ki ilyen hidegbe.

Ő majd elkísér engem haza, nem hogy rosszul leszek.

Ő majd elmosogat, én csak tanuljak nyugodtan.

Ő majd főz, olyan "fini"-t, hogy megnyalom mind a 10 ujjamat.

Egy ideig ez jó is volt. . . . de már sok! Nem akarom őt megbántani! Hogy mondjam meg neki, hogy nem vagyok halálos beteg, se kisbaba?


2011. jan. 27. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:

küld át hozzám :D

én elbírnám viselni úgyis egy nagyra nőtt gyerek vagyok :D

22/L :D

2011. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát mit mondjak, kiállhatatlan egy barátnőd van!
2011. jan. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem mondod...falra mászok tőle! :)
2011. jan. 27. 11:24
 4/6 napietus ***** válasza:

úgy, hogy "kéred"pl. főzés: mit szólnál, ha ma én főznék, tudok egy jó receptet? vásárlás: sétálok egyet, úgy érzem jót tenne. boltból kell valami?


így nem sértődik meg, mert látja, hogy van kedved/időd/erőd csinálni ezeket a dolgokat.


29/N

2011. jan. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért te se vagy sokkal különb nála!:) Ugyanis te meg azt éreznéd sértőnek!, ha jeleznéd, hogy ennyi babusgatásra tényleg nincs szükséged, hiszen meg tudnád te is csinálni a nagy részét, amíg ő magára vagy másra is fordíthatná a hasznos energiáit, vagy egyszerűen pihenhetne.
2011. jan. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem finoman lehet közölni...de ha így érzel iránta, szerintem nem szereted igazán...

Örülne sok ember, ha egy barát (aki nem családtag, nem kötelessége) ilyen figyelmes lenne vele...

Szerintem becsüld meg, mert nem sok ilyen embert fogsz még találni.

2011. jan. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!