Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen felnőttnek lenni? Mik...

Milyen felnőttnek lenni? Mik a legjobb és legrosszabb dolgok? Milyen a munkahelyed; milyen abban a szakmában dolgozni, ami az álmod volt? Mi az a szakma? Milyen tanuló voltál általános, közép-, és főiskolában?

Figyelt kérdés

Valamit megváltoztatnál eddigi életedben?



Azért ebbe a témakörbe írtam ki a kérdést, és nem a Közoktatás, tanfolyamok, azon belül pedig az Egyéb kérdések témakörbe, mert itt kapom a leghasznosabb válaszokat.


2011. jan. 29. 22:04
1 2
 11/14 anonim válasza:

Szia, 20 éves vagyok, elvileg felnőtt nő, mégsem érzem magam annak. Kicsit bánom az elpocsékolt éveimet, hogy nem tudtam semmit sem végigcsinálni rendesen, hogy a gerincproblémáimmal nem kezdtem semmit anno. Kb 10 éves koromban vették észre, hogy görbe a hátam. Anyukám elvitt gerinctornára, de csak 2x 3x voltam ott, majd kazettára felvették nekem a torna anyagát, és onnantól kezdve semmi sem történt a hátammal. A kazetta 1x, v 2x lett meghallgatva azóta, de végig csak 1x csináltam. Ennek ugye már 10 éve. Kb 16 éves koromban azt mondta az ortopédián az orvos, hogy edzenem kell a hátamra, és akkor eltűnik a púposságom (na nem Quasimodóra kell gondolni). 18 éves korig alakulnak a csontok, nőnek stb, addig lett volna 2 évem, hogy helyrehozzam az addigi lustaságom, de nem tettem. 18 éves koromban ismét elmentem ortopédushoz, megröntgenezték a hátam, és kiderült 3centivel magasabb lennék, de elferdült,görbe hátam miatt ez így alakult. Azóta egyfolytában ropognaka csontjaim, néha levegőt is alig kapom, mert annyira görnyedek. Még megspékelném azzal, hogy utáltam a tesi órákat gimiben, és örüem, mikor az utolsó 3 évre felmentettek. Gimiben utáltam az osztályom, mert ők sem szerettek engem, és egyre rosszabbul tanultam, pedig általánosban még ez nagyon nem volt rólam elmondható. kitűnő bizonyítvánnyal mentem haza, jártam olvasó versenyekre, nyelvtan versenyekre, versmondókra, ahol sokszor 1. helyezett lettem... aztán a szüleim is elváltak.. valamilyen szinten örültem annak, hogy "megszabadulok" apukámtól, aki folyton csak veszekedett rám, és azt éreztem folyton, hogy semmire sem vagyok jó.

Nem tetszett a gyermekkorom, sosem voltam képes tartós barátságokat kialakítani, folyton piszkáltam, meg cinkeltek a többiek..

Sosem voltam megelégedve a külsőmmel, mai napig sem.

Örültem, amikor elkérték a személyimet egy-egy piavásárlásnál buliban, de most már sokmindenki 2-3 évvel idősebbnek tippel meg, amikor még nem ismer..

Rengeteget stresszelek, órákat ülök a számítógépnél...

Általános iskolában még az volt az álmom, hogy tanár lehessek. Gimiben voltak lelki gondjaim (mint az egész életemen át is), ezért megfogadtam, hogy pszichológus leszek, és segítek az embereken, mert tudom milyen az, amikor éveken át szomorú vagy. Aztán rájöttem, hogy szép kis álom, és sosem leszek oylan kitartó, hogy elérjem a céljaim. Aztán megbuktam a gimiben, és évet ismételtem.. mint mondtam már, utáltam az osztályom, és örültem, hogy másik osztályt kapok. :) Egész évben mosolyogtam, és voltak barátaim. Aztán megint valami elromlott, már nem tudtam annyiszor vidám lenni, és szép lassan magamba fordultam ismét.

12.-ben beadtam a jelentkezésem okj-kra, de nem vettek fel... 3 v 4 ponttal csúsztam le..

Majd beiratkoztam egy képzésre, ami szintén az álmom volt, de abból is kiábrándultam.

Idén másik képzésre iratkoztam be, olyanra, mint amilyet fősulin is megpályáztam. Reálos képzés, én peidg humános beállítottságú vagyok, így ismét olyat választottam, amit csak nagy kitartással lehet véghezvinni. Úgy érzem, ezt meg fogom csinálni.

Rájöttem, hogy felnőttnek lenni nem is olyan jó... mindig elképzeltem kislánykoromban , hogy lesz egy férjem, családom... Mostanában inkább azon agyalok, hogy karriert tudok-e csinálni, és nem halok-e majd éhen.

4 éve bonyolult párkapcsolatban élek. Azt hiszem, társfüggő vagyok.

Áltlaánosban 4-es 5ös tnauló voltam. Gimiben 1es 2es 3mas..:)

Főiskolára nem jutottam be.

A mostani álmom, hogy hr menedzser lehessek egy iskolaszövetkezetnél...



Mit változtatnék meg?? Az egész életem óvodától kezdve, ahol már akkor bántottak.

2012. okt. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Összességében utálok felnőtt lenni. Rémisztő, pár héten belül töltöm a 30-at de se igazán nem tudtam eddig semmi eredményt letenni az asztalra, se nem tudok felelősségteljesen gondolkozni. Ágyban minimum 10, de inkább 15 évet le vagyok maradva, mert a legtöbb 20 éves is már több dolgot elért, céltudatosan is mint én. Én meg még mindig egy kiforratlan személyiség vagyok, kb. annyi élettapasztalattal, mint egy 15 éves, és megkomolyodni is képtelen voltam. És megmondom őszint~n rosszul vagyok attól amit a mai társadalom elvár egy felnőtt embertől. Na én akkor egy utolsó selejt vagyok, mert a kb 20%-át sem sikerült idáig elérni. Gyerekem nincs,ami tudom, hogy gáz, ennyi idősen, és megmondom őszint~n kétes gondolataim is vannak felől, hogy én gondját tudnám viselni, hiszen se pénzem, se türelmem. Férjem van, és aránylag komolyabb problémamentes a házasságunk, viszont ő is már nagyon szeretne gyereket, ebből vannak vitáink. Munkám ugyan van, néhány hónap kihagyástól eltekintve mindig is volt, csak épp mindenhol a minimálbéréet hajtok, mert még mindig azért a nyomorult egy diplomáért küzdök, amit talán most már sikerül heteken belül befejezni, m@srészt meg se különösen tehetséges nem vagyok semmiben, sőt, még az átlagot sem ütöm meg. Szerintem, ha bármelyik eddigi munkáltatómat kérdezné bárki, ugyanezt tudná elmondani. Mindenhol csak épp, hogy megtűrt személy vagyok, aki örülhet, hogy nem b...sznak ki, mint macskát... Mindennapok egy újabb túlélés ~s rettegés, hogy na, vajon mikor rúgnak ki, és még ezt a kis keveset is élveztem, még számolgathatjuk, hogy hanyadikáig jövünk ki a fizetésünkbőo. Míg m@sok ennyi idősen többségében már több milliós megtakarításokat, komoly egzisztenciával rendelkeznek, én kb azt nézetem, hogy 18-án kenyeret veszek, vagy a vízszámlát fizetem be. A férjem jobban keres ugyan, de nem el~g a kettőnk fizetése, hogy tisztességesen meg tudjunk élni. ~s azt is tudom, hogy mindenki egye meg amit főzött, senkit sem hibáztathatok, csak magamat, amiért így élek. És ezzel el is mondtam a lényeget, mit utálok legjobban a felnőttségben.- Hogy kizárólag te leszel a hibás és a felelős a döntésedért, nincs mese. Egyszóval, amit megváltoztatnék: mindent.
ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A k.. a életbe, az autocorrecttel most majd valaki nekem támad, hogy még írni sem tudok.
ápr. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ja és általános és középiskolában nem voltam rossz tanuló: a leghosszabb átlagos 4,3 volt, de aztán egyetemen... Végigszennvedtem, bukdácsoltam az egészet. De voltam olyan barom állat, hogy nem hagytam ott, inkább küzdöttem tovább...
ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!