Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből van ezeknek a tiniknek...

Miből van ezeknek a tiniknek ennyi pénzük? Rendesen ledöbbentem.

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy bevásárló központban, előttem 6 tizenéves 48.000.-ft ot fizetett a legdrágább italokért.Volt abban minden, metaxa, jager, unikum, tequila, martini.A pénztáros korrekt volt kérte a személyit, de csak egy töltötte be a 18. életévét, így az fizetett.Szerintetek?
2011. febr. 5. 14:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül "anyuci-apuci pici gyerkőcei", létezik diákmunka, nekem pl. egy csomó ismerősöm diákmunkázik és még nem töltötte be a 18-at.

16/L

2011. febr. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%
Hát szerintem 8 ezer fejenként is nagyon sok piára, én sajnálnék rá ennyi pénzt, pedig ha buli van, én is szeretek inni. Barátnőm házibulit tart majd, de 20-an leszünk és kb 12 ezerbe fog belekerülni az alkohol.
2011. febr. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
47%
Én azt nem tudom miért kell lesni másokat. Ha a szüleik adják akkor ők adják. Aki megteheti miért ne adjon pénzt a gyerekének?? Ez olyan gusztustalan.. Ha ruhaboltban történik ugyanez ugyanígy megszólják, aki ott vásárol. Nekem eszembe sem jutna nézni ki mennyit fizet, ha meg véletlenül meghallom akkor elengedem a fülem mellett, mert miért érdekelne?
2011. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
69%
14:39-esnek szól
2011. febr. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Az én fiam is dolgozik, diákmunka, de azért ennyit még én sem költenék italra.A fiú, aki fizetett, annyira remegett, amikor elővette a pénzt, hogy (bocsi)de komolyan az jött le, hogy drogos.Lehet, hogy összedobták, de akkor is nekem fura volt.És egyáltalán nem néztek ki olyan "milliomos csemetéknek", sőt.
2011. febr. 5. 14:45
 16/32 anonim ***** válasza:
72%

Diákmunkával valóban lehet pénzt keresni, de annyira keveset kapsz a munkádért, hogy biztosan nem fogsz 8000 Ft-ot elkölteni piára, amit ha utánaszámolunk, legjobb esetben is legalább 16 óra munkával szereztél meg. Nem. Aki ennyit költ piára, az kapja a pénzt, leginkább a szüleitől.

(Korábban írta valaki, hogy neki 30 a zsebpénze, amit azóta sem tudok feldolgozni, nekem KETTŐ ezer volt, és az kb 5 éve volt, szóval még csak azt sem mondhatom, hogy generációs szakadék lenne az oka... )

2011. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%
16-17 évesen havi 25-40 eket kerestem diákmelóval. Nem tudom mit kell ezen csodálkozni.
2011. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lehet h többen adtak bele,az is lehet h egy egész osztály,csak épp nem ment el az összes a boltba.De lehet h valami buli,rendezvény miatt vásároltak.Vannak a pénz szórok is,de nem kell mindig arra gondolni h tele vannak pénzel akik ennyit költenek,mert lehet h tényleg egyik em egy gazdag csemete.Lassan itt a szalagavato is,biztos h valami bulit tart ilyenkor az osztály vagy a tanároknak vesznek ezt azt.Amúgy ha valakinek van akkor had költse,ne legyen már az ember irigy.Ha tényleg ez nem rendszeres akkor nem kell ugy nézni rá,mint a véres késre.

Van amikor valaki pl,kapott karácsonyra pénzt vagy 6 rokontol és vesz magának ruhát rajta meg cipőt,arra is lehetne mondani aki nem ismeri hogy húúú,de pénzes mert megteheti hogy vegyen egy márkás cipőt meg gatát,holott lehet h összespórolta rá h legyen egy normális cucca.

2011. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mondom én is, hadd költse már mindenki arra a pénzét, amire akarta. Simán lehet, hogy előre vásároltak szalagavatóra,bankettre,vagy bármire, végzősök, a tanároknak is vehették,szokás italt adni ajándékba. De még ha azért vették, hogy a legközelebbi kukába dobják, akkor sincs hozzá senkinek semmi köze.
2011. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az a 48ezer nem egy gyereké volt hanem összedobták a pénz.

Amúgy a legtöbb az apjától, anyjától, nagyszülőktől kap.

Aki pl szakmunkásba jár és kap ösztöndíjat akkor onnan van pénze, vagy lehet hogy valamelyik melózik suli mellett.

2011. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!