Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből van ezeknek a tiniknek...

Miből van ezeknek a tiniknek ennyi pénzük? Rendesen ledöbbentem.

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy bevásárló központban, előttem 6 tizenéves 48.000.-ft ot fizetett a legdrágább italokért.Volt abban minden, metaxa, jager, unikum, tequila, martini.A pénztáros korrekt volt kérte a személyit, de csak egy töltötte be a 18. életévét, így az fizetett.Szerintetek?
2011. febr. 5. 14:30
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: ha drogos lenne, ugyan nem piára verné el a pénzét ;) Főleg, hogy legtöbb esetben drog mellett meg sem érzi az ember az alkoholt.

Az alternatívák szerintem is:

Lehet, hogy különleges alkalom, és spóroltak rá, de még valószínűbb, hogy nem 6-an fogyasztottak el 48.000 forintnyi piát, hanem egy nagyobb társaság nevében vásároltak. Ha belegondolunk 48.000 ft azért olyan 10x7dl tömény piának felel meg, ami azért elég hárdkór szerintem 6 gyereknek, főleg keverve.

Másrészt ha gazdagok, és a szüleiktől ennyi pénzt kapnak erre az sajnos nem a mi dolgunk. Ugyanúgy az sem, ha esetleg dolgoznak, és a félretett pénzüket költik erre.

2011. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Cory Rose ***** válasza:

Nem értem ezt a hozzáállást.. Én meg majdnem 50et kapok/hó, és nem hanyagolnak el a szüleim. Nem azért kapom a pénzt, hogy ne kelljen rám figyelni, egyszerűen azért, mert a figyelemből nem tudok enni, ruhát/sminket/akármit vásárolni, szórakozni, félretenni stb.

Azt megértem ha valahol nem telik rá, hogy sok pénzt adjon a gyerekének az ember, de ahol igen, ott máris baj.. Gazdag szülők gyereke miért nélkülözzön bármit is, ha nem szorul rá?

De mindegy.

2011. febr. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Én nem rossz indulatból tettem fel a kérdést, azt kérdeztem, miből lehet. A választ megkaptam, köszönöm szépen.
2011. febr. 5. 15:06
 24/32 anonim válasza:

Onnan, hogy a szülők egy része törődés helyett fizet.

Lehet azért mert nem tud törődni a gyerekével vagy mert nem tudja hogyan.

A másik, nálunk is kezd kialakulni a fogyasztói társadalom. Aminek sajátossága a pénz szórás.

Emlékszem pedig nem is volt olyan régen, amikor általánosba jártam nem volt szégyen a testvérem ruháját hordani. Sem pedig 12 évesen kozmetikázni, vagy túlkölteni magunkat.

30 ezer nekem hihető. Amikor átkerűltem közép suliba onnantól én ennél többett kaptam. Plusz dolgozhattam a vállalkozásban, így valójában abból származott a pénzem.

Elevertem. Nem volt nehéz. Pedig nem is buliztam.


Tavaly elött önnálóan kezdtem el élni. Szándékosan saját erőforrásból. Szóval nem a vállalkozásból. Jobb híjján elmentem diákmunkára. 1 évet húztam le. Rendszerin 55000-nél többett nem kerestünk. Debrecenen ennyi volt a havi átlag munkalehetőség. Volt aki az iskolából lógott és inkább dolgozott. Bár nem ez volt a jellemző. Voltak akik csak azért dolgoztak, hogy bulizhassanak. Mások csupán egy új ruháért. Olyan 35%-ra saccolnám az összarányukat. A többiek tanulásért, megélhetésért, adóság miatt, tartalékért vagy azért, hogy otthon segítsenek.

2011. febr. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 diagnostic válasza:
0%

Nem semmi, 30-50 ezer/hó zsebpénznek... Főleg,ha belegondolok, hogy én 30 ezerből élek egy hónapban,amiben benne van az albérlet,kaja, meg egyebek,amik kellenek.

Egyébként 8ezret fejenként elkölteni,hát nem rossz.

Mi annak idején,ha 1-1 alkalommal nagyon kirúgtunk a hámból(úgy istenigazából),akkor is 4-5-en együtt nagyon maximum 20-25 ezret költöttünk különböző kocsmákban,szórakozóhelyeken. 48 ezer az elképesztő.

Szerencsére ma már tudom,hogy lehet 4-en max 3ezerből nagyszerűen szórakozni, legalább annyira jól,ha nem jobban,mint annakidején abból a tömérdek pénzből.

2011. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim válasza:

S ha már itt tartunk: A tesóm több mint havi 580 eurót kap.

Kűlföldön tanul és így havi 50eurót költhet arra amire akar. Kaphatna többett is, de minek? Nem nélkülözik.

Én 14 és 18 éves korom között havi 30 költőpénzt kerestem. Plusz ha dolgoztam hétvégén 1-2 napot akkor azt. Illetve a nyári hónapokat amikor akartam. Napi 20-50 ezer között. Bevételtől függően. Csak költöttem és rosszul éreztem magamat. A pénz tényleg nem boldogított. Ha elég van akkor onnantól felfele már nem boldogít.

Tudom ez nem átlagos de mi így kapjtuk azt a pénzt. Cserébe apámat havonta ha láttam.

Láttam jó pár olyan családot ahhol a szülök közép vagy munkás osztálybeliként minden pénzüket a csemetébe ölik. Pont azért, hogy kifelé jól mutasson a gyerek. A gyerek közben meg "elhülyűl".

Lehet, Gyurcsány sok mindent elronhibázott. Nem rajongok érte. Viszont volt egy nagyon jó húzása amit tisztelek benne. A gyerekeinek mindőssze havi 2000-et adott. Azt mondta mindent megkapnak amire szükségük van a többit gyűjtsék össze maguk. Ha kell dolgozzanak meg érte. Igaza volt.

Most a saját vállakozásomért dolgozom. Így még vagy 10 év.


24/F

2011. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim válasza:
Bocsi, látom írtak közben. 15:16-voltam.
2011. febr. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
Na már mint bocsi ismét. Havi 30-at kaptam. /Koli, utazás kajapénz plusz zsebpénz/ A többit megkerestem.
2011. febr. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy összedobták... Én máson szoktam kiakadni. Amikor vége van egy-egy képregényfesztnek, gameconnak vagy animeconnak, és fórumon tárgyalják, hogy egyikük 40-50-70k (ezer) forintot költött el két nap alatt. >_< (és szintén tinik)

Mikor én 25k-ból mentem nyaralni, azt is két részletben fizettem, mert úgy tudtam csak félretenni.

2011. febr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nem azt kell hibáztatatni aki ennyit költ.Lehet h a szülö inkább pénzel tömi mindhogy törödjön vele,de az is lehet h csak egyke és mindent megadna a szülö neki amit csak tud.

Persze ne legyen elkényezteteve a gyerek tulságosan.Az hogy manapság ki mennyiböl él ne azokon csattanjon aki megmer venni egy drágább dolgot,mert sajnos sokan mondják h ők ennyiböl élnek egy honapban,hát elég szomorú h ilyen a helyzet h nincs munkalehetőség és hasonlok,de kérem,ne azokon csattanjon akinek van mert vannak tisztességes emberek is,akik megdolgoznak a pénzükért.

2011. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!