Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből van ezeknek a tiniknek...

Miből van ezeknek a tiniknek ennyi pénzük? Rendesen ledöbbentem.

Figyelt kérdés
Tegnap voltam egy bevásárló központban, előttem 6 tizenéves 48.000.-ft ot fizetett a legdrágább italokért.Volt abban minden, metaxa, jager, unikum, tequila, martini.A pénztáros korrekt volt kérte a személyit, de csak egy töltötte be a 18. életévét, így az fizetett.Szerintetek?
2011. febr. 5. 14:30
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Csak egy-két választ olvastam el, így bocsi ha ismételnék valakit! Én világ életemben mindig mindent megkaptam (normális határokon belül), nem nélkülöztem. Ha ruhára volt SZÜKSÉGEM (ergo nem a 100. pár cipőmet akartam végre megkapni), akkor kaptam, etettek, itattak, táborozni küldtek, sportoltam, szakkörökre, külön órákra jártam, nyaralni jártunk, jogosítványt "kaptam", stb stb. Viszont kicsi korom óta arra neveltek, hogy ezek a dolgok nem az égből pottyannak. Ha éppen nem volt pénz, akkor elmagyarázták, hogy nincs, és hogy miért nincs... Volt hogy karácsonyra nagyon szerettem volna egy saját tv-t, amiért cserébe azt mondták el kell bicikliznem (szobabiciklin) a nagyszüleimhez, ami 320 km-t jelentett. Ha ezt megtudom csinálni karácsony előtti hétig, akkor megkapom, ha nem, akkor nem. Mindig ilyen célokat tűztek elém, és így valahogy megtanultam értékelni a pénzt. 20 éves vagyok, jelenleg egyetemista, még most is van olyan ismerősöm, aki hétvégén EGY buliban ver el több mint 10 ezer forintot. Nem igazán zavar, én is megtehetném ugyanezt, ugyanakkor inkább célokat állítok magam elé, ha tudok egy kis pénzt félretenni, akkor éppen arra teszem félre amire szükségem van, avagy csak azért teszem félre, hogy majd legyen miből elkezdeni a saját kis életemet néhány év múlva. Én mélységesen tisztelem a szüleimet az ilyen fiatalokat látva, hogy nekem megtanították hogy a pénzért meg kell dolgozni, és valamilyen szinten meg is kell azt "fogni", gondolni kell a jövőre, illetve arra hogy bármikor közbejöhet egy-egy nagyobb kiadás!

Arról amit láttál direkt nem nyilatkoztam. Nem lehet tudni, hogy milyen alkalomra vettek ezek a fiatalok ekkora mennyiségű alkoholt, igazából az ő dolguk is. Én csak annyit látok, hogy nagyon nagyon sok fiatal nem értékeli ma már a pénzt, és amikor valaki büszke is arra, hogy 10 ezreket elmulat egy-egy hétvégén (lásd facebook bejegyzések), az annyira nekem sem szimpi, de az ő dolguk! Én igyekezni fogok, hogy átadjam valahogy az ezzel kapcsolatos tanult értékeket, amiket én a szüleimtől kaptam az elmúlt 20 évben, illetve biztos hogy nem fogok minden hétvégén a gyerekem kezébe nyomni egy 10-est, hogy jó bulizást :) A saját pénzével, amit ő keresett meg természetesen úgy gazdálkodik ahogy az neki jólesik, de azért abban is megpróbálom majd terelgetni kicsit!

2011. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a szüleiktől. Ha lenne 48 rugóm, nem piára költeném.
2011. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!