Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy valaki vonat elé veti magát?

Figyelt kérdés
2011. febr. 27. 20:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem öngyilkos akar lenni.
2011. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Szaftos dolog, és minden bizonnyal bosszantó a helyszínelők, az utasok, és a mozdonyvezető számára, akinek ez életreszóló traumát okozhat, mert valaki olyan hülye, hogy ezt látja megoldásnak.
2011. febr. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
51%
Az ilyen emberről,aki vonat elé veti magát, az a véleményem, hogy gyáva. Megfutamodik az élet elől, önző módon ráadásul, mert nem gondol a szeretteire, akiknek hatalmas fájdalmat okoz.
2011. febr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
Gyors és biztos. Én azért el tudok képzelni olyan élethelyzeteket, amikor már nincs más kiút.
2011. febr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos volt szerencsém egykor egy ilyen vonaton ülni. Épp vizsgázni siettem volna, és nagyon dühös voltam, hogy egy bolond miatt pótolhatatlan vizsgát kések le.

Nem értem, ha valaki meg akar halni, akkor miért nem tud csendben, magányban, miért kell akár több száz másik embernek elszúnia a napját. Ez nagyon önző, undorító dolog.


Amúgy utólag már sajnálom inkább az illetőt, meg lehet a fenti mondatom miatt többen egy szemétnek fogtok tartani, de nem csak én siettem volna aznap. A mellettem ülő család pl külföldről érkezett, hogy egyik rokonuk hangversenyét meghalgassák, és találkoztam egy fiatal párral is, akik a lány nagymamáját látogatták volna meg a kórházban.

Hát említenem sem kell a több órás helyszínelést, plussz még a maradványokat le kellett kaparni a mozdonyról...


Isten nyugosztalja azt az embert!

2011. febr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%

Az öngyilkosságot nem ítélem el (vagy meg), mert tudom, milyen út vezet oda. Viszont sosem értettem, miért választ valaki ilyen "koszos" módszert, amivel egy rakás embernek okoz fejfájást. Ugyanez a kategória az, aki a lakását robbantja magára, tönkretéve ezzel akár egy egész lakóházat.

Az öngyilkosságom az én dolgom, nem közügy. Belefekszem a kádba és elvágom a csuklóm, vagy bevezsek egy rakás gyógyszert és lenyomok rá egy üveg alkoholt.


A "drámai" öngyilkossági módszerek mögötti gondolkodásmódot sosem értettem. Olyan, mintha lenne bennük segélykiáltás, hiszen ott a lehetőség, hogy megmentsék.


De igazából nem tudom, mit gondoljak: egy tragédia mindenképp.

2011. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem túl kedves dolog! Mármint elég nagy önzőség! Nem gondol arra, hogy milyen felfordulást hagy maga után.. Szegény mozdonyvezetőnek látnia kell az egészet, miközben tudja, hogy nem tud megállni, aztán azok is szegények, akiknek el kell takarítani. Inkább gyógyszert vennék be, azzal nem okozok ennyi embernek traumát, nincs vér, szétfröccsent belsőségek.
2011. febr. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
6%
Utolsó vagyok még. Miért a kérdés?
2011. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Bosszantó, hogy másoknak elcseszi a napját, vagy akár az egész életét, ha mondjuk látták is.


Amúgy nem tartom gyávának, ez olyan szenteskedő szöveg, hogy megfutamodik az élet elől stb. Most miért kéne ráerőltetni, hogy éljen? Ha nem akkor, akkor nem és kész. Miért lenne azért gyáva?

2011. febr. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

szerintem is szemét dolog, én haza akartam menni félév után és 2-3órás késés lett belőle.


ha már öngyilkos akar lenni csinálja úgy, hogy másnak nem okoz gondot. ennyi belátás neki is lehetne. ebből is látszik, hogy nem tisztel a környezetét.

2011. febr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!